Kolekce Twiggy značky Minotti se rozrůstá

|

Minotti představuje novou řadu sedacího nábytku Twiggy, navrženou Rodolfem Dordonim, která díky své nadčasovosti dokáže zásadně změnit jakékoli obytné prostory.

Twiggy, módní ikona, jejíž jméno se stalo inspirací této kolekce iniciovala nejen nový způsob oblékání, ale ve své době působila jako rebelka. U kolekce Twiggy od Minotti je toto téma stále aktuální, od rebelie k nadčasové klasice: Twiggy si pohrává s rovnováhou kontrastů.

Představuje se různými prvky, které zde navazují na tradici Minottiho sofistikovaným sartorialským vkusem. Kolekce vznikla nejprve jako samostatné křeslo ve verzích Small, Large a Deep, s područkami i bez nich, které jsou zdobené prošíváním a jasně ukazuje know-how značky v kombinaci s její skvělou schopností učinit i ta nejtvarovější sedadla extrémně pohodlná. Kromě křesel zahrnuje řada lavice, pohovku a lenošku, které lze použít jako elegantní jednotlivé prvky, nebo je lze libovolně vložit do sestavy obývacího pokoje a vytvořit tak modulární systém, který lze sestavovat podle přání klientů.

Zrodil se nový jazyk: bez schémat a daných konfigurací, schopný se přizpůsobovat potřebám v neustálém vývoji. Sedací prvky Twiggy mají přesné geometrické tvary, ale jsou extrémně pohodlné a obepínající, potažené kůží, nubukem nebo látkou a zdobené rafinovaným prošíváním.

Jeho zakřivená základna odráží měkké okraje sedáku a opěradla a je k dispozici ve dvou vlastních povrchových úpravách: hliník s lesklým povrchem Black Coffee a pololesklý leštěný hliník. Unikátní výrobní postup, kdy kov prochází speciálním procesem, pak představuje finální detail, který studio Minotti ještě více zdokonalilo, pak představuje pomyslnou třešinku na dortu.

Minotti Praha, Petrské nám. 7, Praha 1

www.minottipraha.cz

Předchozí

„Tři Lamři“ ve Svitavách

Mediální skupina A 11 vstupuje s televizním kanálem do celoplošného pozemního vysílání

Další