Kuchyňské desatero

|

Není sice jako biblické desatero tesané do kamene, ale v přeneseném slova smyslu do vybraných materiálů, jako jsou dřevo, kov a inovativní laminát, z nichž se vyrábí kuchyňské systémy italské značky Arclinea. A to velmi precizně. Nesázejí na dojem, ale na praktičnost a zpracování detailů do posledního milimetru. Dvířka nepřečnívají, vnitřní organizéry v šuplících „nepovlávají“ a u pracovní desky nevadí, když se poškrábe. Nerez má totiž už jako nová vintage úpravu, aby první škrábanec nezpůsobil frustraci, jako když se objeví na laku nového automobilu.

Text: Redakce

Foto: MANUALL, Arclinea

Ostatně, společnost Arclinea moc dobře ví, co dělá – dělá to totiž naprosto skvěle už téměř 100 let. Tak dlouhá je tradice její výroby, na kterou navazuje a o které ví, že ji žádná inovace nepřekoná (i když do výroby zapojuje ty nejmodernější). Na zvlášť vysoké úrovni udržuje Arclinea kulturu designu, čemuž dopomáhá, že za návrhy posledních dekád stojí Antonio Citterio, jeden z nejlepších designérů 20. a 21. století.

Italia, Convivium, Lignum et Lapis, Thea, Beta, Principia, Gamma, Artusi… Ať už si pořídíte jakoukoli kolekci, vždy se vám dostane vzájemně kombinovatelné designové šablony. Každý nový produkt je koncipován tak, aby se stal součástí celku. Pro všechny kolekce Arclinea navíc platí následující desatero.

Showroom28281 2

1. OPTIMÁLNĚ PRACOVAT

Pracovní desky jsou vždy řešeny co nejoptimálněji, nabízejí mnoho funkčních doplňků či povrchů. Jsou dokonale ploché, s prohlubněmi a vybráním v elegantním úhlu nebo zábranami proti odkapávání. Umožňují integraci dalších prvků, například posuvných mřížek, prkének, držáku na mycí prostředky, stojanu na lahve a podobně.

2. ROZDĚLIT SE

Něco italského že by mohlo být skvěle zorganizovaného? V případě kuchyní Arclinea to není protimluv. Dělicí systémy umožňují organizaci jak gastro aktivit, tak i obšírnějšího interiérového plánu domácnosti. Integrované do dřevěného obložení, dvířek, různých rámů, stěn s kapsami nebo vysokých bloků, mohou maskovat pracovní prostory, ovšem i skrýt průchody nebo flexibilně odclonit další části interiéru.

3. CHYTŘE SKLADOVAT

Každý úložný prostor Arclinea je vysoce racionalizovaný, nabízí řešení pro umístění nástrojů a funkčních prvků. Dokonce i takovou vychytávku, jakou je speciální oddíl pro skladování spotřebičů nebo walk-in-closet. Vinotéky lze použít solitérně nebo integrovat do stěn vysokých jednotek. Některé mají útroby dřevěné, jiné nerezové, v zónách umí chladit na rozdílné teploty.  

4. TOTÁLNĚ VYBAVIT

Všestranné a přizpůsobitelné, takové je vybavení Arclinea. Buď je na dohled  zavěšené nad ostrůvky nebo včleněné mezi pracovní desku a nástěnný panel, nebo na dosah – to v případě vnitřního vybavení zásuvek různých objemů, velikostí a účelů. S nimi udržíte v kuchyni velmi snadno pořádek a současně využijete vnitřní prostor do posledního milimetru.

5. NENÁPADNĚ ODSÁVAT

Arclinea se vždy zabývala zásadním problémem, jak funkční prvky kuchyně řešit správně technicky, ale také s ohledem na prostor a celek kuchyně. Vyvíjí proto své vlastní extrakční systémy, aniž by zapomínala na formální DNA značky.

6. VNITŘNĚ OSVÍTIT

Difuzní systém LED osvětlení 3000K, exkluzivní pro základní jednotky, zásuvky, hluboké zásuvky a vysoké jednotky Arclinea, je ideální pro osvětlení vnitřních prostor. Systém je vybaven pohybovým čidlem pro rozsvícení při otevření dveří a spínačem pro trvalé svícení.

7. TŘÍDIT ODPAD

Odpovídající prostor pro kuchyňský odpad by se neměl řešit až v poslední řadě, ale chápat ho jako podstatný aspekt projektu. Ovlivňován je různými způsoby zacházení, potřebami selekce, různými objemy. Na všechny tyto provozní nuance Arclinea myslí.

8. VOLIT SPRÁVNÉ MATERIÁLY

Posláním značky Arclinea je kombinovat technologický výzkum s materiály, které byly vždy hlavními aktéry, což je dřevo a ocel. První dostává povrchovou úpravou nové generace, která zdůrazňuje přirozenost materiálu, druhé zase originální zbarvení, díky němuž působí hřejivě. Do hry se v poslední době přidaly i pokrokové lamináty, sametové a pevné.

9. BÝT UDRŽITELNÝ

Arclinea v souladu s ekologickým přístupem vytváří produkty, které vydrží v průběhu času a které skutečně slouží ke zlepšení kvality lidského života. Přání, ať má dlouhé trvání produkt i náš život po jeho boku, to je filozofie, s kterou musí souhlasit úplně každý.

10. UŽÍT SI TO

Mít to nejlepší vybavení a fantastickou kuchyň je jedna věc, ale nic z toho v Arclinea nevyrábějí tak, aby to byl jen „design pro design“. Bez lidského faktoru, nadšení pro vaření, bez vášně pro dobré jídlo, víno a společnost by nic z toho nemělo smysl. Nevytvářely by se ty pravé vzpomínky. Arclinea, to je zosobněné italské požitkářství.

***

Italskému požitkářství, nejen tomu designovému, přijdete na chuť v showroomu Arclinea v Atelieru Manuall, Náprstkova 12, Praha 1.

Předchozí

Časové hledisko je pro krajinářskou architekturu určující

Na podzim 2023 se plánuje start kanálu A 11 Sport

Další