Kvalita bez kompromisů

|

Na základě více než třiceti let zkušeností s prémiovými projekty se Martin Švajda rozhodl vstoupit na český trh se svojí značkou Ateliér Mondaine. Říká, že dokážou vyrobit jakýkoli interiér pro luxusní byty, vily, rezidence i apartmány.

Text: Redakce

Foto: Archiv Ateliéru Mondaine

Ateliér Mondaine, který se specializuje na výrobu nábytku na míru, jste založil se svým otcem. Jaké jsou vaše zkušenosti s výrobou a realizací interiérů na míru, podle požadavků klienta?

Co se týká soukromého sektoru, to znamená vil a bytů, na kterých pracujeme na té nejvyšší úrovni, realizovali jsme jich nespočet. Doposud jsme působili převážně mimo Českou republiku a Slovensko. Aktuálně pracujeme na projektech v Jordánsku a Spojených státech, v minulosti jsme realizovali projekty zejména na Azurovém pobřeží ve Francii.

V rámci komerčního sektoru jsme se podíleli především na hotelových projektech. V této souvislosti bych rád zmínil především hotely Maybourne Riviera, Berkeley a Claridges v Londýně. V současné době také dokončujeme nově otevřený hotel Almanach ve Vídni. Dělali jsme také některé prvky pro Almanac Group v jejich hotelu Almanach Barcelona.

Přibližte nám vaši cestu, která dovedla Ateliér Mondaine až do dnešní podoby?

Tato historie sahá až do 90. let, kdy jsme začali vyrábět nábytek. Během dalších let jsme se dostali do současné situace, kdy už nejde primárně jen o výrobu nábytku. Interiéry jsou složitější a je třeba k nim přistupovat jiným způsobem, v souladu s trendy, kdy architekti a designéři pracují s kombinací několika materiálů, jako jsou třeba mosaz, sklo, kameny, různé kovy a dřevo.

V rámci rozvoje trhu jsme přizpůsobili a posílili především technickou přípravu jednotlivých projektů. Ke každému z nich přistupujeme individuálně, podle potřeb daného klienta a projektu. V dnešní době je velmi důležité řešit detaily jednotlivých prvků ještě před jejich zařazením do výroby. Jsou-li všechny detaily pečlivě vyřešeny, výroba pak probíhá hladce a ke spokojenosti klienta, což je pro nás velmi důležité.

Jaký typ klientů se na vás nejčastěji obrací?

Náš produkt je určen pro velmi náročného klienta, který chce mít kvalitu bez kompromisů. Proto spolupracujeme i s několika architekty. Jen pro zajímavost bych zmínil, že nedávno jsme realizovali například interiérový projekt pro člena královské rodiny z Blízkého východu.

Co vaše spolupráce s architekty, jak obvykle probíhá?

Z naší strany se vždy snažíme splnit požadavky architekta, designéra i klienta. Protože ke každému projektu přistupujeme individuálně, dostává náš zákazník tu nejlepší péči, jakou si jeho interiér zaslouží. Od prvního momentu se snažíme do procesu vnést kousek našeho řemesla, a to třeba formou vzorkování nebo odborných rad při řešení detailů, aby finální stav dopadl podle původních představ a zadání.

V rámci spolupráce máme obvykle před podpisem smlouvy vyjasněné všechny detaily a také vzorkovaný projekt. Chceme, aby každý klient měl hned od počátku jasno, co od nás může očekávat v rámci finálního produktu. Po podpisu smlouvy pak následuje příprava technických výkresů, schválení architekty a pak výroba a montáž na místě. A nakonec spokojený klient.

Jaký byl největší oříšek, s nímž jste se potkali?

S oříšky se setkáváme velmi často. Jsou to především detaily spojů již zmíněných různorodých materiálů a jejich návaznost, ať už jde o kov, dřevo, kámen nebo sklo. Nebo jsme se na konci loňského roku setkali se situací, kdy chtěl klient vyrobit čtyři šatny v rekordním čase od schválení. Prvky jsme vyrobili a na cestě k němu byly do deseti dnů.

Co vše jste v rámci interiéru pro klienta schopni obstarat?

Jsme schopni komplexně řešit a vybavit celý interiér, zejména vestavěné věci, jako jsou skříně, obklady a podobně. V rámci některých projektů však dodáváme i volně stojící nábytek, který zajišťujeme prostřednictvím spolupráce s našimi dodavateli či specialisty. Jde například o podlahy nebo kamenné obklady. Tito partneři patří k těm nejlepším ve svém oboru.

Ateliér Mondaine

Martin Švajda, CEO

Tel.: +421 917 950 335

svajda.martin@ateliermondaine.com

# ateliermondaine

www.ateliermondaine.com

Předchozí

S důrazem na šetrnost

Tvoříme lokality pro život

Další