S důrazem na šetrnost

|

Účes dokáže o ženě leccos prozradit – jaký má charakter, v jakých kruzích se pohybuje i kam se zrovna chystá – a ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Málokdy se ovšem představa shoduje s realitou a ženy často sní o vlasech hustších, delších a pevnějších. Stále více žen se proto obrací na specialisty na prodlužování vlasů, jež se v posledních letech stalo celosvětovým fenoménem.

Text: Tereza Sovová

Foto: Daniel Hromada

Šetrnost nad zlato

„Minulý rok na jaře jsem si nechala ostříhat vlasy na ježka, cítila jsem se dobře jen pár měsíců a po chvilce jsem začala svého rozhodnutí litovat. Problém za mě vyřešil partner,“ směje se Tereza Sovová, spolumajitelka soukromého pražského salonu Daniel Black, který vede po boku zkušeného odborníka na prodlužování a odbarvování vlasů Daniela Blacka.

Daniel se řadí mezi naprosté špičky v oboru. Svou praxi postavil zejména na šetrnosti k vlasům a zakládá si na striktně individuálním přístupu. V Česku navíc jako jeden z mála prodlužuje takzvanou „technikou za studena“ – tedy ultrazvukem.

Salon je koncipován ve stylu soukromého butiku. V prostorách se klientky střídají po jedné, během služby je tak každá s kadeřníkem sama a má zajištěno stoprocentní soukromí. V salonu nechybí ani odpočinková zóna s barem a pohovkou, kde se mohou klientky najíst, vyřídit si korespondenci nebo relaxovat při působení barvy. Ke službě je vždy možné si zdarma objednat chutné osvěžení ze široké nabídky kofeinových i bezkofeinových nápojů.

Co je ultrazvuková metoda?

„Tato technika je naprosto jedinečná, na rozdíl od standardně užívaných metod nepodrobuje vlas vysokým teplotám, vlasy neláme a dochází zde k minimální zátěži. Keratinový spoj ohřívá ultrasonické vlnění, díky němuž se pak pramínek připevní k vlasům klientky,“ vysvětluje Daniel. Ultrazvuk je technika vhodná i pro klientky s velmi jemnými vlasy, protože se jednotlivé vlasy ve spoji necuchají a nepřekrucují jako u metody klasického keratinu.

Kadeřník v rámci jednoho sezení vlasy nasadí, případným barvením sjednotí tóny prodloužených a vlastních vlasů, prameny zastřihne dle požadavků klientky a nepomine ani konečný styling. V kadeřnickém křesle přitom strávíte jen několik hodin.

Contouring jako náhrada líčení

Kromě ultrazvukové techniky se salon Daniel Black specializuje na dvě další metody, a to nanopásky a keratin za tepla. U prodlužování vlasů to však nekončí. Kadeřník Daniel nabízí široké portfolio koloristických služeb včetně oblíbené balayage, precizního mikromelíru, techniky airtouch a contouring. „Contouring je zesvětlení pramenů lemujících obličej, což dokáže dramaticky změnit celkovou vizáž. Tímto způsobem se dá tvář omladit, zúžit nebo naopak zakulatit, zkrátka proměnit podle představ klientky,“ vysvětluje specialista.

Mezi jeho nejoblíbenější barvicí metody patří původem francouzská balayage. „Principem je zde napojení přirozené barvy na světlejší tóny. Technika je velmi univerzální a nabízí možnost různých barevných variací, ne jen blond a tmavší blond,“ dodává Daniel.

Salon Daniel Black

Založil ho v loňském roce specialista na prodlužování a zesvětlování vlasů Daniel Black s odbornicí na mediální komunikaci Terezou Kateřinou Sovovou. Salon se nachází v centru pražských Vinohrad, hned vedle stanice metra Jiřího z Poděbrad. Fotografie výsledků a naučná videa majitelé pravidelně zveřejňují na Instagramu (@danielblacksalon), Facebooku a YouTube. Na webu www.danielblack.cz je pak kromě detailnějších informací o službách k nalezení také e-shop, na kterém je možné objednat profesionální vlasovou kosmetiku, s níž salon pracuje.

Předchozí

Praha má novou pasáž

Kvalita bez kompromisů

Další