LIHOVAR

|

Zažijte Spirit of Smíchov

LIHOVAR je prvním projektem nové oblasti Smíchov Riverside, lemující levý břeh Vltavy. Nabízí bydlení u vody přímo v srdci velkoměsta, odkud je to zároveň pár kroků do zelených parků Císařské louky, na Děvín a Dívčí hrady nebo do divoké přírody Prokopského údolí. Přes nový Dvorecký most se budete moci pěšky nebo na kole vydat přes řeku dál do Podolí, Žlutých lázní a na Vyšehrad. V nabídce jsou byty na prodej i pronájem. Navštivte nově otevřený vzorový byt.

Text: Redakce

Foto: Trigema

Top Eb

Bydlení na prodej i pronájem v nejvyšším standardu

První etapa projektu LIHOVAR se dokončuje a k nastěhování bude na jaře letošního roku. Celý areál tří bloků nabídne byty s dispozicemi od malých 1+kk až po velkorysé 5+kk, včetně nadstandardních dispozic či bydlení v penthousu. V LIHOVARU pořídíte vlastní bydlení i pronájem, obojí v té nejvyšší kvalitě a standardu. Přijďte se přesvědčit do nově otevřeného vzorového bytu.

Nadstandardně zařízené a plně vybavené nájemní byty s dispozicemi 1+kk až 5+kk dokonale vyjádří podmanivou atmosféru LIHOVARU a jeho industriální charakter. Pohodlí obyvatel zajistí kvalitní technologie i služby. Vám stačí pouze vybalit kufry a naplno začít žít svůj vlastní příběh v LIHOVARU.

Nadčasové bydlení

Za architektonickým návrhem stojí Black n’Arch, ateliér založený Davidem Černým a Marcelem Souralem se záměrem vrátit kvalitu do pražské architektury a propojit ji s uměním. Projekt LIHOVAR tvarově navazuje na industriální historii Smíchova a původního lihovaru, jehož zachovalé části – komín Erektus a varna nyní dominují celému areálu.

Trigema Lihovar Logo With Claim Orange Rgb 1500px W 72ppi

Slavná minulost LIHOVARU

LIHOVAR navazuje na industriální historií celého Smíchova, který se s příchodem průmyslové revoluce stal domovem továren, cukrovarů a strojírenských podniků, čímž si získal přezdívku “pražský Manchester”. Nachází se na místě jednoho z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové, který využíval tehdy přelomového objevu spotřeby zbytkové melasy z cukru k produkci lihu. Po ukončení výroby v roce 2000 neměl areál celých 21 let žádnou funkci a pouze chátral. Nyní ho nahradí rezidenční projekt LIHOVAR, který naváže na historii objektu a zároveň se stane kolébkou moderní čtvrti Smíchov Riverside.

Vizu Lepší Ořez Lih

Žijte jinak

LIHOVAR a jeho okolí nabízí celou řadu sportovních a outdoorových aktivit, jako je golf na Císařské louce, tenis a plávání v Podolí či cyklostezky podél řeky. Zahrajte si street basket na novém hřišti nebo se odreagujte jógou s výhledem na celou Prahu. Pro náročnější work out pak můžete navštívit prémiovou posilovnu s veškerou výbavou pro fitness a bodybuilding.

V LIHOVARU je nespočet míst, která stojí za to zažít. Vyberte si podle toho, jestli si chcete užít letní program vnitrobloku, zajít do foodmarketu a ochutnat některou z jeho specialit, nebo jen v klidu posedět s přáteli na terase zelené střechy. Zajděte si na víno nebo si vychutnejte výhled na celou Prahu z vrcholu komína Erektus.

Kamkoliv se podíváte, najdete v LIHOVARU umění. Od fotografií ve veřejných prostorách projektu i v nové pobočce galerie Czech Photo, přes street art po Musoleum Davida Černého – pětipatrovou galerii v budově původní varny, která bude ve svém jedinečném interiéru hostit nejrůznější kulturní akce. Na večerní procházku pak můžete jít do světelné zahrady světově známého umělce Krištofa Kintery, která vznikne u kubistického Dvoreckého mostu. LIHOVAR dýchá uměním.

Budoucnost Smíchova

Smíchov během příštích let projde kompletní obnovou. Na jejím konci bude stát progresivní pražská čtvrť, kde se bydlení, práce i odpočinek snoubí v jednom. Kromě zklidnění dopravy zde vznikne více než tucet dalších developerských projektů, které promění nevzhledné brownfieldy a zchátralé části této čtvrti. Podél řeky také vznikne pulzující boulevard spolu s celou řadou zelených prostranství a míst pro setkávání.

Více o projektu najdete na www.lihovar.cz.

Trigema Logo

Trigema a.s.
Explora Business Centre
Bucharova 2641/14, 158 00 Praha 5
www.trigema.cz

Předchozí

Západ Loun se promění v moderní zelenou čtvrť pro sedm tisíc lidí

Byty se zmenšují, ceny však rostou

Další