Masaryčka je nejlepší budovou střední Evropy dokončenou v loňském roce

|

Ve středu 15. května večer se ve Varšavě konalo udílení cen CEEQA, které jsou uznávány za „(středo)evropský šampionát“ v oboru real estate. Budova Masaryčka potvrdila svoje kvality i v mezinárodním srovnání a v konkurenci soutěžících z 18 zemí získala ocenění pro absolutně nejlepší novou budovu napříč všemi kategoriemi a zároveň i pro nejlepší kancelářskou budovu dokončenou v loňském roce.

Cc

Masaryčka již dříve získala řadu oborových ocenění v rámci České republiky.

Budova vyniká unikátním architektonickým řešením podle návrhu Zaha Hadid Architects, které k budově každodenně láká návštěvníky, fotografy a nadšence do kvalitní architektury. Je mimořádná i z hlediska udržitelnosti, což potvrzuje nedávno získaný certifikát LEED Platinum (nejvyšší možný), který má jako jedna z mála budov v Česku.

A konečně, budova je úspěšná i obchodně. Od počátků budila velký zájem mezi možnými nájemci kancelářských i obchodních prostor, byla z velké části vyprodaná už dlouho před dokončením a nastavila nové české rekordy ve výši komerčního nájemného.

„Těší nás, jak se z opuštěného území v okolí kolejí Masarykova nádraží rodí nová živá čtvrť. Odborná veřejnost už teď vidí, že se nám podařilo něco mimořádného, a ocenění CEEQA to jen potvrzuje. A pozitivní změnu vnímají i občané a návštěvníci Prahy, kterým se v okolí Masaryčky a Florence dobře žije a pracuje a rádi se tam vrací,“ řekl Petr Palička, generální ředitel společnosti Penta Real Estate pro Českou republiku.

Předchozí

Náklady na průmyslové a komerční stavby jsou stále vyšší

Den matek oslavili s Korálkem a v předstihu

Další