Nová pražská čtvrť Rohan City

|

Brownfield na Rohanském ostrově se mění v zelené centrum Prahy

Na rozsáhlých doposud nevyužívaných pozemcích v sousedství historického centra, na Rohanském ostrově v Praze 8 – Karlíně, buduje společnost Sekyra Group novou pražskou čtvrť Rohan City, jejíž jedinečnost je dána hlavně blízkostí Vltavy. Byty a kanceláře doplní velkoryse pojaté zelené plochy, místa pro relaxaci a odpočinek i veškerá občanská vybavenost v dochozí vzdálenosti. V současné době finišují stavební práce na první etapě.

Top Eb

Text: Redakce

Foto: Sekyra Group

Výstavba projektu Rohan City začala na karlínském brownfieldu na jaře 2021 po třinácti letech přípravných prací. „Naším záměrem je vybudovat novou městskou čtvrť, která bude evokovat autentické prostředí domova, v zeleni, v blízkosti centra a s výbornou dopravní dostupností,“ shrnuje Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group.

Bydlení u Vltavy

Revitalizace více než dvacetihektarového brownfieldu je rozdělena do pěti etap. Těsně před kolaudací jsou nyní objekty z první etapy. V rezidencích Riviéra Karlín a Diamanty Karlín vzniklo celkem 220 nadstandardních bytů. Autory domů Riviéra Karlín jsou architekti z EBM Expert, Diamanty Karlín navrhla světoznámá architektka Eva Jiřičná a architekt Petr Vágner z ateliéru AI DESIGN.

V horních dvou patrech „diamantů“ vznikly exkluzivní penthausy. „Jsou určeny pro nejnáročnější klienty. Nabídnou luxus, velkorysý prostor a neopakovatelný výhled na řeku, Pražský hrad i novou čtvrť Rohan City,“ upřesňuje Leoš Anderle. Vedle již postavených rezidenčních objektů je v první etapě naplánován ještě další, též „z dílny“ Evy Jiřičné. Situovaný bude na břehu Vltavy a tvořit ho budou dvě propojené věže s celkem 105 byty.

Na rezidenční část navazují v první etapě dvě kancelářské budovy – A1 a A2, které budou sloužit i jako protihluková bariéra. Součástí architektonicky výrazného objektu A1 od Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera z ateliéru AI DESIGN je také velkoryse pojatá sdílená terasa s jedinečným výhledem. Své sídlo sem přesune i společnost Sekyra Group. Sousední kancelářská budova A2, pod níž je podepsán tým architekta Jakuba Ciglera, byla projektována s důrazem na šetrné technologie a úsporný provoz.

Důraz na relaxaci

Souběžně s první etapou probíhají přípravné fáze na II. etapě. Její výstavba by měla být zahájena v příštím roce. Zahrnovat bude zhruba 500 bytů ve čtyřech městských blocích, které doplní tři menší kancelářské budovy. Etapa naváže na historickou zástavbu Karlína a na její podobě se podílí vítězové architektonické soutěže – kanceláře architektů Schindler Seko, Atelier bod, Loxia, Qarta Architektura a A.D.N.S.

Celkové náklady na projekt Rohan City se odhadují na více než dvacet miliard korun. Vybudovány budou venkovní relaxační zóny, parky i napojení na páteřní městskou cyklostezku. „Po Stromovce tu vznikne druhá největší relaxační zóna v Praze,“ doplňuje Leoš Anderle. Rohan City má být kompletně dokončen v roce 2033. Bydlet nebo pracovat zde bude jedenáct tisíc lidí.

Rc Kancelarska Budova A2
Předchozí

Víc než jen cvičení

Trigema vytváří místa pro vaše zážitky

Další