Trigema vytváří místa pro vaše zážitky

|

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Investiční skupina Trigema je známá hlavně pro své developerské projekty. Její portfolio ale nabízí víc než jen bydlení. Trigema nabízí i místa pro vaše zážitky.

Text: Martina Kalusová

Foto: Trigema

Radost z pohybu, adrenalin, oddech v přírodě, nadšení z nových objevů, skvělé jídlo, relax ve wellnes, jiskrné víno, potěšení pro všechny smysly. Trigema má pro vás místa, kde je můžete prožít. Budováním míst pro zážitky a trávení volného času se věnuje více než patnáct let a své portfolio volnočasových aktivit neustále rozšiřuje. Trigema postavila a provozuje skiareál Monínec, Mimo to spravuje lyžařský areál Samoty v Železné Rudě. Nově se rozrůstá o krkonošský skiareál Rokytnice nad Jizerou.

S provozem skiareálů má Trigema dlouholeté zkušenosti – skiareál Monínec je celoroční turistickou destinací s hotelem, restauracemi, aktivity parkem a zábavou pro celou rodinu. Lyžařský areál Samoty v Železné Rudě rozšiřuje nabídku. A v letošním roce se portfolio Trigemy rozrostlo do Krkonoš, když skupina přebrala skiareál Rokytnice nad Jizerou. Trigema chce v příštích letech investovat do rozvoje lyžařského areálu a celé lokality. Investice povedou ke zlepšení kvality lyžování a zvýšení komfortu služeb.

Mon 1

Zábava pro celou rodinu na Monínci

Celoroční Areál Monínec představuje jedinečný projekt, který vznikl ve středních Čechách v oblasti zvané Česká Sibiř. Leží v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Areál nabízí mimo ubytování také vše potřebné pro lyžování – půjčovny lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti si mohou zájemci zdokonalit v lyžařské škole.

Novinkou letošní sezony je využití recyklovaného sněhu, který díky unikátní technologii Snowstorage přečkal letní měsíce do další zimy. Technika skladování sněhu na sjezdovkách se už několik let úspěšně používá ve Skandinávii, ve Švýcarsku a v italských či rakouských Alpách. V praxi jde o zakrytí sněhu speciální izolační textilií, která odráží sluneční paprsky a udržuje chlad. Zakrytí umožní uchovat více než polovinu všeho sněhu, a to až pět sezon za sebou. 

Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délku 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka. U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale také půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport i její menší prodejna.

V budově M2 najdou návštěvníci také moderní dětskou hernu s nabídkou hlídání dětí. Školní skipark najdete nalevo od lanovky. Je mimo jiné vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma. Součástí skiparku je i menší půjčovna lyžařského vybavení. Skipark slouží klientům lyžařské školy.

V horní části areálu je vedle Hotelu Monínec depandance Nová Javorka, jež poskytuje nejen kvalitní ubytování, ale také zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu. Ubytování v areálu Monínec pro všechny zajišťuje stejnojmenný hotel, kde je také restaurace a vnitřní bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penzion Čertovka.

U dolní části lanovky je restaurace M2 s bohatou nabídkou jídel a nápojů. Další restaurace je v hotelu Monínec, odkud je také překrásný výhled na oblast Českého Meránu. U dolní stanice vleku kotva je navíc stánek s občerstvením.

Přímo nad sjezdovkou v Monínci se vine několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě. A ještě jedna pamětihodnost! Dřevěná poštovna, která stávala původně na vrcholku Sněžky, byla minulý rok v létě přestěhována k horní stanici lanové dráhy zdejšího areálu.

Krkonošská pohádka v Rokytnici nad Jizerou

Zasněžené vrcholy, spoustu sněhu a dobrodružství na horách, to vše nabízí horský resort Rokytnice nad Jizerou nacházející se v malebném prostředí Krkonoš. Skiareál Rokytnice tvoří součást resortu a ideální místo pro milovníky zimních sportů. S více než 30 sjezdovkami různých obtížností a moderními lanovkami, zde najdete zábavu pro všechny úrovně lyžařů a snowboardistů. Ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař, Rokytnice vám poskytne perfektní podmínky pro relaxaci i adrenalinové dobrodružství na svazích. Horský resort Rokytnice nad Jizerou nabízí aktivní odpočinek i ve dvou sousedících skiareálech – Horní Domky a Studenov.

Lyžařský areál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657–1315 metrů. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v Česku. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 13,5 km a místy šířky až 100 metrů.

Skiareál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620–933 metrů. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva vleky kotva, poma a dětský tyčový vlek. Modrou a červenou sjezdovku využijí lyžaři začátečníci, středně zdatní i pokročilí. Z konečné stanice vleku 1000 se běžkaři pohodlně napojí na běžeckou Krkonošskou magistrálu, která je povede až 71 km dlouhou stopou.

Pro maximální komfort a pohodlí návštěvníků jsou zde k dispozici moderní lanovky. Ty vás rychle a bezpečně dostanou na vrcholy hor, kde můžete zažít neuvěřitelné výhledy a sjezdy. Pro rodiny s dětmi tu najdete dětské sjezdovky a výukové programy, které zábavnou formou přivedou malé lyžaře na svahy. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od aktivního lyžování nebo lyžování neholdují, jsou tu i běžecké tratě a možnost procházek v nádherném horském prostředí.

Po náročném dni na svazích si můžete dopřát odpočinek a něco dobrého v jedné z útulných horských chat a restaurací. Pochutnat si můžete na tradiční české kuchyni nebo na mezinárodních specialitách, či se jen zahřát čajem i něčím ostřejším. V zimě se zkrátka Krkonoše v Rokytnici promění v bílou pohádku, kterou můžete objevovat podle libosti.

Předchozí

Nová pražská čtvrť Rohan City

Chcete stavět na území obce? Zaplaťte!

Další