E&B nejen o odvážných developerech a sebevědomém českém designu

|

Právě vychází květnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Podíváme se v něm na nové trendy v rezidenčním developmentu, kde společnost Atlantis Development překračuje hranice běžné výstavby a spojuje umění, udržitelnost a komunitního ducha. Také se dočkáme inspirace od Penta Real Estate. Její projekty, které mají duši a přinášejí konkrétní výsledky.

Zajímavým tématem bude i architektonický návrh od Evy Jiřičné pro Centrum Nového Žižkova, který slibuje být jedinečným přírůstkem do pražského panoramatu. A odborný pohled na investice do nemovitostí nám přinese Dominika Veselá z advokátní kanceláře Eversheds Sutherland.

Setkáme se také s osobnostmi, jako je architekt Břetislav Lukeš či interiérový designér Lukáš Třešňák, kteří nám prozradí své pohledy na význam veřejného prostoru a trendy v designu. A nezapomeneme ani na inspirativní příběhy například v podobě Kliniky Dr. Pírka, kde se historie a moderní medicína prolínají s výjimečnou architekturou.

Pojďme se tedy společně inspirovat a objevme nové možnosti pro váš byznys a životní styl v našem aktuálním vydání!

To nejlepší z obsahu

16 / Jdeme za hranice běžné výstavby

Společnost Atlantis Development jde ve své vizi dále za hranice běžné výstavby. Její předseda představenstva Aram Novel Marutian říká, že chce tvořit budoucnost, v níž je development chápán v širším kontextu. Jeho projekty v sobě spojují umění, udržitelnost a komunitního ducha. Dodává, že posláním jeho developerské společnosti je pracovat s krajinou tak, aby vzniklo nejen jedinečné místo k bydlení, ale zároveň živá a udržitelně fungující komunita. Prozradil též, proč je pro něj důležitá udržitelnost projektů nebo kudy vedla jeho cesta z Arménie k rezidenčnímu developmentu v Česku.

24 / Místa s duší

Takové projekty vznikají pod taktovkou společnosti Penta Real Estate – ať už jde o rezidence na Praze 6, čtvrť Nová Waltrovka, areál Nuselského pivovaru nebo třeba oceňovanou Masaryčku. Nejen o nich, ale především o těch budoucích, k nimž patří okolí pražské Florence nebo diskutované zastavění kolejiště Hlavního nádraží, jsme si povídali s Davidem Musilem, zástupcem generálního ředitele Penta Real Estate. Na developmentu ho baví, že jde o velmi pestrou práci, při níž vidí konkrétní hmatatelné výsledky.

30/ Dominantní rozvlněná věž s „vertikální zahradou“

Eva Jiřičná představila svůj aktuální návrh Centra Nového Žižkova s unikátní rozvlněnou věží. Jde o zásadně přepracovaný návrh vítězného projektu mezinárodní architektonické soutěže podle požadavků řady různých institucí. Investorem unikátního projektu, který má vzniknout v Praze 3, je společnost Central Group.

48 / Jak se vám líbí? Virtuální prohlídky pohledem právníka

Co si budeme nalhávat – oči nakupují a na vzhledu dost často záleží. Marketing o tom ví své. Můžeme být jakkoli rozumní, porovnávat technické parametry, výkonnostní statistiky nebo ekonomické podmínky, nezřídka je ale tím rozhodujícím faktorem, podle kterého se při nakupování rozhodujeme, náš vnitřní pocit, že se nám daná věc zkrátka líbí. Do značné míry to platí pro většinu zboží na trhu a dokonce i pro takové investice, jako je pořízení nebo nájem nemovitosti, uvádí ve svém komentáři Dominika Veselá, partnerka advokátní kanceláře Eversheds Sutherland.

56 / Architektura sampluje příběhy života

Říká to o současné architektuře architekt studia Dimenze11 Břetislav Lukeš. Ta podle něj sampluje vše kolem sebe, sampluje styly, formální prostředky i příběhy. Povídali jsme si s ním nejen o úzké spolupráci s Atlantis Development, ale rovněž o významu veřejného prostoru, který pokládá za důležitější než domy samotné.

70 / Český design už je dospělý a sebevědomý!

Jana Zielinski je zakladatelkou a ředitelkou mezinárodního festivalu Designblok. Angažuje se také v propojování zástupců firem, které spolupracují s designéry. Jak se jí podařilo vybudovat festival v době, kdy o našem designu nikdo moc nevěděl? A co přilákalo milovníky umění do Mikulova? Proč je důležité inovovat naše lidové zvyky a tradice?

88 / Mám rád detail

S mladým, nadějným interiérovým designérem Lukášem Třešňákem, majitelem studia TRESNAKDESIGN, jsme si jsme v rozhovoru hovořili o jeho cestě od fotbalu přes development až k designu, o aktuálních projektech nebo trendech v podobě chytré domácnosti. Říká, že je puntičkář a má rád detail. Prozradil nám také, jaké jsou jeho sny do budoucna.

100 / Umění léčit: Nevšední nemocnice s velkým příběhem

Klinika Dr. Pírka je nevšední nemocnice s velkým příběhem. V jejím areálu jdou ruku v ruce v historii i dnes kvalitní moderní medicína s uměním a výjimečnou architekturou. Není divu, že ojedinělý projekt v historii českého zdravotnictví sbírá ocenění, i ta architektonická. Tím posledním byla letos v dubnu hlavní cena v prvním ročníku regionální Mladoboleslavské ceny za architekturu pro ambulantní budovu Kliniky Dr. Pírka. Ani ta ale není nejnovějším „přírůstkem“ v jejím areálu.

Předchozí

Inovativní řešení na míru

Český design už je dospělý a sebevědomý!

Další