Nový Rohan

|

Developerská společnost J&T Real Estate koupila v Karlíně část jednoho z největších rozvojových území v Praze a postaví zde moderní čtvrť Nový Rohan pro tisíce lidí. Přinese nové byty, obchody, školu i pracovní příležitosti. Do přeměny Rohanského ostrova hodlá investovat 15 miliard korun. Vznikne tak nová plnohodnotná a architektonicky pestrá čtvrť.

Text: Redakce

Vizualizace: J&T Real Estate

„Na čtyřech hektarech v blízkosti centra Prahy chceme vytvořit živou čtvrť, která bude naplňovat myšlenku města krátkých vzdáleností. Cílem je propojit na jednom místě práci, bydlení i volný čas,“ uvádí předseda představenstva J&T Real Estate Dušan Palcr a dodává: „Zahájení výstavby první etapy směřujeme na druhou polovinu roku 2024. V rámci celého projektu postavíme téměř 150 tisíc metrů čtverečních hrubých podlažních ploch.“

Město krátkých vzdáleností

Ambicí developera je na neopakovatelném místě v blízkosti Vltavy a budoucího metropolitního parku Maniny vytvořit moderní čtvrť, jejíž součástí bude tisícovka bytů s výhledy na řeku, Vítkov a panorama Pražského hradu.

Podél Rohanského nábřeží vyroste pět multifunkčních budov, které mají sloužit jako přirozená bariéra pro zajištění klidu v rezidenční části. Budou v nich administrativními prostory, obchody a služby. Celý projekt vzniká podle konceptu takzvaného patnáctiminutového města neboli města krátkých vzdáleností, kde v jedné lokalitě budou mít obyvatelé k dispozici všechny nejdůležitější každodenní služby.

Architektonicky pestrá čtvrť

Rezidence i komerční objekty navrhují v architektonické soutěži vybrané čtyři tuzemské ateliéry a renomované slovinské studio Bevk Perović arhitekti. Hlavním architektem, který zastřešuje rozvoj Nového Rohanu, je studio Loxia.

Rezidenční bloky domů jsou vždy dílem dvou až tří architektů. Tím je zaručena vizuální pestrost jednotlivých konceptů, ale zároveň jejich propojení do harmonického celku. Své architekty mají také volně přístupné vnitrobloky, které jsou zelenými oázami s vodními prvky, posezením, altány i místy pro sousedské setkávání a rodinné aktivity.

V těsné blízkosti Nového Rohanu plánuje na 56hektarovém území hl. m. Praha nový metropolitní park Maniny, který má vzniknout podle návrhu vítěze architektonicko-krajinářské soutěže uspořádané Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Součástí parku bude venkovní konstrukce se zavěšeným pamětním zvonem z iniciativy #9801.

Předchozí

Hydropolis na Vinohradech

Jak vypadají kanceláře budoucnosti?

Další