O cenu INTERIÉR ROKU 2022 se uchází 211 projektů

|

Foto: Kristina Hrabětová

Ve hře je řada soukromých interiérů, ale i kaple, Nejvyšší soud, velké množství restaurací a obchodů nebo také zajímavé kanceláře

Do osmého ročníku soutěže Interiéru roku je přihlášeno 211 výjimečných projektů. V souladu s pravidly musely být všechny dokončeny v předchozím roce. Od prvního ročníku soutěže se jí zúčastnilo neuvěřitelných 1 407 interiérů.

Mezi přihlášenými je největší počet soukromých interiérů, a to sto dva. Z veřejných interiérů zaujme například nový jednací sál brněnského Nejvyššího soudu, farní Kaple sv. Františka v Morašicích u Litomyšle nebo Edukační centrum České filharmonie v pražském Rudolfinu. Pozadu však nezůstaly ani kanceláře, hubby a covorkingová centra.

„Soutěž sleduje stav jednotlivých typů interiérů za daný rok, takže je spolehlivým lakmusovým papírkem indikujícím jakýsi vývojový trend. Přes mnohé předpovědi o hromadném úniku většiny zaměstnanců na home office, se jakýkoliv útlum v oblasti kanceláří nepotvrdil. Naopak, letos jich soutěží ještě víc než vloni.“ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

O vítězích rozhodne osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

Výsledky soutěže Interiér roku za období 2022 budou oznámeny jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 16. 5. 2023 v pražském Centru současného umění DOX. Living forum je jakýsi celodenní festival interiérového designu, a kromě českých architektů a designérů přispěje svými přednáškami také řada významných zahraničních hostů.

Výběr z přihlášených projektů

Foto: Jiří Alexandr Bednář, Boys Play Nice, Filip Šlapal, Tomáš Souček, Adéla Palová a Petr Dobiáš, Václav Novák, Karolína Matušková a Michal Janků, Anna Pleslová, Tereza Jiroušková, Alex Shoots Building, Jan Kuděj, Petr Fabo

Předchozí

TAXIDERMIE

S odkazem na staré mistry

Další