Ocenění TOP E&B se blíží

|

Redakce magazínu ESTATE & BUSINESS ve spolupráci se svým vydavatelem, mediální skupinou A 11, vyhlásila v minulém čísle časopisu ocenění TOP ESTATE & BUSINESS, v němž vyhodnotí zajímavé a výjimečné projekty, které se na stránkách časopisu dosud objevily. Další nominované projekty přinášíme na následujících stranách, všechny pak najdete na našem webu v rubrice NOMINACE TOP E&B: https://estateandbusiness.cz/category/top-eb/.

Nominované projekty najdete ZDE >>>

V rámci soutěže redakce časopisu ve spolupráci s odbornou porotou vyhodnotí nejzajímavější a inovativní projekty, o nichž se psalo od doby vzniku magazínu. Mohou to být projekty zkolaudované, ale i projekty, které jsou v přípravě, případně i ty neuskutečněné. Bude vyhlášena také Osobnost roku.

V porotě zasednou nejvýznamnější osobnosti magazínu ESTATE & BUSINESS. Její složení je následující: Eva Jiřičná (AI DESIGN), Jakub Cigler (JCA), Radan Hubička (AARH), Michal Froněk (Olgoj Chorchoj), Jiří Kristek (Cushman & Wakefield), František Leiter (Innovis), Petr Hlaváček (MHMP), Tomáš Veselý (MHMP).

Uzávěrka přihlášek projektů je 5. března 2023. Zasedání poroty proběhne 9. března 2023 v primátorském salonku a samotné vyhlášení ceny TOP ESTATE & BUSINESS se uskuteční 23. března 2023 v Praze v Clam-Gallasově paláci. Slavnostní večer nabídne kromě ocenění výjimečných osobností a projektů podle magazínu ESTATE & BUSINESS a vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií také networking mezi architekty, developery, designovými studii a zástupci pražského magistrátu. O skvělý catering se postará společnost Honza Řepa Catering.

***

Vítězové jednotlivých kategorií získají cenu věnovanou společností Moser. Půjde o minimalistické vázy z kolekce Čtyři roční období od Jiřího Šuhájka. První vázy z této kolekce se na huti foukaly již v roce 1998 a sám autor se podílel na jejím vzorování u sklářské pece, aby přiblížil spolupráci sklářů a umělců k ateliérové tvorbě.

Foto: Moser

Jiří Šuhájek je uznávaný sklářský výtvarník a akademický malíř; byl žákem profesora Stanislava Libenského na pražské UMPRUM a absolvoval londýnskou Royal College of Art. Mezi lety 1972 a 1978 působil ve sklárně Moser jako kmenový výtvarník, poté pro sklárnu vytvořil několik výjimečných autorských kolekcí. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách předních světových muzeí a galerií, mimo jiné v Corning Museum of Glass v New Yorku nebo v londýnském Victoria and Albert Museum.

***

Kategorie ceny TOP ESTATE & BUSINESS

1. Realizovaný developerský projekt s významným přínosem pro město (projekty typu výstavba školy nebo školky v rámci developerského projektu, transformace dlouhodobě neudržované lokality, revitalizace náměstí)

2. Realizace s největší kulturní přidanou hodnotou (projekty jako úprava kulturní památky, rekonstrukce divadla, stavba s významným společenským dosahem)

3. Realizace udržitelné a inovativní architektury (zdravé bydlení, ekologické bydlení, využití obnovitelných zdrojů, začlenění inovativních technologií do projektu)

4. Projekt s nejvyšším přínosem pro rezidenta (dostupnost dopravy, kvalita občanské vybavenosti, společné prostory)

5. Výjimečná architektura developerského projektu (nejzajímavější developerský projekt s ohledem na architekturu)

6. Architektonický počin roku (aktivita související s propagací architektury, vzdělávací činnost související s architekturou)

7. Nikdy nerealizovaný architektonický návrh projektu

8. Inovace roku (inovativní projekt pro development)

9. Osobnost roku magazínu Estate & Business

***

Innovis je mezinárodní poradenská společnost, která nabízí řešení digitální transformace. Je součástí holdingu M2C, který působí na trhu už 30 let a poskytuje českým i zahraničním partnerům z nejrůznějších odvětví služby integrovaného facility managementu.

Innovis je technologickým partnerem firem od prvotního nápadu přes vývoj až po implementaci řešení. Zaměřuje se především na technologické zabezpečení budov, automatizaci a zpracování dat pomocí IoT, AI a pokročilé analytiky. Je dodavatelem technologických a softwarových řešení jako například kompletní automatická vrátnice, elektronická recepce, aplikace k řízení techniků v provozu, řízení obchodních představitelů v provozu, řízení inspekcí, vzdálený monitoring údržby a security, nebo systém pro řízení a monitoring energií.

***

Hlavním partnerem ocenění TOP EB a spoluvyhlašovatelem ocenění Inovace je společnost INNOVIS.

Hlavním partnerem ocenění TOP EB je společnost Hanák Nábytek.

Partnery ocenění TOP EB jsou společnosti Moser, MOOYYY, CTP, STOPKA, EXX, INVESTONE, Valen Masar, Honza Řepa Catering, Decoland, BoConcept, MEMOS, VOLVO, ZALOTO a Cushman and Wakefield. Mediálním partnerem je newstream.

Záštitu poskytl Petr Hlaváček, náměstek primátora hlavního města Prahy, a Magistrát hl. m. Prahy.

Předchozí

LIHOVAR

Neexistují problémy, ale výzvy

Další