Palác Broadway se nepodařilo opět prodat, úřad osloví současného nájemce

|

Palác Broadway. Foto: Wikimedia Commons(CC-BY-SA-4.0)

Ani šestý pokus o prodej pražského Paláce Broadway se nezdařil. V elektronické aukci, kterou vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), nikdo nenabídl ani vyvolávací cenu 911 milionů korun. Vyplývá to ze záznamu o aukci na internetu. ÚZSVM nyní osloví současného nájemce nemovitosti s nabídkou odkoupení Paláce Broadway za vyvolávací cenu z dražby.

Stávající nájemce může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy. Cílem ÚZSVM je pro tuto výjimečnou nemovitost, která se nachází v nejlukrativnější části Prahy, najít do nejdříve definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití a vdechne jí nový život,“ uvedla mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Majetkový úřad oslovil nájemce s nabídkou odkoupení paláce i po předchozích aukcích, ten ale nikdy neprojevil zájem.

ÚZSVM se snaží o prodej Paláce Broadway v elektronických aukcích od září 2021. Do všech pěti předchozích dražeb se vždy přihlásil jeden zájemce, který sice složil kauci, ale nepodal žádný příhoz. Stejná situace se podle Tesařové opakovala i v nynější dražbě. Předchozí aukce se uskutečnila v září, tehdy byla vyvolávací cena 930 milionů korun.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budovu tvoří tři propojené trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.

Zdroj: ČTK

Předchozí

Poptávka po cihlách roste, prodejci se předzásobují ze strachu z výpadků dodávek

Průměrná domácnost dala loni podle ČSÚ za bydlení 8299 korun, výdaje výrazně narostly

Další