Pětihvězdičkový hotel a galerie v jednom

|

Hotel Lomnica je umístěn v centru Tatranské Lomnice, kde se nachází také lyžařské středisko s nejdelší černou sjezdovkou ve slovenských Tatrách. Zajímavostí je, že se všech prostorách hotelu na stěnách visí originální umělecká díla, která jsou umístěna v pokojích, na chodbách i v restauracích a je vyhlášen také Národní kulturní památkou.

Například hotelová restaurace Sissi je také stálou expozicí díla Ladislava Medňanského, zatímco Mozartova kavárna je stálou expozicí díla Dominika Skuteckého. Dále je možné vidět v hotelu díla umělců původem z Čech. Antonína a Jana Hály. Celkem je v hotelu k shlédnutí na 600 uměleckých děl.

Charakteristickým rysem konceptu butikových hotelů je takzvaná „atmosféra teplého rodinného domova“. Typický je původ v historické budově, designový stylový interiér s dobovými detaily a vysoce individuální přístup ze strany personálu. Boutique hotely jsou menší, do 100 pokojů s intimním prostředím, kvalitní gastronomií a jedinečným příběhem. „Myšlenkou butiku hotelu Lomnica je návrat k odkazu našich předků, k historickým milníkům, k tradicím kultury a k dobrému životu založenému na hodnotách.

Cílem hotelu Lomnica je vyvézt své hosty z jejich každodenního života do světa krásného umění, jedinečného prostředí pod Lomnickým štítem, dobové architektury, jedinečné gastronomie a kvalitní wellness péče. V konceptu se vrací velmi reálně do období rakousko-uherské monarchie k císařskému dvoru, ve kterém vznikla i identita hotelu Lomnica – první dámy Tater. Oslavuje minulost slavného páru Sissi a Františka Josefa a navazujeme na monumentalitu rakousko-uherské monarchie, jejíž jsme kdysi byli součástí.

Hotel Lomnica – nejstarší hotel v Tatrách, otevřený pro veřejnost v roce 1894, je v současné době známý svými kvalitními službami a prvotřídním vybavením 66 pokojů.  Nabízí také zážitkovou kulinářskou gastronomii v horkovzdušném balónu nebo degustační večeře v restauraci Franz Josef.

WELLNESS

Ať už si chcete dobře zaplavat nebo relaxovat ve vířivce, ve Wellness Valéria je spousta příležitostí k relaxaci. Pro plavce je k dispozici bazén s protiproudem a teplotou 26-27 °C.  Je ideální pro ranní pohyb. Ideálním místem k odpočinku jsou však i dvě vířivky – venkovní vířivka s relaxační zónou a teplotou 36-37 °C a vnitřní vířivka s privátem pro ničím nerušené soukromí. Součástí relaxačního světa je také finská suchá sauna, solné tepidarium, parní aromatická sauna a infrasauna.

Boutique Hotel Lomnica*****

TATRANSKÁ LOMNICA 92
059 60, VYSOKÉ TATRY

https://hotellomnica.sk/

Předchozí

Developerské a investiční příležitosti v Chorvatsku

Sport, technologie a umění

Další