Podle bytové designérky poptávka po službách stoupá bez ohledu na rozpočet

|

Byty, ilustrační snímek. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Poptávka po službách bytových designérů v poslední době roste bez ohledu na to, jak velký rozpočet mají lidé k dispozici na vybavení bytu. ČTK to na veletrhu Mobitex na brněnském výstavišti řekla Gabriela Fridrichová, která je do soboty návštěvníkům veletrhu k dispozici ke konzultacím.

V posledních letech je vidět, že poptávka roste bez ohledu na to, jak velký rozpočet mají lidé k dispozici. Někdo si zadá nejen návrh, ale i realizaci celého interiéru, někdo si nechá jen udělat návrh, aby měl z čeho vycházet,“ uvedla designérka.

Pro návrháře je vždy lepší, když za ním přijde klient, který má alespoň základní představu o stylu budoucího interiéru.

Optimální čas k oslovení designéra je v momentě, kdy dům nebo byt ještě nemá definitivní dispozice. Pak je možné spolupracovat s projektantem a včas prostor přizpůsobit budoucí funkci. Není to ale nutné,“ uvedla Fridrichová.

Při uvažování o interiéru jsou pro ni zásadní emoce. Lidé by se měli řídit vlastními pocity, zkusit si uvědomit, na jakých místech se cítí dobře, co je pro ně důležité. Snažím se klientů vždy ptát, jaké materiály mají rádi. Nutím je, aby si na všechno sáhli a zkusili tak, co je jim na dotyk příjemné. Zároveň je třeba brát v potaz, kdo bude interiér obývat. Pro čtyřčlennou rodinu s malými dětmi těžko můžeme obývák vybavit kovem a sklem s ostrými hranami nebo bílým kobercem,“ podotkla designérka.

Kuchyňská linka musí být správně rozplánovaná

Úvahy o výbavě interiéru by podle ní měly začít u těch prvků, které je nejkomplikovanější vyměnit. Tedy u podlah, obkladů a vestavěného nábytku. Ten by měl být co nejvíce neutrální. Naopak kuchyňská linka se musí nejen líbit, ale musí být správně rozplánovaná, aby dobře plnila svou funkci.

Zdroj: ČTK

Předchozí

Architektonicko-urbanistický koncept rekonstrukce stanice metra C Kačerov

Vivense nabízí atraktivní design za dostupné ceny

Další