Rezidence The Julius Prague byla slavnostně otevřena

|

Přestřižení pásky se ujali Julius Meinl VI, Eva Kovandová, Václav Stárek, Miroslav Ludvík a Zděnek Kovařík

Rezidence The Julius je prvním projektem v oboru ubytovacích služeb skupiny House of Julius Meinl. Spoluzakladatel projektu Julius Meinl VI, Eva Kovandová, ředitelka kanceláře představenstva Hospodářské komory Praha 1, Václav Stárek, člen představenstva HK ČR a prezident Asociace hotelů a restaurací ČR, dále Miroslav Ludvík, jednatel PPH Nove Mesto a Zdeněk Kovařík, Head of Hospitality Julius Meinl Living přestřižením pásky slavnostně otevřeli rezidenci a Julius Meinl VI poté vyzval hosty k prohlídce zrekonstruované neorenesanční budovy.

Foto: Filip Vido

„Vytvořili jsme The Julius, protože jsme identifikovali pomyslnou díru na trhu ubytovacích služeb s produktem, který uspokojí potřeby moderních cestovatelů. Jsme rádi, že jsme první, kdo tento typ služeb na prvotřídní úrovni nabízí,“ říká spoluzakladatel projektu Julius Meinl VI a dodává: “The Julius je rezidencí apartmánového typu nabízející pocit luxusu domova ve středu města.”

Známý italský designér Matteo Thun, který se svým týmem připravil návrhy interiérů ke spolupráci na projektu dodává: House of Julius Meinl patří k nejznámějším rakouským značkám s historií počínající v roce 1862. Na projektech spolupracujeme již 15 let,“ a Matteo Thun dále vyzdvihuje: Teprve důkladná znalost rodinných tradic a historie nám pomohla ve vytvoření celého brandu The Julius s propojení tradic a současného životního stylu. Chtěli jsme přeměnit historický palác v Praze na dočasný domov.”

V historické a památkové chráněné části budovy vyniká mistrovské dílo designérky Terezy Drobné. Podle jejího návrhu světově proslulý výrobce křišťálových produktů Preciosa vytvořil
16 m dlouhý lustr. Při navrhování světelného vybavení celé rezidence jsme měli naprosto volnou ruku. Designéři studia Matteo Thun & Partners vymysleli chic, moderní a rozmanité interiéry,” říká Tereza Drobná, designérka osvětlení a upřesňuje: Základním požadavkem celého projektu bylo přenesení genius loci Prahy do konceptu designu. Rozhodla jsem se proto vnést prvky kubismu do každého světelného prvku. V ručně foukaných a broušených prutech je v novém designu zachycen tento ikonický styl. Skrze světlo je to objevování tvarů a vzorů kubistické Prahy.”

Prvotřídní rezidence The Julius, v srdci Prahy na Senovážném náměstí 3, je prvním developerským projektem společnosti House of Julius Meinl v segmentu ubytovacích služeb v Praze. The Julius představuje nový koncept krátko – až dlouhodobého rezidenčního designového bydlení, kde svým přístupem podtrhuje jedinečnost a výjimečnost lokality, respekt k tradicím a dějinám města a jeho obyvatel.

The Julius Prague propojuje luxus a moderní design s technologiemi podněcujícími k většímu komfortu, pohodlí a spokojenosti. Design interiérů ctící historii objektu vytvořil tým oceňovaných italských architektů Matteo Thun & Partners. Barevná škála inspirovaná z děl Alfonse Muchy je přenesena do interiéru a dobu art deco reflektují jak jednoduchý funkční nábytek, tak doplňky. Prvotřídní vybavení podtrhují dřevěné dubové podlahy, moderní koupelny a jemné tkaniny a povlečení. Vše dohromady tvoří elegantní prostor se smyslem pro detail, ve kterém je útulno a stává se přirozeně domovem.

Hosté mají na výběr 168 pokojů ve velmi vysokém standardu provedení a většinu vybavenou obývacím prostorem a kuchyní, oddělenou ložnicí a funkční instalací moderních technologií 21. století.

Nevšední prožitek na jednu noc nebo na měsíc a více si užijí všichni hosté díky volnosti, jakou koncept rezidence nabízí. Každá rezervace je uzpůsobena požadavkům a přáním hosta od individuálního doručení zásilek, po navržení prohlídky historických pamětihodností. Samozřejmostí standardu The Julius je jednoduchý a samoobslužný check-in a check-out, bezkontaktní vstup do pokoje, intuitivní a funkční moderní technologie ve společných prostorech pro co-working a zasedacích místnostech či variabilita doplňků a služeb. Bistro a restaurace nabízející nejen prémiové produkty House of Julius Meinl jsou nedílnou součástí konceptu a zvou k zážitku hosty i kolemjdoucí.

Předchozí

V místě hradeb pěší zóna

Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“ začíná

Další