S podmanivou vůní osudu

|

Česká sklářská značka Rückl představuje kolekci Amor Fati obsahující triptych ručně broušených svíček. Vonné esence exkluzivně pro Rückl vyvinul Hiermann Parfums. Hlavním mottem je odvaha a vůně osudu. A protože se blíží Vánoce, nechybí ani nové křišťálové vánoční ozdoby, díky kterým lze vyjádřit svá nejen tajná přání.

Text: Redakce

Foto: Archiv společnosti Rückl

Rückl Abc Christmas Ornament Skupina

AMOR FATI

Milovat osud jaký je. Naučit se přijímat to, co máme napsáno ve hvězdách. AMOR FATI, latinské sousloví dalo název nové kolekci ručně foukaných a broušených svíček, které navrhla umělecká ředitelka Rücklu, Kateřina Handlová. Doplnily je tři exkluzivně vyvinuté vůně od Hiermann Parfums.

„Spolupráce s firmou Rückl pro mě byla nejen výzvou, ale také velkou ctí. Společně jsme vytvořili tři vonné svíčky, které spojují zdánlivě dva odlišné světy – sklo a vůně. Celý proces byl fascinující. Tyto svíčky jsou výsledkem našeho společného uměleckého snažení, které spojuje tradici s vizí. Jsou to svíčky, které nejen osvětlují naše domovy, ale také naše srdce a jsou symbolem toho, jak spolupráce může překročit hranice a vytvořit něco nádherného,” řekl Jakub Hiermann.

Kolekce AMOR FATI obsahuje dvě velikosti svíček a dva svícny typu huriccane. Každá ze svíček nese poselství, nutí nás se zamyslet nad vlastním životním příběhem, chvílemi, které prožíváme, nebo chceme prožít.

Kouzlo šafránu, mystičnost cedru a podmanivost ambry

Zapálení svíčky je spojeno s rituálem, s tajným přáním, které má sílu změnit běh okolností. Stejně jako se náš osud odvíjí a odhaluje v průběhu života, vykresluje se postupným hořením svíčky jemný precizní brus, který se v celé své kráse objeví teprve v okamžiku, kdy svíčka dohoří. V ten moment však začíná příběh nový. Svíčku čeká nový osud, kdy se stane součástí našich dalších každodenních rituálů nyní už v podobě skleničky. Nikdy nekončící příběh. Ať si jí koupíme pro sebe, nebo jejich prostřednictvím chceme vyjádřit něco druhým.

It was written in the stars

Svíčka It was written in the stars v sobě nese vůni pomeranče, limetky, ambry, santalu, pačuli, vanilky a mechu. Svíčka nás nejen svým brusem zavádí do tajemného nočního světa hvězd. Pomeranč a limetka otevírají dveře k tomuto nočnímu dobrodružství, jako bychom vstupovali do temného obzoru posetého diamanty. Ambra a santal, spojené s touto kompozicí, tvoří stabilní pilíř této vonné serenády. Pačuli a vanilka přidávají smyslný a harmonický dojem, zatímco mech, jako nebeský prach, zdůrazňuje tajemství a mystiku noci. Tato svíčka vás zve na cestu do nekonečného vesmíru, kde každá hvězda je žhnoucím plamenem na obloze. Nechte se unést touto vesmírnou odyseou a dovolte, aby vás noční obloha dovedla k novým dobrodružstvím.

Make a wish

Svíčka Make a Wish zve na cestu objevování našeho vnitřního světa plného nekonečných možností a přání. Svíčka s dekorem poletujících pampelišek je jako klíč k bráně, která vás zavede do světa vašich snů. Jiskřivé tóny bergamotu a mandarinky září jako světlo na konci tunelu, přinášejí naději a optimismus. Pepř, muškátový oříšek a zázvor dodávají této vůni živoucí sílu a vášeň, jako by vás povzbuzovali, abyste se odvážili snít o velkých věcech. Levandule, tymián a estragon dodávají kompozici rovnováhu a harmonii. Jsou jako hlas, který vám pomáhá nalézt klid a jasnost ve vašem nitru. Cedr, tonka a vanilka uzavírají toto kouzelné putování. Jsou to tóny, které vás vyzývají, abyste věřili ve své schopnosti a následovali své srdce, protože každý sen může být skutečností, pokud v něj věříte. Stačí jen zavřít oči a fouknout…

Scent of love

Svíčka Scent of love v sobě nese esenci lásky zhmotněnou do jedinečné vonné kompozice. Každá esence této svíčky byla pečlivě vybrána, aby vytvořila intenzivní a emocionální zážitek. Pepř, kůže a šafrán, jsou prvními tóny této vůně a zahajují symfonii s pikantně hřejivým akordem, který ihned probouzí smysly. Cedr, sám o sobě symbol stability, dodává strukturu a hloubku vůni, zatímco jasmín a malina přinášejí květinovou sladkost a romantický nádech. Pačuli a mošus, obě smyslné a záhadné ingredience, tuto kompozici harmonicky uzavírají. Jejich živočišné tóny podtrhují vášnivou povahu svíčky Scent of love a zanechávají v srdci i duši nezapomenutelný dojem. Výsledkem je vonná svíčka, která přináší nejen světlo, ale také hluboký a intimní zážitek. Dekor peříček dokresluje celkový dojem z této smyslné vůně.

V kolekci AMOR FATI najdeme i dva svícny typu huriccane. Přesné geometrické tahy svícnu Visionaire jakoby ukazovaly astrologický výpočet našeho osudu. Jasné vize a cesty zhmotňující odraz precizního brusu za pomoci hořící svíčky. Nepravidelně umístěná zlatá linka zvýrazňuje důležité chvíle našich osudů. Druhý svícen Dreamer v sobě snoubí jemnost, lehkost i pohyb životních událostí. Pírka melancholicky poletující po průzračně čistém křišťálu, tiše vypráví o kouzelných okamžicích, přáních a snech, které uvádí do chodu. Svícny jsou určeny pro různé druhy svíček, při jejichž zapálení se interiérem roznese dokonalý odraz pravidelného brusu.

ŘEKNĚTE TO S NOVÝMI VÁNOČNÍMI OZDOBAMI

Co by to bylo za Vánoce bez křišťálových ozdob. Letošní novinkou jsou ručně broušené ozdoby s vánočními motivy, které vycházejí z kolekce ABC a Pink. Kombinujte písmena, číslice i dekory, podle toho, co chcete sdělit. Nejen svíčky mohou nést poselství. K dostání jsou v balení po třech a šesti kusech.

Předchozí

Rezidence U Milosrdných ve výjimečné lokalitě Starého Města

Hydropolis na Vinohradech

Další