Uzávěrka 7. ročníku soutěže INTERIÉR ROKU se blíží

|

Uzávěrka sedmého ročníku soutěže INTERIÉR ROKU se blíží, připadá již na pondělí 28. 2. 2022. Vítězové budou vyhlášeni jako vždy v závěru kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX, a to 26. 4. 2022. Na základě ohlasů architektů, interiérových designérů, členů poroty, ale i přání fanoušků na sociálních sítích, pořadatelé rozšířili tentokrát soutěž o kategorii SOUKROMÝ INTERIÉR – NÍZKONÁKLADOVÉ BYDLENÍ. Autoři z ČR i SR mohli přihlašovat interiéry, které vznikly v průběhu roku 2021, od 15. 11. 2021.

Vznik nové kategorie reaguje mimo jiné i na současnou vlnu tiny housů, ale rovněž vychází vstříc mladé generaci, která hledá cenově dostupnou inspiraci. „Do minulého ročníku se sice přihlásila řada excelentních proměn panelových bytů a jeden z nich dokonce v kategorii Rekonstrukce zvítězil, ale nová soutěžní kategorie by měla posuzovat kvalitu interiéru také s ohledem na finanční limity a schopnost autora se s nimi vypořádat. Nemá smysl proti sobě v jedné kategorii stavět vilu proti startovacímu bydlení mladého páru, protože u obou typů si architekt nebo designér klade docela jiné otázky“ říká ředitel a zakladatel soutěže Interiér roku Petr Tschakert.

Finalista kategorie Rekonstrukce Interiéru roku 2020, a to rekonstrukce bratislavského panelového bytu architekta Alana Prekopa

Mezinárodní odbornou porotu opět povede architekt, designér a bývalý rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c. a kromě něj v ní zasedne řada dalších českých i zahraničních interiérových architektů, designérů a odborníků z oblasti vizuální kultury. Složení poroty je vedeno zejména snahou, aby výsledky plastičtěji zohledňovaly interiér jako multidisciplinární, nikoli jen architektonický obor.


Chata pod Bukovkou, účastník soutěže Interiér roku 2020 v kategorii Rekonstrukce. Interiér navrhlo studio MJÖLK.
Foto: Boys Play Nice

Ceny za Interiér roku 2021 navrhne Václav Mlynář a vyrobí sklárna Bomma

Václav Mlynář je součástí výrazné mladé vlny českých designérů. Jeho práce kombinuje inovativní technická řešení, stejně jako zkoumání materiálů a progresivní design. V tvorbě podoby ocenění Interiér roku navazuje na autory z minulých ročníků, kterými byli například Rony Plesl, Boris Klimek, Jakub Pollág nebo Michaela Tomišková a Jakub Janďourek. Skleněné solitéry vyrobí opět sklárna Martina Wichterleho Bomma.

Pochází z umělecké rodiny, takže jeho osobní touha po tvůrčím vyjádření není překvapivá. Po studiích a letech práce v České republice, Dánsku a Londýně spoluzaložil design Studio deFORM a později kreativní studio MONUMENT Office. Jeho portfolio zahrnuje kromě produktového designu také interiéry pro maloobchody, výstavy a další projekty kombinující design s architekturou. Od roku 2017 působí jako kreativní ředitel BOMMA. Všechny kolekce svítidel vznikají pod jeho dohledem a některé také sám navrhl.

Václav Mlynář je držitelem dvou ocenění Czech Grand Design, dvou mezinárodních cen za design ELLE DECOR, ceny POPAI, dvou cen Designbloku a řady dalších tuzemských i mezinárodních ocenění.


Účastník soutěže Interiér roku 2020, byt Red dot navržený studiem Archicraft.
Foto: Tomáš Ditrich

Interiér roku

Soutěž INTERIÉR ROKU popularizuje profesi architektů a interiérových designérů, kteří každým rokem vytvářejí pro své klienty skvělé a neotřelé interiéry na světové úrovni.

Záštitu nad sedmým ročníkem soutěže Interiér roku poskytlo Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy a starosta městské části Praha 7.

Předchozí

České stavebnictví se připravuje na nápor cirkulární vlny

DRUHÁ KŮŽE

Další