Vila Zapova: Exkluzivní bydlení na Hřebenkách

|

Nedaleko od centra, v blízkosti nádherné zahrady Kinských, v jedinečné lokalitě Prahy-Hřebenek můžete snít svůj sen. Krásný výhled, soukromí, privátní příjezdovou cestu a mnoho další předností slibuje výjimečný pozemek, který se nachází na jižním svahu vilové části Hřebenek. Přístup na pozemek je ze severní strany stoupající příjezdovou rampou z ulice Zapova.

Území směrem na jih prudce klesá a přechází v hustě porostlou plochu zeleně. Pozemek nabízí společnost RP INVEST včetně prováděcí projektové dokumentace s platným stavebním povolením. Výstavba samostatné vily není vzhledem k lokalitě běžná, nenechte si tuto exkluzivní možnost uniknout!

Více o projektu přibližuje autorský tým architektů ze studia SCHINDLER & SEKO ARCHITEKTI Ludvík Seko a Jiří Prokopec.

Architektonické řešení

Pozemek se nachází na jižní straně Strahovského kopce v rezidenční části Hřebenek v širším centru Prahy a je přístupný soukromým vjezdem z ulice Zapova. Navržená vila nahrazuje stávající rodinný dům ze 70. let 20. století. Jednoduchý půdorysný tvar domu s delší stranou rovnoběžnou s vrstevnicemi je odkazem na revoluční funkcionalistickou architekturu.

Hmota domu citlivě doplňuje strukturu okolních viladomů a respektuje stávající vzrostlou zeleň. Ustoupené podlaží dodává objektu menší měřítko, které korunuje ostroh okolní zástavby. V kontextu okolních vil převážně z doby první republiky je díky dostatečné vzdálenosti od ulice Zapova a vzrostlé okolní zeleni těžko vnímatelný i z dálkových pohledů. Nabízí se tak adresa s dechberoucím výhledem na panorama Prahy, skýtající ceněné soukromí a klid.

Dům člení prosklené plochy v kombinaci se světlou plnou fasádou. K vnějšímu estetickému vyjádření viladomu budou použity přírodní materiály. Ploché střechy budou převážně zelené s dřevěnými terasami lemovanými celoskleněným zábradlím nerušícím výhled a stírajícím hranice.

Soukromou část domu tvoří samostatné ložnicové patro, kde každá ložnice má svou vlastní koupelnu. Podlaží s obytným prostorem nabízí prostor i pro pracovnu či pokoj pro hosty. Ustoupené podlaží, přístupné jak schodištěm, tak i výtahem, může budoucí majitel využít jako ateliér, pracovnu, ložnici či letní kuchyň.

Vysoký standard

Vzhledem k exkluzivní adrese, kterou v Praze už téměř nelze získat, je i standard objektu nastaven vysoko. Velkoryse prosklené plochy oken si vyžádaly železobetonové konstrukce s velkým rozponem. I díky nim může být dispozice volná a s dostatečnou variabilitou. Velkoformátová okna, bezfalcové dveře ve skrytých zárubních a celoprosklené bezrámové stěny na celou výšku místnosti stírají hranice mezi jednotlivými místnostmi. Díky proskleným garážovým vratům působí prostorná hromadná garáž jako výkladní skříň pro vozový park budoucích majitelů.

Ručně hlazená omítka imitující vzhled pohledového betonu podtrhuje kontrast prosklených ploch, které jsou do hmoty domu až sochařsky vyřezané. Jižní průčelí přechází v hustě zelený prudký svah, kde se v minulosti pěstovala vinná réva.

Exkluzivní celoprosklené stěny se skrytým obvodovým rámem dokážou během chvilky díky automatickému pohonu posuvných křídel volně propojit interiér s exteriérem. Důležité jsou i bezpečnost a komfort užívání. Celý dům je zamýšlen s ovládáním pomocí inteligentní instalace KNX, takže dokáže reagovat na změny počasí, polohy slunce, rychlosti větru, vnitřní i venkovní teploty a podle požadavků obyvatel upravit své chování. Pro sportovní vyžití v horkých letních dnech je terasa doplněna o venkovní nerezový bazén o délce 10 m s přepadem, vybavený protiproudem, krytem, osvětlením i ohřevem. Atmosféru zimních večerů zpříjemní designový plynový krb v obytném prostoru ovládaný přes chytrý telefon.

Dům nyní už jen čeká na svého osobitého majitele se vztahem k moderní architektuře.

RP INVEST

Už přes dvacet let působí skupina obchodních společností RP INVEST na realitním trhu, ve zdravotnictví, asset managementu, ve výrobě a poskytování služeb. Společnost zastřešující přes patnáct subjektů si zakládá na profesionalitě, investicích a respektu. Vedení společnosti považuje právě respekt za klíčový při navazování vztahů se zákazníky a partnery. RP INVEST se stále rozvíjí, zefektivňuje procesy i investice, cílí na dlouhodobě stabilní obory podnikání. Mezi investiční aktivity RP INVEST se řadí akvizice společností, developerské a realitní projekty.

Předchozí

Největší novinky z audio světa

PRAKTICKÝ PRŮVODCE INVESTORA

Další