Vinařství DOG IN DOCK

|

Přístav pro milovníky vína

V mladém vinařství Dog in Dock z Veselí nad Moravou na Baťově kanále dělají rádi věci jinak. Hravě, s nápadem a určitou (snesitelnou) lehkostí bytí. Využívají netradiční styly výroby, hrají si s harmonií chutí a každému hroznu dopřávají co nejšetrnější zacházení. K celkovému požitku z vína, který má být veselý od počátku až do konce, se spojili s britským umělcem Ashley Percivalem, jehož hravé animace se objevily na produktech značek Gucci, Beis nebo ikonické Patagonii.

Text: Redakce

Foto: Archiv Dog in Dock

Vinařství Dog in Dock se zrodilo z čirého nadšení pro kvalitní víno a chuti sdílet ho s každým, kdo jej ocení. Filozofií vinařství je výroba vína v harmonii s přírodou s použitím těch nejmodernějších technologií, které jsou co nejšetrnější k hroznům. Zároveň vychází z dlouholeté vinařské tradice na Moravě – díky vinohradům v podhůří Bílých Karpat mají vína Dog in Dock výjimečný charakter. V portfoliu vinařství najdete klasická vína s kořeny v moravské tradici, ale také lehká šumivá vína, sekty a spritzery inspirované dobrodružnými cestami do dalekých zemí a objevování dosud nepoznaného.

Kolem vinařství postupně vzniká areál s cílem vytvořit přístav, do kterého se budou vždy rádi vracet nejen milovníci vína. Areál Dog in Dock bude místo, kam se vydáte nejen za vínem, ale i za přírodními krásami, za kulturou, koncerty a dobrým jídlem. Stane se ideální destinací pro setkání s přáteli, na prodloužený víkend v apartmánech nebo rodinnou oslavu v zrekonstruované historické Oranžerii a přilehlém parku. Ubytování v apartmánech a bistro zakotvené v přístavu otevřou už na jaře příštího roku a další atraktivní místa v areálu budou v dalších letech postupně přibývat.

Apartmány Dog in Dock

Na jaře 2024 se otevře nové apartmánové ubytování na adrese Zámecká, Veselí nad Moravou. V srdci tohoto malebného města vám nabídneme elegantně vybavené apartmány, které kombinují současný design s historickým kouzlem lokality. Z oken vás okouzlí malebný výhled do zámeckého parku a na klidnou hladinu Baťova kanálu. Ponořte se do atmosféry, kde se snoubí historický odkaz s přírodou a moderní architekturou. Užijte si nezapomenutelný odpočinek v exkluzivním prostředí v srdci Veselí.

Pokoje, kde je každý detail navržen pro vaše dokonalé pohodlí

Ubytování nabídne plně vybavené apartmánové pokoje i praktická dvoulůžka. Prostor pokojů kombinuje moderní design s funkcionalitou – manželská postel slibuje klidný spánek, zatímco v obývacím pokoji lze využít rozkládací pohovku jako další lůžko. Ke komfortu přispívá televize a kompaktní kuchyňský kout s kávovarem a ledničkou. Každý pokoj nabídne koupelnu s vanou nebo praktickým sprchový koutem. V případě, že potřebujete pracovat či plánovat výlety, pracovní a jídelní stůl jsou vám k dispozici. Wi-fi připojení, klimatizované prostory i parkovací stání je samozřejmostí pro každého hosta.

Dog in Dock x Ashley Percival

V loňském roce navázalo vinařství spolupráci s umělcem Ashleym Percivalem. Ten u svého stolu v britském pobřežním městečku Falmouth vytváří magický svět, ve kterém zebry surfují, žirafy jezdí na kole a tygři zase na skatu. Jeho hravé umění baví lidi všech generací. Umělcovy kresby nadchly svou zdánlivou jednoduchostí a skoro dětskou laskavostí mnoho věhlasných značek. Portfolio Ashleyho zahrnuje spolupráci na dětské kolekci pro Gucci, s americkou značkou Beis zase vytvořil designového plyšáka, který má své malé zákazníky doprovázet na cestách kolem světa. S ikonickou Patagonií, značkou Papyrus, či Urban Outfitters spolupracoval na celé řadě dalších hravých produktů.

Prožitek z vína by měl být veselý od počátku až do konce. Výběr té správné láhve z dostupné nabídky je ale málokdy takový. Většina etiket vypadá obdobně a jen malá část z nich se dá popsat vesele. Chtěli jsme přinést něco, co člověku skutečně utkví v paměti. Proto jsme se spojili s britským umělcem, jehož tvorba je svou ulítlou veselostí charakteristická,“ vysvětluje netradiční spojení vína, psů a umění Tomáš Zbořil, enolog a jednatel vinařství Dog in Dock.

Spolupráci s Ashleym započalo vinařství přípravou Bubbles & Barks, lahodného frizzante v plechovce, které se pyšní barevnými ohaři Ashleyho kolekce. Plechovky jsou nejen krásné, ale díky speciálnímu laku zajímavé i na dotek. Od listopadu jsou pak s etiketou se psy Ashleyho Percivala k dostání všechna vína z nabídky Dog in Dock.

Abyste si vína Dog in Dock mohli užít všemi smysly, plechovky i lahve doplňuje unikátní playlist. Stačí naskenovat speciální Spotify kód přímo z láhve či plechovky a můžete si užívat tónů hudby doplňující zážitek z vína.

Vinné předplatné pro opravdové milovníky vína

Ve vinařství Dog in Dock věří, že vína není nikdy dost. Proto připravili členství v Dog in Dock Wine Clubu pro všechny, kteří milují víno tak, jako oni. Každý měsíc po dobu tří měsíců nebo celého roku předplatitelům rovnou domů dorazí jedna pečlivě vybraná láhev od enologa Tomáše Zbořila. Mimo kvalitní víno obdržípředplatitelé v průběhu svého členství další překvapení z vinařství Dog in Dock. Stát se členem Dog in Dock Wine Club můžete zakoupením členství ve Wine Shopu Dog in Dock.

***

Poznejte Veselí

Lokalita nabízí množství aktivit, atrakcí a turistických zajímavostí.

Cyklo a pěší turistika: Okolí Baťova kanálu je proslulé svými cyklostezkami a množství turistických tras, které vedou krásnými krajinami Jižní Moravy a spojují mnoho zajímavých lokalit.

Plavby po kanálu: Na Baťově kanále je možné absolvovat romantickou plavbu lodí a obdivovat přírodu.

Rybaření: Kanál je také oblíbeným místem pro rybáře, kteří zde mohou chytat různé druhy ryb.

Vodní sporty: V blízkosti kanálu je možné věnovat se kanoistice, kajakářství či paddleboardingu.

Návštěva historických památek: Kromě zámeckého parku můžete v okolí navštívit i další historické památky a objevit historii regionu.

Termín otevření ubytování: od května 2024

Dostupné rezervace: od března 2024

Na jaře příštího roku bude otevřeno také Bistro s výbornými jídly z lokálních surovin a unikátními samoobslužnými vínojety s víny Dog in Dock. Součást Bistra je také vyhlídková terasa.

Předchozí

Minimalistické, řemeslně jedinečné i variabilní

Architektura v souvislostech

Další