Vitra představuje křeslo Mikado

|

Novinka z dílny dvojice Barber Osgerby slibuje mimořádný komfort

Křeslo Mikado od Edwarda Barbera a Jaye Osgerbyho vyzařuje klidnou, působivou auru a chce zaujmout nikoliv svou formou, ale pohodlím. Nabízí zážitek ze sezení definovaný čalouněním ze všech stran a také důmyslně jednoduchým mechanismem ukrytým pod sedákem, který umožňuje pohyb zádové opěrky.

Křeslo Mikado je vhodné pro použití u domácích jídelních stolů, v restauracích nebo zasedacích místnostech a je koncipováno s ohledem na udržitelnost. Potahy nejsou lepené, takže je lze sundat a snadno vyčistit či vyměnit. Nohy ze dřeva nebo recyklovaného hliníku lze také individuálně nahradit nebo vyměnit za jinou verzi. Vnitřní panel sedáku je vyroben z hliníku s vysokým podílem recyklovaného materiálu, zatímco jádro zádové opěrky je z recyklovaného plastu. Mikado je navrženo tak, aby umožňovalo jednoduchou výměnu mnoha svých součástí, a má tak mimořádně dlouhou životnost.

Mikado je k dispozici jako křeslo – s decentně naznačenými područkami – nebo jako jídelní židle. Každá z těchto dvou variant nabízí odlišný zážitek ze sezení, přesto jsou si velmi podobné. Díky tomu je lze používat společně, aniž by narušovaly vizuální harmonii kolem stolu nebo v daném prostoru. Různé varianty nohou, dvě varianty opěradel a možnost výběru potahů z látky nebo kůže v mnoha barvách zajišťují širokou škálu možných kombinací.

Mikado Armchair 8375052 Min
Předchozí

Dostupné bydlení v Česku není chiméra

Pražský mobiliář doplní nový odolný typ městských laviček

Další