Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vyšlo dubnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Jeho hlavním tématem je překračování stylových i myšlenkových limitů a hranic a vzájemné ovlivňování napříč obory i historií. Ať už jde o architekturu, design, umění, byznys, development, reality nebo udržitelnost.

A také o silných a zajímavých osobnostech, které něco dokázaly a jejichž práce a tvorba překračují ony zmíněné limity a jsou inspirací a motivací pro ostatní. Jejich díla inspirují k odvaze i experimentu a probouzejí vášeň pro věc. Prolínají se jimi opravdovost, nadčasovost, emoce a udržitelnost. Rozhovory s nimi jsou mimořádné a vzrušující. Stejně jako fotografie, které je doprovázejí. Nechte se inspirovat i vy!

Vybíráme z obsahu

Grand Cru Living. Z lásky k dokonalosti!

Slavné vinařské domy staví své vinice na kvalitním podloží a na jižních svazích, aby zajistily své révě co nejvíce slunečního svitu a výsledné víno bylo plné osobitého charakteru a vůně. Stejně tak buduje společnost JRD zdravé bydlení nové generace v rezidenčním projektu Císařská vinice, na jižních svazích pod parkem Ladronka v Praze 5. Zdejší vily a bytové domy ponesou jména těch nejkvalitnějších vinařských odrůd.

Lokalita, kvalita, výjimečnost a velkorysost

Miroslav Šibal, Sales Manager společnosti LEXXUS NORTON, popisuje, že prémiová nemovitost se váže na lokalitu, kategorii nemovitosti, kvalitu budovy nebo výjimečnost architektury. Vždy jsou však další prvky, které prémiovost doplňují. Patří k nim například výhled, velkorysost, vysoká kvalita zpracování interiéru nebo jediná příležitost ke koupi.

Vitra – ikona kancelářského nábytku

Jiří Zavadil je spojen s firmou Vitra již 18 let. I když lpí na preciznosti, je si dobře vědom, jak důležitá je v práci pozitivní nálada. Ta spolu s vítězstvím jsou pro něj v byznysu největší odměnou a nejsilnějším pohonem. Za úspěch považuje možnost a schopnost plnit si své sny. Zeptali jsme se ho na další plány Vitry nebo třeba na to, jak bude vypadat kancelář 21. století.

Věci nemusí být naleštěné, hlavní je opravdovost

„Mám rád věci, které reagují na lokální měřítka, ne všechno může být švýcarský minimalismus,“ říká v našem rozhovoru Michal Froněk, spoluzakladatel uznávaného studia Olgoj Chorchoj. Dodává, že má rád modernismus ve všech jeho směrech. Také experiment. Trošku napříč styly i historií. Představuje také aktuální projekty nebo i své pracovní a osobní sny.

Chaty a chalupy pro 21. století

Bydlení či trávení víkendů na venkově nebo v přírodě se vrátilo do módy. Je to znát i v soutěži Česká cena za architekturu, kde poslední roky přibývá nominovaných chat a chalup. Jak těch nových, tak renovovaných. Oceňované jsou hlavně drobnější stavby, kdy došlo k úzké spolupráci investora s architektem. Vybrali jsme několik zajímavých staveb, z nichž většina se dostala až do finále soutěže.

Sklo a kov v jedinečné souhře

Český sochař Rudolf Burda je zarytý minimalista milující abstrakci, inspiruje se makrokosmem a mikrokosmem. Studuje vesmír a jeho skryté síly transformuje do své tvorby. Patří mezi ty umělce, kteří jsou nedocenění doma a uznávaní v zahraničí. Zatímco vystavuje hlavně v galeriích po celém světě, jeho díla se ocitají v těch nejprestižnějších galeriích nebo u nejmocnějších sběratelů, u nás je jeho jméno mezi širší veřejností takřka neznámé.

Vodu si musíme hýčkat

Nedostatek vody je stále více skloňované téma a představuje jedno z největších globálních rizik. Už řadu let se s ním například potýká nespočet oblastí v Africe nebo Jižní Americe. Pro nás všechny je proto velmi důležité zaměřit se na šetrné zacházení s vodou a omezit zbytečné plýtvání. S tím může pomoci i vhodné vybavení domácností, především koupelen.

Koně, adrenalin, týmovost, strategie, jedinečnost

Těmito slovy popisuje svůj vášnivý vztah ke koňskému pólu Jan Průcha, zakladatel a majitel skupiny Insight Home, která působí na trhu s chytrým bydlením. Propadl kouzlu póla asi před deseti lety a od té doby organizuje mezinárodní pólo turnaje Taxis Polo nebo se jako viceprezident České asociace hráčů koňského póla podílí na rozvoji póla v ČR. Povídali jsme si s ním nejen o jeho cestě k pólu, ale i o tom, jak může pólo pomoci v byznysu.

Předchozí

Krása nemá pravidla a limity

FENOMENÁLNÍ SOCHY

Další