Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vychází červnové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Jeho hlavním tématem jsou příběhy. Příběhy lidí a projektů, které se za nimi a jejich vznikem skrývají a které pak dále vyprávějí ostatním. Příběhy, které přinášejí podněty a inspiraci pro vznik toho nejlepšího – ať už jde o architekturu, design, umění, byznys, development, stavebnictví či cokoli dalšího.

Aktuální vydání E&B přináší i mnoho zajímavých příběhů, jež stojí také za stavbami a developerskými projekty. A právě stavby a projekty zase tvoří příběhy měst a lidí, kteří v nich žijí. Přinášíme však i mnohem komornější příběhy architektů, designérů, šperkařů, módních návrhářů. Je neuvěřitelné s jakou pokorou, odhodláním a vášní se pouští do dalších a dalších projektů. Nechte se jimi i jejich příběhy inspirovat i vy!

Vybíráme z obsahu

Probouzíme domy k životu!

Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí, areál Koh-i-noor nebo výjimečný projekt Vanguard Prague. V portfoliu společnosti PSN najdete ty největší architektonické skvosty. Prostřednictvím citlivé rekonstrukce jim s pomocí renomovaných architektů vrací genius loci a hledá jejich nejlepší využití. Zeptali jsme se ředitele rezidenčních projektů PSN Marka Padevěta na to, jak se firmě daří, jaké má plány nebo jaký vývoj čeká na nemovitostním trhu.

Zelené centrum Prahy

Na nejrozsáhlejších, doposud nevyužívaných pozemcích v sousedství historického jádra roste „zelené centrum Prahy“. Jde o projekt Rohan City, který buduje společnost Sekyra Group. Vznikne zde 380 tisíc m2 převážně bytových, ale i administrativních a obchodních ploch. Součástí projektu jsou i rezidenční věže a nové sídlo společnosti Sekyra Group od uznávané architektky Evy Jiřičné.

Válka nemovitostí

Na to, co s nemovitostním trhem udělal covid a jak ho změnil, jsme se zeptali Jiřího Kristka, partnera a vedoucího pronájmu průmyslových ploch a nákupních parků společnosti Cushman & Wakefield. Povídali jsme si také o tom, které segmenty jsou nyní nejatraktivnější z pohledu investora, výnosů investice a jak roste rizikovost investic. Nakonec přišla řeč i na jeho největší koníček, kterým je víno a jeho mikro-vinohrad v pražské Tróji.

Hudba u Vltavy

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie se stal tým dánského studia BIG v čele s Bjarkem Ingelsem a Brianem Yangem. Vítězný projekt moderního hudebního centra, které vznikne v pražských Holešovicích, nepracuje jen s budovou jako takovou, ale přináší i nápaditá řešení veřejného prostoru. Počítá i se zpřístupněním břehu řeky a otevírá venkovní terasy filharmonie včetně střechy. Vltavská filharmonie se stane pulzujícím centrem života na Vltavské.

Dokonalost je nedosažitelná

Říká světově uznávaná architektka a designérka Eva Jiřičná, jejíž realizace najdeme po celém světě. Nikdy totiž spokojená s tím, co udělala. A do dalšího projektu se vždy pouští s tím, že to bude lepší než minule. Povídali jsme si s ní nejen o projektech, na kterých nyní s neutuchající energií pracuje společně s Petrem Vágnerem a dalšími kolegy z jejich pražského studia AI DESIGN, ale také o její lásce ke sklu a kovu nebo zdrojích inspirace.

Rafinovaný koncept střídmého interiéru

Absolutním vítězem sedmého ročníku soutěže Interiér roku (za období 2021) se stal Mezonet 69 v Praze. Autorem interiéru jsou Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková a Ján Šefčík ze studia NO ARCHITECTS. Absolutní vítěz se zároveň stal vítězem kategorie rekonstrukce. Porota ocenila zejména rafinovaný koncept střídmého a nezahlceného interiéru, který působí velmi antistresově. Prohlédněte si s námi i další skvělé oceněné interiéry, které nabízí mnoho inspirace. Nebo úžasné ceny, které pro tento ročník soutěže navrhl designér Václav Mlynář ze sklárny BOMMA.

Největším luxusem je prostor

Alespoň tak to vnímá interiérová designérka Barbora Léblová, s níž jsme si povídali nejen o její cestě od studia filozofie k designu, ale také o projektech, na nichž nyní pracuje, o její lásce k minimalismu, umění v interiéru a doplňcích s příběhem nebo o vášni pro technická řešení.

O lehkosti zastavit v půlce

Módní návrhářka Hana Zárubová říká, že právě žiju si svůj sen. I když součástí tohohle snu je hromada práce i občasné krize. Díky tomu, že dělá, co si vysnila, se každé náročnější chvíle snadněji překonávají. Ale jinak je to právě kreativita, která ji drží nad vodou. Ať už si v životě prochází čímkoli, ať prožívá jakkoli náročnou etapu, tak vždycky zjistí, že ji zachrání jedině tvorba. Podle ní je také důležité je mít cit v daný moment. A ctít lehkost.

Předchozí

Hravé osmé podlaží

Jistě, že beton, ale ne ledajaký!

Další