Vzrušující svět barev

|

Senses Studio a showroom anglických barev Little Greene

Nově otevřený showroom anglických barev Little Greene je kombinací vybraných značek, které se navzájem doplňují. Senses Studio nabízí výběr designu z Anglie a značek z dalších evropských zemí, mimo jiné i nábytek, světla a dekorace. Velká část prezentace je věnována barvám Little Greene, aby si klient mohl vyzkoušet různé barevné kombinace nebo viděl různé druhy nátěrů.

Text: Jana Collins

Foto: Little Greene, Shutterstock

O získání Little Greene značky jsme usilovali pár let. Běžně jsme se setkávali na zahraničních veletrzích a velmi nás zaujalo, jak v Británii designéři a architekti s barvami pracují. To se velmi liší od českého pojetí, kdy se zde lidé bojí výraznějších odstínů, odvážnějších barevných kombinací a většina interiérů končí a začíná v šedých odstínech.

V Anglii je běžné, že se více kombinují vzorky, různé dekory a stejně tak i barvy. Nelpí tolik na trvanlivosti interiéru, dokážou risknout a nalepit tapety do kuchyní či koupelen s tím, že to prostě po pár letech vymění.

Neuvěřitelná variabilita barev

V Česku stále dostáváte spousty dotazů, kolik let vydrží to či ono. Lidé zde nejsou tak hraví a za vším stojí hlavně praktičnost. Čím nás ovšem uchvátila značka Little Greene byl neuvěřitelné variabilita barev. Tím nemám na mysli jen překrásné syté odstíny, ale i použití jejich barev na různé povrchy.

Při otevření časopisů z Velké Británie vidíte krásné nátěry na nábytku, podlaze, dveřích, lištách, stěnách, ale i fasádách, venkovním nábytku, dokonce i na podlaze. Můžete tak perfektně sladit všechny části interiéru i exteriéru. Jako bonus vidím i to, že rodinná firma LG si velmi zakládá na ekologii, jejich barvy jsou téměř bez obsahu těkavých VOC látek, obaly jsou recyklovatelné, a jsou tedy vhodné do prostor, kde se pohybují děti i zvířata.

Práce s barvami nikdy nebyla snazší

Velkou výhodou spolupráce s Little Greene je fakt, že se nám podařilo zajistit míchání – přípravu barev v Praze. Odpadá tedy složité objednávání z Anglie, kdy nevíte, zda se zásilka neopozdí, nebo nepřijde poškozená. Většinu barev máme skladem, a je tedy velmi snadno dostupná.

Co se týká aplikace, tak práce s barvami nikdy nebyla snazší. Barvy jsou dodávány již namíchané tak, abyste je nemuseli ředit. Jsou hutnější, stačí tak k aplikaci váleček s tenčím chlupem a uvidíte, že nebudete potřebovat ani zakrývat podlahu. Barvy díky vysokému obsahu pigmentů krásně kryjí již v tenké vrstvě.

Navrhování a realizace interiérů

Dalším sortimentem showroomu Senses jsou nábytky od evropských dodavatelů. Jedná se o solitérní kusy nábytků – židle, sedačky, světla, komody, koberce a spousty dekorací.

Senses Studio se věnuje navrhování a realizaci interiérů jako takových, vznikla proto potřeba vytvořit si síť spolehlivých dodavatelů nábytků. V této souvislosti připravujeme i nový e-shop, aby se naši klienti mohli ve značkách a nábytku lépe orientovat v pohodlí domu.

Zásadní role barvy v interiéru

Jak jsem zmínila, barvy mají v interiéru zásadní roli, a to jak druh nátěru, tak zejména odstín. Protože však české publikum není nijak odvážné, stále je u nás velmi trendy neutrální barevná paleta. To není samozřejmě nic špatného, ale je třeba s ní pracovat s důvtipem, aby interiér nevyzněl nudně, unyle.

V tomto barevném schématu nejvíce vyzní různé druhy textur, a je proto potřeba dbát na zajímavý výběr povrchů. Nebojte se kombinovat vzory, různé druhy textilu, koberců, tapet, různé materiály jako sklo, beton, dřevo. Interiér pak působí plastičtěji a zajímavěji.

Pokud máte přece jen náladu na zpestření bydlení nějakou barvou, nechte ji vyniknout. Zkuste ji použít na různých prvcích v interiéru (závěsy, koberec, dekorace). Odvážnější mohou vyzkoušet zajímavé kombinace barev s několika výraznějšími odstíny.

Víte, co od které barvy můžete čekat?

Bílá – čistá, jednoduchá, čistota, nevinnost

Černá – tajemná, značící prázdnotu

Červená – vzrušující, energetická, prudká, silná mocná

Oranžová – slavnostní, pocit radosti, bohatství, teplo, slunce

Fialová – neklidná, melancholická, tajemná

Žlutá – povzbuzuje, přináší uvolnění, soulad, harmonie

Modrá – klidná, vážná, rozjímání, barva dálek

Zelená – uklidňuje, chrání, dává pocit bezpečí a naději

Předchozí

Jak posilovat svůj skrytý potenciál

Tvoříme prostor pro život. Komplexně

Další