Zažehnout pocit svobody

|

Každodenní život přináší mnoho chvil, po kterých je třeba následná regenerace a návrat k duševní rovnováze a harmonii. Již naše předky fascinoval oheň, který představoval něco zcela významného. Tento archetypální pocit, vracení se ke kořenům v nás zůstal a web www.zapalto.com Milana Začala to nyní přináší všem milovníkům krbů, ohnišť a grilů.

Text: Redakce

Foto: Archiv zapalto.com

Chvíle s rodinou a přáteli jsou mnohem útulnější ve spojení s mystickým ohněm a jeho využitím v gastronomii. Nezapomenutelné příběhy vyprávěné u ohně, které lze sdílet s těmi nejbližšími, se stanou vzpomínkami na celý život.

„Nepřinášíme produkt, ale především zážitek, moment tepla pro duši. Chceme, aby si lidé mohli užít danou chvíli právě ‚teď a tady‘. Oheň a žár jsou spojujícími faktory všech produktů, které jsou dostupné na našem webu,“ říká Milan Začal, spoluzakladatel webu zapalto.com.

Jiskřivá budoucnost začala omylem

A jak to vše začalo? Vlastně tak trochu omylem… Po úspěšném zdolání předchozího projektu se Milan spřátelil s architektem Štěpánem. Během společných diskusí došli postupně k rozhodnutí, že by chtěli i nadále spolupracovat na nějakém projektu. Vzniklo tak partnerství a společná symbióza architektonické tvůrčí osobnosti Štěpána Malého a obchodníka s přesahem do designu Milana Začala.

Poměrně dlouho hledali, co by mohli zkusit podniknout společně a co by naplňovalo jejich vnitřní já. Po založení firmy PleinAir a jejího webu www.pleinair.cz se zaměřením na outdoorový nábytek našel Milan produkty od firmy Höfats a napadlo ho, že našel odvětví, v němž by mohla budoucí spolupráce se Štěpánem začít. Tehdy nevěděli do čeho jdou a co z toho může vzniknout. Vlastně ani doposud to nelze podle slov Milana jednoznačně říci. Řídí se však heslem „Je třeba se pustit do toho a nebát se i nevyhnutelného“. Jiskřivá budoucnost tak začala naprosto omylem a nápadem, že si udělají e-shop, který bude do budoucna doplňovat sortiment PleinAiru.

Oba nadšenci nakonec vytvořili nový web zapalto.com, který propojuje outdoorové nábytkové vybavení, k němuž neodmyslitelně patří oheň, otevřené ohniště, grily, biokrby – a hledá smysl v detailech, designu a funkčnosti. Jakmile web spatřil světlo světa, bylo jasné, že bude neotřelý a prezentované značky budou výběrové. Nejde jen o to mít pouze grily, ale výběr značky musí dávat smysl. Nejlepším sjednocením jsou technické a designové vrstvy, aby byl výsledek dokonalý.

Oheň a venkovní prostředí

Web zapalto.com nabízí v současné době tři značky. Německou firmu Höfats založenou strojními inženýry, kteří studovali společně produktový design. Jedinečnost propojení konstruktéra a zároveň inženýra vytvořila firmu, která za své designové inovace sbírá ocenění. Nabízí přenosná ohniště, grily, biokrby či svícny. Fascinaci plamenem můžeme vidět v produktu Höfats SPIN, který rozzáří všednost okamžiku.

Další značkou, kterou na na zapalto.com najdete, je holandská firma OFYR. Ta patří mezi špičku v outdoorové gastronomii. OFYR, to jsou venkovní ohniště a grily, které svým masivním vzezřením dodávají na monumentalitě, takže zdánlivě obyčejný gurmánský zážitek promění v kulinářskou show. Do dnešní doby byly nabízené produkty na bioethanol nebo dřevo.

Novinkou a třetím pilířem webu je značka Elementi. Venkovní stoly z tvrzeného betonu s integrovaným plamenem nebo hořákem na plyn. Hodnota této značky znamená přenést magické sezónní letní okamžiky do celého roku.

Dobrodruzi se vyznačují nespoutaným vnitřním plamenem. Vývoj webu se proto bude věnovat i nadále ohni a venkovnímu prostředí a výběrem značek bude i do budoucna naplňovat očekávání těch nejnáročnějších.

Předchozí

RADAN HUBIČKA: Všechno krásné je inspirativní

DIALOGY V ČASE

Další