Zlín Design Week 2024 nabízí výstavy, workshopy a módní přehlídky

|

Zdroj: Zlín Design Week

Ve Zlíně dnes začal festival Zlín Design Week 2024, který až do 14. května přináší výstavy, workshopy, módní přehlídky a hudební program. Tento festival, který vzešel z iniciativy Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, se koná na různých místech po celém městě a představuje platformu pro setkávání mladých designérů i profesionálů.

Mluvčí festivalu Michaela Kottová zdůraznila, že akce je zaměřena na prezentaci mladých talentů a umožňuje vyjádření jejich tvůrčích vizí. Jedním z hlavních bodů programu je páteční Fashion Show: Future is spectrum, která spojuje minulost a budoucnost a reflektuje témata aktuální společenské relevance. „Tato módní přehlídka také představí design odvíjející se od potřeb osob se zdravotním postižením či onkologickými chorobami,“ dodala Kottová.

Návštěvníci festivalu mohou očekávat nejen výstavy a venkovní instalace rozmístěné po celém městě, ale i řadu zajímavých akcí. Hlavní výstava s názvem Future is!, která se věnuje otázkám budoucnosti v designu, probíhá denně na zlínském zámku. Další výstava Best of ’24!: Místo v budoucnosti představuje finalisty mezinárodní soutěže Best in Design 2024 a koná se v galerii G18. Součástí programu je i instalace Future is ZDW!, která představuje retrospektivu předchozích ročníků festivalu.

Kromě výstav a prezentací designu festival nabízí i další aktivity, jako je videomapping Maska a Design KANTÝNA, která poskytuje prostor pro diskusi o důležitých designových tématech. „Během festivalu budou veřejné prostory propojeny s technologiemi v multimediální výstavě Zlínská zrcadla, která slaví 700 let historie města Zlín. Každá část této výstavy je navržena tak, aby návštěvníkům poskytla jedinečný a autentický zážitek,“ vysvětlila Kottová.

Jaké workshopy na návštěvníky čekají?

Pro milovníky tvůrčích aktivit jsou připraveny různé workshopy, kde si mohou účastníci osvojit nové dovednosti a experimentovat s vlastní tvorbou. Program také zahrnuje akce jako POP UP shop a Fashion performance X Our Shift, která přináší nejnovější trendy v designu a módním průmyslu. Večery na festivalu pak budou oživeny hudebními vystoupeními a párty.

Zlín Design Week vznikl v roce 2015 na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně díky mezioborové spolupráci designu, marketingu, fotografie a audiovize.

Předchozí

Mladí Češi platí za nájem větší část svých příjmů než lidé v západní Evropě

Výstavba bytů v Královehradeckém kraji klesla o čtvrtinu

Další