Zrodila se kolekce svítidel MUSSELS

|

Česká značka designových svítidel BOMMA představuje novou kolekci MUSSELS navrženou designérem a uměleckým ředitelem značky BOMMA, Václavem Mlynářem. Vyznačuje se elegancí, variabilitou a organickou estetikou.

Text: Redakce

Foto: Archiv firmy Bomma

Prvky elegance, organičnosti a tajemna

Představte si blyštící se vodu a v ní ukryté elegantní mušle propracované do posledního detailu. Tato myšlenka inspirovala uměleckého ředitele značky BOMMA, Václava Mlynáře, když navrhoval novou kolekci MUSSELS. Jak sám říká, mušle, a především slávky ho vždy fascinovaly svým jednoduchým, a přesto velmi sofistikovaným tvarem. Každá je originální, ale společně tvoří velmi zajímavé kompozice. Nesou v sobě prvky elegance, organičnosti a tajemna zároveň.

Dvě křišťálové části obklopují z obou stran světelný zdroj, který je upevněn precizní monturou v odstínu lesklého antracitu nebo kartáčované zlaté. Do skleněné mušle je obtisknuta struktura zvlněné vodní hladiny, která po prosvícení vytváří na skle efekt odrazu světla od vodní plochy.

Mussels_3,6,12 pcs_clusters

Šperk interiéru

Originální design, variabilita, dokonalé technické a řemeslné zpracování z této kolekce právem činí unikátní objekt interiéru, který bude dominovat svojí elegancí. Stejně jako trvá zrod slávek ve svém přirozeném prostředí, i nová kolekce MUSSELS potřebovala svůj čas, než ji BOMMA tým designérů dovedl k požadované dokonalosti. Inspirace organickým tvarem, přirozenými barvami i prostředím je v kolekci nepřehlédnutelná.

Kolekce zahrnuje jednotlivé skleněné komponenty ve tvaru mušlí, které tvoří vertikální klastr skládající se z šesti, dvanácti nebo osmnácti světelných komponentů, přilehlých blízko sebe evokující tvar slávek tak, jak rostou ve svém přirozeném prostředí. Jednotlivé komponenty lze zavěsit i samostatně, nebo jejich násobením lze docílit až dramatických světelných instalací o několika desítkách až stovkách kusů. Tyto světelné konstelace se stanou nepřehlédnutelným šperkem jakéhokoli interiéru.

Mussels_3,6,12 pcs_clusters1

Přirozený tvar i barvy

Stejně jako kvalitní mušle v přírodě jsou MUSSELS lehce pootevřené, je možné si vybrat ze dvou poloh otevření. „Snažili jsme se docílit co nejpřirozenějšího tvaru, ale i barev. Proto je možné barvy MUSSELS mezi sebou volně kombinovat. Nechybí čirá, kouřová, alabastrová nebo například tmavá perlová barva, která je věrným odrazem černé barvy slávky,“ říká Václav Mlynář. Moderní technické postupy v kombinaci s řemeslnou tradicí sklárny Bomma umožňují dokonalou synergii mezi navrženou estetikou a finálním technickým zpracováním.

Fotografie k nové kolekci vznikaly v prostorách Kunsthalle Praha. „Hledali jsme inspirativní prostředí s čistou moderní architekturou, které bude přizpůsobitelné a zároveň dokonale podtrhne naši novou kolekci. Fotografie navazují na poslední sérii fotografií, které vznikaly v jiných architektonicky významných stavbách Česka,“ uvádí Aneta Hoffmannová, marketingová ředitelka Bomma.

Předchozí

ORGANICA

DOCK

Další