Czech Photo společně se společností Golden Gate vytvořilo limitovanou edici fotografie na stříbře

|

Společnost Golden Gate založili před dvanácti lety Pavel Ryba a Pavel Kupka. Za tu dobu se stala nejen lídrem na českém trhu drahých kovů, ale i největším obchodníkem s investičním stříbrem v Evropě. A právě proto vznikla spojením s Czech Photo jedinečná příležitost vytvoření investiční limitované edice fotografií na stříbře. První fotografií z této edice je snímek Michala Krause, wildlife fotografa a spoluzakladatele soutěže Czech Nature Photo, s názvem „Zimní stehlík“.

Edice obsahuje 300 investičních výtisků, které doprovází představení soutěže a výstavy Czech Nature Photo a příběh fotografie. Postupně se bude sbírka rozrůstat o další jedinečné snímky, které pochází ze soutěže Czech Nature Photo, která letos slaví již osmý rok od svého založení.

„Fotografie na stříbře je vytištěna UV inkoustovými tiskárnami s využitím špičkové vysoce přesné technologie při nízkých rychlostech s použitím ekologicky šetrného inkoustu. Natištěný motiv pak působí živě, plasticky a má věrné barvy, které jsou dlouhodobě trvanlivé a neměnné,“ popisuje Pavel Řihák ze společnosti Golden Gate.

„Jsme přesvědčeni o tom, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé uvědomovali, že jsou její nedílnou součást,“ uvedla Veronika Souralová, spoluzakladatelka soutěže Czech Nature Photo a ředitelka společnosti Czech Photo. Vedle představení krásných fotografií celého světa, se hledají i další možnosti, jak se o ochranu přírody zasloužit. „Spojením fotografie a ceniny vzniklo umělecké dílo, jehož zakoupením každý může přispět na smysluplný projekt,“ dodává Souralová.

Cnp Golden Gate 1

„Fotografovat přírodu je možné i v docházkové vzdálenosti od bydliště. Nežiji zrovna v srdci divočiny, do Prahy to mám sotva čtyři kilometry a obklopují nás převážně pole. Pravidelně zde potkávám nejen běžnější bažanty, ale také koroptve, zajíce, skřivany, poštolky či káňata. Občas zahlédnu krahujce, lišku, křečky polní nebo čejky chocholaté. Mám radost z každé takového příležitosti, ale fotograficky si asi nejvíc užívám zimní setkání se stehlíky,“ popisuje vznik prvního snímku z limitované edice jeho autor Michal Krause. Tito drobní pěvci většinově odlétají do jižnějších krajin, ale menší část z nich zůstává celoročně. „Neudržované plochy plné bodláčí a křovisek, které tu naštěstí zatím také máme, jsou jejich útočištěm, hřištěm i prostřeným stolem. Strávil jsem tu spoustu času prodíráním se, čekáním (někdy marným) i pozorováním a focením, když konečně přiletěli,“ vysvětlil Krause.

Cnp Golden Gate 10

Soutěž Czech Nature Photo dlouhodobě popularizuje ochranu přírody. Teď jde ještě o krok dál. Z prodeje výjimečného uměleckého díla budou mít prospěch ptáci i příroda. Jsme tímto krokem poctěni.“ sděluje Zdeněk Vermouzek, ředitel České společnosti ornitologické.

Fotografie bude možné zakoupit v síti poboček společnosti Golden Gate za cenu 4 990 Kč. Část z ceny půjde na charitativní projekt České společnosti ornitologické, na dobročinné účely věnovala společnost už přes 4,6 milionu korun.

Předchozí

Minimalismus na míru

Se stopkou historie na horských kopcích nebo s kapkou mořské soli na jazyku

Další