Design made in JAP FUTURE oceňují i v Dubaji

|

Stánek JAP FUTURE na veletrhu BIG 5 v Dubaji. Foto: JAP

Česká firma JAP FUTURE v posledních letech klade u své produkce důraz na minimalistický interiérový design, ve kterém je v porovnání s ostatními výrobci a tvůrci o výrazný krok napřed. Dokládají to různá ocenění i spolupráce s předními architekty a designéry. V širokém výrobním portfoliu vynikají dva unikátní systémy: dveřní a vchodový, které odpovídají moderním světovým trendům.

Aktuální výrobkové portfolio diverzifikuje rizika, zejména ta, která vyplývají z volatility stavebnictví. Toto široké rozkročení firma kvituje jako dobře zvolenou strategii, zejména v aktuálním období, kdy se stavební produkce v meziročním srovnání podle dat ČSÚ propadla o 1,4 % a výhled na letošní rok je také pesimistický. Příčinou poklesu českého stavebnictví je zejména horší dostupnost úvěrů a přetrvávající ochlazení poptávky v segmentu rezidenčního bydlení a kancelářského developmentu.

Počty zahájené bytové výstavby významně meziročně klesají, podobně jako počty stavebních povolení, které evidují stavební úřady. Pro JAP FUTURE, výrobce designových interiérových a exteriérových prvků pro bydlení a kanceláře, je významný propad objemů u bytové výstavby v ČR alarmující.

Ppaksi Junior Cb
Petr Paksi jr., expansion manager ve společnost JAP FUTURE. Foto: JAP

„Český trh je pro nás důležitý, ale stejně jako diverzifikace u výrobkového portfolia, je nezastupitelná i diverzifikace obchodu,“ říká manažer pro zahraniční trhy, Ing. Mgr. Petr Paksi jr. a doplňuje: „Designový dveřní systém vytvořil nový tržní segment a výrazně povzbudil i zahraniční obchod. Aktuálně vyvážíme do 55 zemí, největší objemy realizujeme v Itálii, Polsku, Izraeli a Belgii, ale nejvíce se rozvíjí spolupráce s developery z Blízkého východu, zejména Dubaje a Saúdské Arábie.“

Jak se vlastně rodil vstup na dubajský trh prémiového bydlení? Prvotní kontakt se společností AL HILAL HOMES, která je jednou z největších realitních společností v Dubaji, byl přes Instagram, kde je firma velmi aktivní a pak už šlo vše hladce. Prvním testem kvality produktů, dodržení termínů, bezproblémové montáže nebo úrovně zákaznického servisu, byla objednávka na devět kusů atypických dveří MASTER a skrytých zárubní AKTIVE v rozměru 2,4 metru na výšku a metr na šířku. Byl to snový rozjezd vzhledem k tomu, že AL HILAL HOMES spravuje nemovitosti hlavně v oblastech Palm Jumeirah, Dubai Marina a Bluewaters Island, což jsou bašty prémiového bydlení.

Vizualizacerijad
Vizualizace showroomu v Rijádu. Foto: JAP

Realizace proběhla nadmíru úspěšně. Přispěla k tomu osobní účast odborníků JAP FUTURE, kteří na místě na vše dohlíželi, a navíc proškolili místní montážní firmu. „Nevím, zda investora překvapila nebo spíš potěšila kvalita dodaných produktů, ale najednou jsem měl na stole pozvánku na jednání přímo do Dubaje,“ doplňuje Ing. Mgr. Petr Paksi jr. Od tohoto momentu se spolupráce rozjela i na dalších projektech a JAP FUTURE dodal investorovi dalších šest desítek dveří MASTER a skrytých zárubní AKTIVE, dvě velké sestavy obkladového systému a šatního nábytku EFEKTA, posuvné systémy PREMIUM a dveřní křídla IDEA.

Dubaibig5

Logickým pokračováním „dobývání“ blízkovýchodního trhu byla účast v roce 2022 na veletrhu s největší tradicí v regionu, The BIG 5. Je to největší stavební veletrh v zemích GCC, Afriky a Asie. Smyslem účasti na veletrhu The BIG 5 bylo posílit již navázané kontakty a zmapovat nové příležitosti, protože je zřejmé, že stavební produkce v regionu je ohromující a nijak neklesá, ba naopak. Region má obrovský potenciál.

Ruský trh je v tuto chvíli odepsaný a východ Evropy zatím nedisponuje dostatečně silnou koupěschopnou poptávkou a na západních trzích je už v podstatě s některými našimi výrobky obsazeno.

Designový dveřní systém vytvořil nový tržní segment a výrazně povzbudil i zahraniční obchod. Aktuálně vyvážíme do 55 zemí.

Veletrh přinesl jen pozitivní ohlasy a je škoda, že firma JAP FUTURE byla v segmentu interiérového designu jediným vystavovatelem z České republiky. Srovnání se zahraniční konkurencí, která se na veletrhu objevila, vyšlo výrazně ve prospěch JAP FUTURE. Přece jenom bodoval důraz na design, kvalitu a detaily. V roce 2023 firma zrealizovala dalších šest projektů v Dubaji. Jedná se o apartmány v komplexech Saddaf, Bahar nebo Golden Mile 09, tedy vše na prestižních adresách.

„V nejbližší době plánujeme společně s naší partnerskou developerskou společností AL HILAL HOMES otevřít společný showroom v Dubaj Marině a dále rozvíjet společnými silami co nejrozsáhlejší implementaci našich výrobků a designu do různých projektů v tomto regionu. Podobný scénář nás čeká v Saúdské Arábii, musíme být jen trpěliví, výsledky se nepochybně dostaví,“ přibližuje plány firmy JAP FUTURE na Blízkém východě Ing. Mgr. Petr Paksi jr. a hodnotí: „Pro JAP FUTURE je posílení obchodu v Dubaji a Saúdské Arábii autentickou příležitostí nejen k vyvažování rizik, ale i k potřebnému růstu. Jsme rodinnou firmou a jsme patřičně hrdi na náš příspěvek k dobrému celosvětovému povědomí o českém průmyslu.“

Oblození
Obklad a nábytek EFEKTA, realizace šatny v rezidenčním projektu Dubai Marina. Foto: JAP

Ing. Mgr. PETR PAKSI jr., DBA Expansion manager ve společnosti JAP FUTURE:

Ve firmě mám na starost rozvoj spolupráce se zahraničními trhy. Práce mě baví a dávám jí maximum, protože věřím, že bez profesionálního přístupu se neposunu dál ani já, ani firma. V podstatě celý život sportuji, ať už vrcholově nebo na amatérské úrovni s kamarády. Myslím si, že je to ta nejlepší průprava pro život. Sport vás totiž naučí nejen se vyrovnat s výhrou nebo prohrou. Naučí vás hlavně vyrovnávat se s lidmi, které máte v týmu a lidmi, kteří hrají proti vám, a to je za mě to nejdůležitější.

Předchozí

Nový život pro Nuselský pivovar

Stovky ostrůvků obklopených mořem. Ochutnejte Řecko

Další