Stovky ostrůvků obklopených mořem. Ochutnejte Řecko

|

Mandarin Oriental, Costa Navarino Beach Front Area. Foto:Greece Tours

V čem spočívá kouzlo země, rozdělené mořem a rozeseté na stovkách ostrůvků? Možná je to blankytné nebe a nádherné pobřeží s písečnými plážemi i divokými útesy. Nebo pohostinnost, prázdninová atmosféra a skvělé jídlo. Pulzující města, poklidné nekonečné pláže a památky na počátky evropské civilizace. To je Řecko, země, kam se turisté vrací nejraději. Nenechávejte plánování letní dovolené na poslední chvíli. Vyberte si v klidu podle svých představ a plánů, čemu se chcete věnovat. A užijte si dovolenou v Řecku, jak má být.

Top dovolená V Řecku

Mimořádné místo, luxusní resort a špičkový servis. Prvotřídní hotely tady kromě standardních pokojů poskytují ubytování v suitách nebo vilách s vlastními bazény a spoustu dalších služeb pro náročné klienty. Kde? Například v Daios Cove, jednom z nejlepších hotelů na Krétě, máte s programem Residents Club bezplatný 24hodinový pokojový servis. Přímo do vaší suity si můžete objednávat nápoje i nechat naservírovat soukromou večeři při svíčkách. Jiné resorty zase nabízí stravování v a la carte restauracích, zajímavé programy a kosmetické i lázeňské služby.

Aqua Blu Boutique And Spa Kos
Aqua Blu Boutique And Spa Kos. Foto: Greece Tours

Elegantní wellness centra se školeným personálem zajišťují terapie, kde se využívají příznivé účinky mořských produktů včetně aromaterapií a různých druhů masáží, a to přesně podle specifických potřeb jednotlivých hostů. Lázeňská léčba probíhá pod odborným lékařským dohledem a je zaměřená jak na zkrášlující procedury, tak na posilování svalů, celulitidu a potíže s krevním oběhem. Pro luxusní dovolenou s rodinou nebo přáteli jsou dobrým tipem plážové vily se soukromými bazény. U nich si vychutnáte privilegium mít kousek mořského pobřeží jenom pro sebe a kde vás nikdo nebude obtěžovat. Elegantně vybavené vily bývají i součástí hotelů, takže třeba ve špičkových resortech IKOS budete mít pobyt včetně ultra all inclusive stravování a servisu po celý den, jinde si můžete vybrat stravování podle svého. Pro vaše pohodlí je k těmto zájezdům zajišťován i privátní transfer taxíkem nebo minivanem.

Nechcete jen polehávat na pláži

Chcete-li svou dovolenou strávit aktivně, můžete si ji vybrat podle sebe. Téměř u každého většího hotelového resortu působí velmi dobře vybavená centra vodních sportů, kde se jejich milovníci mohou naplno věnovat surfování, potápění, vodnímu lyžování či plachtění. Možností v Řecku je mnoho.

Potápění i do podmořských jeskyní

Téměř 14 tisíc kilometrů dlouhé a členité pobřeží Řecka s křišťálově čistou vodou má skvělé podmínky pro poznávání podmořského světa. Místní potápěčské kluby nabízí veškeré vybavení a odborný dohled, během dovolené můžete absolvovat i potápěčský kurz. Někde se organizuje noční potápění s natáčením záznamů pobytu pod hladinou. Pro klienty s osvědčením a vlastní výstrojí se organizují náročnější ponory. Potápění se můžete věnovat na pevnině, zejména na poloostrově Chalkidiki, ale především na většině řeckých ostrovů. Na Krétě najdete potápěčská centra ve všech větších turistických letoviscích, nejznámějším místem pro potápění na Rhodosu je Kalithea s podmořskými jeskyněmi. Výborné podmínky k potápění jsou i na Zakynthosu, z přístavu v Kosu odplouvají lodě se zájemci o potápění k členitému pobřeží ostrova Kalymnos.

Costa Navarino The Dunes Course
Costa Navarino The Dunes Course. Foto: Greece tours

Šlápněte do penáů. klidbě i na vlastním kole

K udržení kondice během dovolené je cyklistika ideální. Výhodou je, že kolo včetně přilby si půjčíte téměř kdekoli, na řadě ostrovů byly vybudovány i cyklistické stezky. Pro rodinné výlety si lze půjčit dětská kola i dětské sedačky. Cyklistické výlety se zajímavými trasami zajišťují i některé hotely. Jste-li náročnými cyklisty, kteří na půjčené kolo nesednou, můžete si s námi dohodnout i přepravu vlastních kol. Šlápněte do pedálů a poznejte Řecko z té nejkrásnější perspektivy.

Golf zabalený v luxusní krajině

Ať jste pokročilý hráč či začátečník, vhodná golfová hřiště najdete na všech turisticky oblíbených místech. Aktuálně je pro golfisty nejatraktivnější resort Costa Navarino na jihozápadním Peloponésu. Tvoří ho čtyři velmi dobře udržovaná golfová hřiště s vynikajícím zázemím, která doplňují velmi kvalitní hotely. V loňském roce tu zahájil provoz i prestižní Mandarin Oriental. Na Korfu se 18jamkové golfové hřiště nachází poblíž pláže, na jednom z nejkrásnějších míst ostrova. Na Krétě vzniklo nejdříve 9jamkové hřiště v Eloundě jako součást luxusního komplexu Porto Elounda Mare. Je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé hráče, kteří si chtějí během dovolené zlepšit kondici. Před několika lety byl renovován 18jamkový areál Crete Golf Clubu, harmonicky zasazený do původní krétské krajiny. Nachází se nedaleko letoviska Hersonissos a poblíž známého vodního parku. Mezi další známá golfová hřiště v Řecku patří také Glyfada v Athénách a areál Porto Carras na Chalkidiki.

Greece Tours Pobżeß° Krāty
Pobřeží v Řecku. Foto: Greece tours

Dobrodužné tury

Pro ty aktivnější nabízí Řecko řadu možností sportování i dobrodružných výletů. Během dovolené v severním Řecku můžete zdolat bájný Olymp nebo na Krétě projít soutěsku Samaria, považovanou za nejdelší v Evropě. Skvělé turistické túry nabízí také zalesněný ostrov Samos nebo půvabný Karpathos. Nabídka výšlapů a doporučení turistických tras bývá součástí služeb hotelů, které znají své okolí nejlépe. Zajímají Vás památky?

Řecko je země s tisíciletou kulturou, která je tu přítomnější, než kdekoli jinde. Takže spojit dovolenou s poznáváním mnoha zajímavých, nejen antických památek, není vůbec složité. Během pobytu na Krétě můžete navštívit třeba mínojský palác Knossos spojený s legendou o Minotaurovi, archeologický areál Festos, kde byl nalezen disk s dosud nerozluštěným textem nebo jeskyni Dikteon, místo narození vládce bohů Dia.

Na Rhodosu by byla škoda nenavštívit hlavní město ostrova se zachovalými středověkými hradbami a impozantním Palácem velmistrů nebo zajímavou antickou akropoli Lindos. Ostrov Kos, rodiště slavného lékaře Hippokrata, má také velmi cenné archeologické naleziště. Pro milovníky historie je zajímavý ostrov Santorini, který by mohl být bájnou Atlantidou. Pro tuto teorii svědčí i úžasný archeologický areál Akrotiri, odkrytý pod vrstvou sopečné lávy. Nejnovější muzeum ztracené Atlantidy nabízí jedinečný 9D zážitek zkázy ostrova – – všemi smysly můžete vnímat zemětřesení, tsunami a sopečnou erupci. Mnoho starověkých památek je soustředěno v hlavním městě Řecka – Athénách a jejich okolí. Pro milovníky historie je ideální spojit jejich poznávání například s pobytem v hotelu Grecotel Cape Sounio s unikátním výhledem na Poseidonův chrám ze 4. stol před n.l.

Romantická svatební cesta v útulném hotelu na skále, kde do oken nakukuje

Po náročných přípravách si snoubenci nepochybně zaslouží oddych a čas jen sami na sebe. Řecko má exotické scenérie, tiché zahrady na pobřeží a malé romantické zálivy pro nerušené soukromí ve dvou. Oblíbeným místem pro líbánky je Santorini. Kykladský ostrov s modrými kupolemi kostelíků a malebnými domky má neopakovatelnou atmosféru. Romantické pobyty v malých luxusních hotelech na skále, s fantastickými výhledy na moře a západ slunce, jsou nezapomenutelným zážitkem.

D°vka (2)
Dívka v Řecku. Foto: Greece Tours

Noční život a zábava

Chcete přes den relaxovat na pláži a večer se bavit v místních barech a klubech, tančit na diskotékách anebo řeckých večerech až do rána? Pak si vyberte ubytování v letoviscích, kde to žije. Bohatým nočním životem je proslulý především kosmopolitní Mykonos, ostrov který nikdy nespí. Za zábavou sem na svých jachtách připlouvá téměř po celý rok i řada světových celebrit. Na Krétě patří mezi nejživější místa Hersonissos a Malia. Pro pobyty na slunečném Rhodosu doporučujeme hlavní město ostrova nebo Faliraki, na Zakynthu letovisko Laganas. Budete-li na Santorini, pak byste kromě Kamari měli strávit alespoň jeden dlouhý večer v hlavním městě Thira, ale ani v hlavním městě ostrova Kos se rozhodně nudit nebudete.

Věděli jste, že Řecko má 14 000 kilometrů dlouhé pobřeží? V Greece Tours vám poradí se vším, co vás v souvislosti s cestováním do Řecka zajímá. GREECE TOURS má v současnosti nejširší nabídku luxusních hotelů v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru. Zajišťuje také dovolenou na míru, pronájem vil a golfové cesty do resortu Costa Navarino. Díky znalosti místního prostředí, dlouholetým partnerským vztahům a zkušenostem poskytuje spolehlivé profesionální služby. Patří mezi první cestovní kanceláře založené začátkem roku 1990, letos vstupuje do 35. sezony.

Předchozí

Design made in JAP FUTURE oceňují i v Dubaji

Olomouc bude vybírat z nabídek dvou zájemců o stavbu multifunkční haly

Další