Olomouc bude vybírat z nabídek dvou zájemců o stavbu multifunkční haly

|

Olomouc letecky. Foto: Wikimedia Commons

Olomoucká radnice bude vybírat z nabídek dvou zájemců o stavbu multifunkční haly. Kromě developerské společnosti Redstone, která svůj projekt už před časem představila, se do předběžných tržních konzultací přihlásila i firma Strabag. Městu chce nabídnout dvě varianty výstavby haly, která by měla nahradit letitý zimní stadion stojící nedaleko centra Olomouce. ČTK to dnes sdělil Pavel Konečný z tiskového oddělení radnice.

Právní poradenství při výběru nabídek poskytnou městu odborníci ze společnosti MT Legal. Radnice bude mít k dispozici také externí ekonomické poradce z firmy Newton Business Development, kteří mají zkušenosti z výstavby hal například v Brně a Pardubicích. Za město budou v projektu vystupovat náměstci primátora Tomáš Pejpek (ProOlomouc), Otakar Štěpán Bačák (spOLečně) a zastupitel Milan Feranec (ANO). Zapojena bude i osmičlenná pracovní skupina, ve které jsou také představitelé opozice.

Radnice už delší dobu jedná s developerskou skupinou Redstone o stavbě a provozování pětipodlažní multifunkční haly v plánované městské čtvrti u Velkomoravské ulice. Hala by měla sloužit i pro lední hokej. Městu se totiž nepodařilo uvést v život vlastní projekt na nové zařízení poskytující zázemí pro sport a kulturu, které chtělo vybudovat na místě nynějšího zimního stadionu.

Záměr společnosti Redstone si vyžádá investici 1,85 miliardy korun. Financování stavby chce zajistit developer, na placení provozu haly by se měla 30 let podílet radnice. Počáteční roční příspěvek města na provoz haly má činit 37 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Předchozí

Stovky ostrůvků obklopených mořem. Ochutnejte Řecko

Poptávka po industriálních a logistických parcích se mění. Potáhnou ji hlavně výrobní společnosti, ukazuje analýza

Další