Designové projekty u golfu i v centru Libně

|

S Gabrielou Haskovou, která stojí v čele společnosti Real Treuhand Reality, jsme si povídali o úspěšných 30 letech firmy na českém trhu. Představila nám také dva aktuální zajímavé projekt, Green Village a Rezidenci Zenklova, a také další plány Real Treuhand Reality.

Text: Redakce

Foto: Real Treuhand Reality

Gabriela Hasková
Gabriela Hasková, jednatelka společnosti Real Treuhand Reality

Vaše společnost působí v ČR už více než 30 let. Co považujete za největší dosavadní úspěch?

Největším úspěchem společnosti Real-Treuhand Reality je podle mne to, že se skutečně stala ukázkou kvality a výjimečně úspěšné spolupráce mezi investorem a architekty. Máme za sebou řadu projektů jak v centru Prahy, tak v Brně či v jižních Čechách. Mezi ně se řadí například projekt .142 na Radlické nebo Rezidence Palata na Praze 5, kde jsme v obou případech spolupracovali s architektonickým studiem deyl-šesták-architekti. K dalším pražským projektům pak patří třeba Victoria Košíře na úpatí vrchu Vidoule, zajímavým brněnským projektem je rekonstrukce secesní rezidence z 20. let minulého století s názvem Rezidence Biskupská. Pýchou naší společnosti je projekt rodinných domů Green Village u golfového hřiště Konopiště, kde spolupracujeme se studiem monom.

Kromě projektů, které mluví samy za sebe, považuji za úspěch především spokojenost našich klientů, která je pro nás na prvním místě.

cam04_01
Projekt Green Village

Ve vaší aktuální nabídce jsou mimo jiné dva zajímavé projekty, Green Village a Rezidence Zenklova. Můžete nám o nich říci více? Čím jsou i pro vás zajímavé a s kým jste na nich spolupracovali?

Green Village je projektem rodinných domů uprostřed přírody, v těsné blízkosti 45jamkového golfového hřiště Konopiště nedaleko Prahy. Na projektu spolupracujeme s architekty z již zmíněného studia monom. Dokázali jsme společně s nimi vytvořit výjimečný urbanistický koncept, který snoubí moderní a komfortní bydlení s tradičními prvky vesnické zástavby.

První etapa, zahrnující 21 rodinných domů a náves s dvěma soukromými koupacími jezírky, je již úspěšně vyprodána. Nyní jsme však spustili prodej druhé etapy, která nabídne dalších 25 rodinných domů.

Rezidence Zenklova spojuje unikátní designové provedení s geniem loci pražské čtvrti Libeň. Společně s architektonickým studiem Aulík Fišer architekti jsme vytvořili soudobý, ale přitom tradiční městský dům, tedy dům s rozličným využitím. První dvě patra jsou věnována bytovým a komerčním jednotkám, ostatní čtyři patra zahrnují bytové jednotky o dispozicích 1+kk až 4+kk.

Velmi zajímavě jsou řešeny především společné prostory s architektonickým detailem a proskleným atriem. Bytovým jednotkám pak dominují velkoryse navržená okna pro maximální proslunění prostoru či prostorné střešní terasy.

Projekt Rezidence Zenklova

Čeho si na nich ceníte vy osobně?

U projektu Green Village mám radost z toho, že se nám podařilo zrealizovat koncept klasické středočeské vesnice s návsí a dvěma rybníky, která je ideálním prostranstvím pro budování sousedských vztahů a mezilidského soužití. Pozitivní zpětná vazba nejen od našich klientů, ale i od odborné veřejnosti pro nás navíc funguje jako ocenění naší snahy propojit stávající vesnici Tvoršovice s nově vznikajícím projektem. Vynakládáme nyní veškeré úsilí, abychom v tomto duchu dopracovali celý projekt.

Naopak projekt Rezidence Zenklova je umístěn v typické rušné městské proluce, kde se však díky originálnímu, ale zároveň citlivému návrhu ateliéru Aulík Fišer architekti podařilo vytvořit místo, které poskytuje ideální zázemí pro všechny své funkce – ať už jsou to komerční a administrativní prostory v prvních dvou podlažích, nebo bytové jednotky ve vyšších patrech, která skýtající dnes tolik postrádaný klid. Kombinací nevšední architektury s charakteristickými městskými prvky jsme dokázali naplnit účel budovy, čehož si na naší práci cením ze všeho nejvíce.

Co dalšího plánuje Real-Treuhand? Jaké projekty jsou před vámi?

Právě připravujeme zcela nový projekt v samém centru Prahy ve Vyšehradské ulici. Kromě rekonstrukce stávajícího objektu bude ve vnitrobloku dostavěn objekt nový, který bude plně respektovat své okolí a tradiční hodnoty historické čtvrti.

Aktuálně také pracujeme na dotvoření celé lokality projektu Green Village. Ta bude zahrnovat další tři etapy nejen s rodinnými, ale i bytovými či apartmánovými domy.

Předchozí

Boom bytové výstavby pokračuje

Crème de la crème českého designu

Další