Emoce při investování i za volantem. To slibuje nový fond YDeal Cars

|

Pavel Rydzyk, zakladatel investiční skupiny YD Capital a YDeal Funds. Foto: Archiv YD Capital

Investice do legendárních vozů, které YDeal Cars koupí, zrestauruje a prodá. To je nabídka, za kterou stojí Pavel Rydzyk, zakladatel investiční skupiny YD Capital a YDeal Funds. Novou příležitost pro investice vidí v technicky výjimečných automobilech s jedinečnou historií. „Zaměřujeme se na vozidla prémiových značek jako Ferrari, Lamborghini a Porsche, která jsou nejen ikonami automobilového průmyslu, ale mají také velký potenciál pro zhodnocení,“ říká Pavel Rydzyk.

YD Capital se v minulosti profilovala jako dluhopisová firma, dnes jste hlavně známí jako developeři a investoři. Jaká je dnes struktura vašich investic?

Struktura YD Capital se postupně vyvíjela od původního zaměření k širšímu spektru aktivit, včetně rozvoje v oblasti developmentu a investic. Dnes dluhopisy představují třetinovou část produktového portfolia investiční části společnosti, v segmentu real estate se soustředíme hlavně na výnosové projekty. Velmi úspěšní jsme také v energetice, naše První česká energie se loni stala druhou nejrychlejší rostoucí společností v oboru v České republice. A YDeal Cars společně s YDeal Funds představují novou, ale logickou éru v naší nabídce diverzifikace portfolia.

Ydc Pavel Rydzyk 15
Pavel Rydzyk, zakladatel investiční skupiny YD Capital a YDeal Funds. Foto: Archiv YD Capital

V YD Capital o sobě říkáte, že dáváte penězům smysl. Dává smysl investice do automobilů?

Určitě, v YDeal Cars kupujeme unikátní a historicky významné automobily, které nabízejí nejen emocionální hodnotu, ale také atraktivní investiční příležitost. Stejně ale jako v jiných investičních segmentech i zde platí, že je potřeba si každý projekt odpracovat, tedy důkladně zanalyzovat a vyhodnotit. V dnešní nejisté době hledáme způsoby, jak našim investorům nabídnout diverzifikovaná a zároveň zajímavá aktiva. Právě historicky hodnotné automobily představují takovou příležitost.

Jaké typy vozidel budete do fondu zařazovat?

Zaměřujeme se na vozidla prémiových značek jako Ferrari, Lamborghini a Porsche, která jsou nejen ikonami automobilového průmyslu, ale mají také velký potenciál. Například Ferrari F50 se před deseti lety dalo pořídit za 35 milionů korun, dnes by jej bylo možné prodat za 110 milionů. Podobné je to i u desetiválcového Porsche Carrera GT, jehož cena se za poslední roky téměř ztrojnásobila. Obecně se zaměřujeme na auta, která jsou vzácná a zároveň mají svůj příběh, ať je to historický význam nebo technická unikátnost.

Ydc Pavel Rydzyk 7
Pavel Rydzyk, zakladatel investiční skupiny YD Capital a YDeal Funds. Foto: Archiv YD Capital

A jakou máte s YDeal Cars vizi z pohledu investora?

Naším cílem je otevřít investorům dveře do světa exkluzivních vozů, které nejsou široce dostupné. Díky YDeal Cars mohou naši investoři vstoupit do segmentu, který vykázal průměrný růst hodnoty o 185 % za posledních 10 let. A samozřejmě, jako automobiloví nadšenci si také uvědomujeme, že je tu také jedinečná šance být součástí příběhu těchto úžasných vozů a sdílet vášeň pro krásu, historii a technickou dokonalost.

Je tedy investice do YDeal Cars víc záležitostí rozumu, nebo emocí?

Je to kombinace obojího, čísla mluví jasně, investoři do historických automobilů mají ve svém portofliu „něco navíc“ a rádi o tom nadšeně mluví… Platí to i dlouhodobě, trh s investičními automobily se ukazuje jako odolný i v časech ekonomické nejistoty. Tato odolnost společně s neustálým zájmem o historické automobily nám dává přesvědčení, že alternativní investice jako YDeal Cars je vítanou novinkou. A navíc, krásný automobil s příběhem každého investora chytne za srdce.

Předchozí

Třebíč chystá prodej pozemků pro stavbu 200 bytů a 48 rodinných domů

Experti očekávají pokles úroků u bank, zejména těch krátkodobých

Další