Třebíč chystá prodej pozemků pro stavbu 200 bytů a 48 rodinných domů

|

Třebíč. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Třebíč připravuje prodej dvou pozemků pro výstavbu bytových a rodinných domů. Developeři by na nich měli do konce roku 2030 postavit 48 rodinných domů a bytové domy s 200 byty. Celková vyvolávací cena je 239 milionů korun. Pokud záměr prodeje schválí dubnové zastupitelstvo města, bude se elektronická aukce konat v srpnu. Nové nemovitosti k bydlení budou podle starosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) ve městě potřebné i kvůli lidem pracujícím na stavbě nové části jaderné elektrárny v nedalekých Dukovanech.

Nabízené pozemky jsou severně a jižně od ulice Na Hvězdě. Asi 24 tisíc čtverečních metrů mezi baseballovým hřištěm a parkovištěm před poliklinikou je určených pro bytové domy. Vyvolávací cena pozemku je 125 milionů korun. Regulační plán podle Pacala stanovuje, že domy budou výškou odpovídat okolní zástavbě, součástí domů musejí být podzemní garáže, v přízemí domů mají být komerční prostory pro občanskou vybavenost. Nedaleko domů vzniknou tři retenční nádrže. Developer bude muset také upravit veřejné prostranství, které zůstane v majetku města.

Jižně od bytové zástavby je plocha přes 25 tisíc metrů čtverečních určená pro rodinné domy. Město za ni bude chtít nejméně 114 milionů korun.

Nejbližší základní škola na Václavském náměstí je od nové výstavby vzdálená několik stovek metrů. Podle Pacala má kapacitu na to, aby ji mohly navštěvovat děti budoucích obyvatel nové lokality. Volné jsou i kapacity v mateřských školách.

Zastupitelé budou na svém jednání, které je naplánované na 11. dubna, rozhodovat také o tom, zda Třebíč smění další pozemek v lokalitě. Jižně od polikliniky by chtěl soukromý investor postavit nové lékařské zařízení s ordinacemi. Městu za to nabízí pozemek v sousedství sběrného dvora v ulici Na Klinkách. Hodnota měněných pozemků je přes 18 milionů korun. Městský pozemek je o něco levnější, proto by město doplatilo asi 440 tisíc korun. Získaný pozemek by město využilo jako skladovací plochu.

Do rozpočtu letošního roku zahrnulo město očekávané příjmy za prodeje pozemků v hodnotě 80 milionů korun. Peníze navíc půjdou do rezerv. „A třeba si díky tomu vezmeme menší úvěr na zimní stadion nebo budeme mít našetřené prostředky na stavbu parkovacího domu na ulici Otmarova, případně rekonstrukci kulturního domu v Borovině,“ řekl Pacal. Rozpočet města s 35 tisíci obyvateli je asi 1,1 miliardy korun.

Předchozí

Jihočeská Volyně nabídne vize pro stavebnictví. Na dva dny se stane světovým centrem dřevostaveb

Emoce při investování i za volantem. To slibuje nový fond YDeal Cars

Další