Inovace a příležitosti v realitách

|

Naděje v digitální revoluci a sjednocení

Český realitní trh je nyní velmi roztříštěný a zaměřený zejména na práci s nabídkou nemovitostí. Realitní makléři pod náročností a množstvím administrativy často nestíhají to nejdůležitější: kvalitní péči o klienta. Na tyto nedostatky reaguje nová platforma Igluu, která si klade za cíl pomoci realitním makléřům i jejich klientům a digitálně je propojit s jasným cílem – zjednodušit práci a posunout procesy v oblasti nemovitostí na vyšší úroveň, například se zapojením umělé inteligence (AI).

Text: Redakce

Foto: Archiv Igluu

Igluu přináší do České republiky americké know-how, zkušenosti a také mezinárodní realitní datový standard RESO pro standardizaci dat, běžně užívaný v zahraničí. V centru této transformace stojí dvě přední realitní kanceláře – EVROPA realitní kancelář (EVROPA RK) a CENTURY 21 Česká republika. Ty se stávají hybnou silou inovací a digitalizace trhu právě prostřednictvím platformy Igluu.

Přínosy propojení s EVROPA RK a CENTURY 21

Významnou roli v ekosystému Igluu hrají právě EVROPA realitní kancelář a CENTURY 21 Česká republika, které chtějí využívat platformu pro maximalizaci svých obchodních příležitostí a provizí. EVROPA RK pod vedením Radka Sechovce a CENTURY 21 pod vedením Tomáše Jelínka budou využívat Igluu k rozvoji své síťové spolupráce a efektivity, což jim přinese významnou konkurenční výhodu na trhu. Díky tomu mohou efektivně sdílet nemovitostní nabídky a realizovat transakce s vysokou přidanou hodnotou, což povede k výraznému nárůstu jejich provizních výnosů.

„Igluu pro nás představuje nejmodernější revoluční software na trhu, který můžeme poskytnout našim makléřům. Vidíme v něm konkurenční výhodu v rámci náboru nových makléřů. Zároveň Igluu vnímáme jako jedinečný nástroj, který přispěje k maximálnímu komfortu pro naše klienty. Díky kombinaci spokojených makléřů i klientů očekáváme, že se nám podaří posunout naše obchodní výsledky na novou úroveň,“ komentuje spojení Tomáš Jelínek.

„Bylo pro nás důležité, abychom měli pro naše makléře to nejlepší prostředí pro práci se zakázkami. Vždy jsme chtěli mít ten nejkvalitnější software s exportními můstky, statistikami, manažerskými výstupy, vlastní fakturací, místem pro prezentaci našich dodavatelů atd. To vše můžete mít, nikdy ale nebudete dostatečně rychle reagovat na změny, které se dějí například u AI. Nepodaří se vám propojit ostatní realitní kanceláře v MLS systému (Multiple Listing Service). Na to potřebujete silného a zkušeného partnera, který se o to postará. Chci se starat o obchod, o naše klienty, majitele našich poboček a jejich makléře,” doplňuje Radek Sechovec.

Revoluční inovace na trhu s nemovitostmi

Igluu přináší na český realitní trh revoluční inovaci v podobě systému MLS, který představuje klíčový krok v usnadnění spolupráce mezi realitními profesionály. V úzké spolupráci s Asociací realitních kanceláří ČR vyvinulo Igluu první MLS pravidla pro Českou republiku, čímž byly stanoveny základy pro systematickou spolupráci mezi makléři. Ta překračuje běžná očekávání od klasických softwarových řešení na české realitním trhu. Neposkytuje jen exporty, práci s nabídkami či zájemci, ale stává se primárně realitním tržištěm. Makléřům nabízí přístup k ověřeným prodávajícím a kupujícím, což značně rozšiřuje možnosti jejich podnikání.

Zároveň Igluu přináší inovace ve službách pro kupující. Makléřům dává nástroje, jak mohou kupujícím, tak zákazníkům komplexně pomáhat – od vyhledávání, přes inspekci nemovitosti, až po smluvní dokumentaci a zajištění právního servisu. To vše v prostředí MLS, kde se efektivně párují nabídky s poptávkami. Systém MLS tak může přispět k růstu tržeb až o 60 %.

Zkušenosti prvních partnerů a budoucí směřování

Igluu již před svým oficiálním spuštěním ukázalo svůj potenciál právě i díky spolupráci s významnými realitními kancelářemi, jako jsou EVROPA RK a CENTURY 21. Tyto organizace ihned rozpoznaly hodnotu, kterou platforma na trh přináší, a staly se prvními, kteří ji začnou využívat ve své praxi.

„Spolupráce s Igluu nám otevřela nové možnosti, jak lépe a efektivněji pracovat s nabídkami nemovitostí a komunikovat s klienty. Je to krok vpřed k modernější a transparentnější realitě,“ uvádí Tomáš Martinovský generální ředitel 4FIN HOLDING, pod který spadá CENTURY 21.

„Implementace Igluu do naší každodenní praxe znamenala výraznou změnu. Máme nyní přístup k nástrojům, které nám umožňují poskytovat služby rychleji a na vyšší úrovni,“ říká Radek Sechovec z EVROPA RK a dodává: „Přechod na digitální platformu přinesl výzvy, ale díky podpoře a odbornosti týmu Igluu jsme tyto počáteční obtíže překonali, a nyní plně využíváme všech výhod, které platforma nabízí.“

Implementace Igluu do každodenní praxe makléřů

EVROPA RK se stala prvním velkým hráčem na českém realitním trhu, který otevřeně přijal Igluu do svého operativního modelu. S tím se tak nejen zrychluje a zefektivňuje svou práci s nabídkami a poptávkami, ale také otevírají nové možnosti pro komunikaci a spolupráci mezi realitními profesionály.

Makléřka Petra Holíková, která otestovala Igluu v praxi jako první, sdílí své nadšení a pozitivní zkušenosti s tímto nástrojem, který přináší revoluční změny v přístupu k práci realitního makléře. Integrace Igluu do každodenní praxe EVROPA realitní kanceláře byla přijata s otevřenými pažemi a již nyní přináší viditelné výsledky.

„Igluu je velmi intuitivní. Navede vás ke všem krokům, a přitom má neuvěřitelné možnosti práce s klienty. Taková platforma all-in-one, česky řečeno vše a všichni na jednom místě. To je přesně to, co nám na českém trhu s realitami chybělo,“ uvádí k implementaci Igluu makléřka Petra Holíková.

CENTURY 21 bude implementovat nástroje Igluu během května. „Přechod na platformu Igluu pro nás znamená důležitý krok směrem k modernizaci naší realitní sítě. Aktuálně se intenzivně připravujeme na tuto migraci, která proběhne v květnu. Naši makléři právě absolvují školení a seznamují se s novým systémem, aby byli připraveni využít všechny jeho funkce a možnosti,“ uvedl k Igluu Tomáš Jelínek.

Igluu jako game changer na realitním trhu

Igluu má ambice stát se nejen lídrem v digitální transformaci českého realitního trhu,
ale stanovit nový standard v celé Evropě. S integrací pokročilých technologií a otevřenými daty katastru nemovitostí poskytuje platforma unikátní služby, které zvyšují finanční gramotnost a podporují transparentní a efektivní realitní obchodování.

Spolupráce významných realitních kanceláří s Igluu není jen reakcí na současné výzvy trhu, ale odvážným krokem směrem k definování budoucnosti realitního obchodování v České republice. EVROPA realitní kancelář a CENTURY 21 a se tak stávají průkopníky a inovátory, kteří ukazují cestu k transparentnějšímu, efektivnějšímu a klienty orientovanému realitnímu trhu.

***

Igluu

Společnost Igluu byla po několika letech příprav oficiálně založena v roce 2021 a od té doby intenzivně pracuje na vytvoření a spuštění české digitální realitní platformy. Během těchto let se zformoval tým Igluu a postupně proběhla implementace americko-kanadských technologií a přizpůsobení pro český trh.

Igluu je společným projektem (tzv. joint venture) americké technologické skupiny a ČSOB, která je hlavním partnerem projektu v ČR. Startup vychází z know-how, které si spoluzakladatel Martin Mucha vybudoval a přivezl z realitních trhů v USA a Kanadě, kde se pohybuje od roku 2013. Hlavním partnerem Igluu pro vývoj MLS systému je Asociace realitních kanceláří ČR. Ještě před oficiálním představením platformy českému trhu začala spolupráce s velkými realitními kancelářemi CENTURY 21 a EVROPA realitní kancelář, které přešly na využívání platformy.

V prosinci 2023 získal startup Igluu ocenění Exportní hrdina v rámci Ocenění českých exportérů od agentury CzechTrade. Cílem společnosti je, aby se Česká republika stala lídrem v oblasti digitální transformace realitního trhu a sloužila jako inspirace pro celou Evropu.

***

EVROPA realitní kancelář

EVROPA realitní kancelář je přední česká realitní společnost, která byla založena v roce 1997. Tato česká společnost se pyšní více než 40 pobočkami, díky čemuž je snadno dostupná svým klientům. Jde tedy o nejstarší a nejzkušenější českou realitní síť franšízových kanceláří. Specializuje se na prodej a pronájem bytů, domů, komerčních prostor a developerských projektů v České republice a na Slovensku.

Společnost vznikla jako ryze český podnik bez zahraničního nebo úvěrového kapitálu, což ji umožnilo zaměřit se přímo na specifika a potřeby českého a slovenského trhu. Od počátku staví na bohatých zkušenostech s realitním trhem, znalostech jeho specifik a místních podmínek. Nabízí bezplatnou právní poradnu a zdarma poskytuje znalecké posudky a tržní odhady nemovitostí.

***

CENTURY 21

CENTURY 21 patří mezi světové jedničky na realitním trhu, se sítí téměř 14 250 realitních kanceláří ve 86 zemích po celém světě. Společnost využívá v České republice služby více než 400 makléřů na 72 pobočkách.

Historie společnosti sahá do roku 1971, kdy byla založena v Orange County v Kalifornii, na českém trhu pak působí od roku 2008. V České republice CENTURY 21 podporuje své franšízanty a makléře prostřednictvím centrály, která nabízí kompletní technickou podporu, včetně realitního a CRM systému, a před lety byli první, kdo v ČR začal s homestagingem.

Společnost používá nejmodernější technologie pro nejlepší a nejatraktivnější prezentace nemovitostí na trhu. Součástí společnosti je také Akademie, která zajišťuje vzdělávání makléřů, a to nejen k profesním zkouškám, ale i dále, tak aby poskytovali ty nejlepší služby.

Předchozí

K zastřešení hlavního nádraží se chce připojit i Praha 2

Hra světla oceánu s fascinující texturou mořských bublin

Další