Ivančice nabízejí pozemky pro průmyslovou zónu, zájemci mají čas do konce týdne

|

Ivančice, ilustrační snímek. Foto: Wikimedia Commons (CC-BY-SA-3.0)

Zájemci o pozemky pro průmyslovou zónu v Ivančicích na Brněnsku mají čas do konce týdne, aby podali nabídku. Starosta Milan Buček (Vančáci) však předpokládá, že se kvůli podmínkám, které zastupitelé loni v září schválili, nikdo nepřihlásí. Považuje je za příliš tvrdé. Pokud to tak bude, chtěl by připravit záměr, který by pozemek o rozloze 2,5 hektaru rozparceloval pro místní podnikatele.

Jak vypývá ze zvěřejněného Záměru prodeje pozemků v k.ú. Ivančice – nabízí se lokalita Na Brněnce na severu města, která sousedí s areálem zemědělského družstva u silnice na Neslovice. Zatím je na místě pole, ale územní plán umožňuje využití pro průmysl. „Na zastupitelstvu jsem tehdy jako podnikatel říkal, že ty podmínky jsou příliš tvrdé, ale zastupitelstvo to odhlasovalo, tak uvidíme,“ řekl Buček.

Minimální nabídková cena je 983 korun za metr čtvereční, jak plyne ze Záměru, celkově tedy zhruba 25 milionů korun. Žadatel musí předložit architektonickou studii, která bude v souladu s již existující územní studií. V ní musí být zřejmé dopravní i pěší napojení a také napojení na technické sítě. Město by se pak s vybraným zájemcem domlouvalo na kupní smlouvě. V ní by se kupující zavázal k tomu, že bude stavět, že zajistí domluvený počet pracovních míst a také konkrétní typ výroby. Zavázal by se také k tomu, že garantovaný typ výroby a počet pracovních míst udrží po smluvenou dobu.

„Původně jsme jednali s CzechInvestem a pak ještě s jednou firmou, ale nedopadlo to. Ještě máme dost času do dalších voleb, tak bych rád připravil projekt, podle kterého bychom vytvořili prostory pro menší ivančické podnikatele, kteří mají třeba 15 či 20 zaměstnanců, pokud se nikdo nepřihlásí,“ řekl Buček.

V Ivančicích fungují dvě průmyslové zóny, což jsou areály, které kdysi opustily velké podniky fungující převážně za minulého režimu. „Areály jsou obsazené a žijí dále,“ řekl Buček.

Předchozí

Poptávka po kancelářích v Brně a Ostravě rostla, ceny jsou výrazně nižší než v Praze

Praha má nejkrásnější prodejnu na světě

Další