Každá růže má své trny

|

Rückl představuje limitovanou edici váz Roses a Thorns

Rückl v rámci limitované edici kolekce Heroine představil dvě nové ručně broušené vázy – Roses a Thorns. Obě zdobí precizně ručně broušené řezy, které symbolicky zastupují dvě neoddělitelné strany pomyslné mince lásky. Na jedné něžný hřejivý cit, který vzbuzuje naději a sílou. Na druhé planoucí touhu, která nepolevuje. Jedno bez druhého nemůže existovat, stejně jako motiv okvětních lístků růží s motivem trnů v růžové barvě, tak typické pro Rückl.

Rückl Designer Katerina Handlova Contemporary Heroine Limited Roses And Thorns
Kateřina Handlová

„Pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“

Malý Princ, Antoine de Saint-Exupéry

Když Kateřina Handlová, kreativní ředitelka značky Rückl a designérka těchto váz, přemýšlí o romantické lásce a všech jejich podobách, o ambivalentním citu, který přináší radost i slzy, vzpomíná především na bezpodmínečnou lásku, jak si ji pamatuje z dětství a na komplexnost vztahů mistrně vystiženou Antoinem de Saint-Exupéry.

V Malém princi Exupéry ústy svého hrdiny vypráví o jeho milované růži. O růži, která jej učí lásce. O růži, která princovu náklonnost zároveň opětuje i zneužívá. O růži, o kterou starostlivě pečuje, kvůli které si pokládá otázky, na kterou vzpomíná a která se pro něj stává symbolem lásky.

Příběh malého prince je nesmrtelná alegorie o tom, že toužit často znamená zároveň i trochu trpět. Princova růže sice pyšně staví na odiv své čtyři trny, možná i proto, aby přitáhla pozornost tím, že se bude zdát nebezpečná, ale zároveň se ráda před průvanem schová do obětí křišťálového poklopu. Sám malý princ pak dává, že se za svoji růži cítí být zodpovědný „Je tak slaboučká! A tak naivní. Má jen čtyři trny, aby ji chránily proti světu,“ protože ona je JEHO růže.

VÁZA ROSES

„Měl jsem ji soudit podle činů, ne podle slov. Obklopovala mě vůní a jasem.“ (Saint-Exupéry)

Váza Roses je ručně foukaná z jemně růžového křišťálu. Celý její povrch pokrývá detailní, a časově velmi náročný, ručně broušený motiv okvětních lístků růží, které evokují pohled do velkolepé kytice. Mistrům brusičům trvá vybroušení až 8 hodin. Edice je limitována na pouhých pět kusů a je vlastnoručně signována kreativní ředitelkou a autorkou Kateřinou Handlovou.

VÁZA THORNS

„Květiny jsou křehké. Jsou naivní. Ujišťují se, jak jen dovedou. Myslí si, že jsou hrůzostrašné, když mají trny…“ (Saint-Exupéry)

V Římě můžete zaslechnout, jak si někdo posteskne, že je „uvězněn v trnovém houští.“ Italové tuhle frázi používají ve významu „zamilovat se, bez možnosti se ze sevření lásky vymanit,“ i tím se Kateřina Handlová inspirovala při tvorbě trnových stonků vázy Thorns.

Vázu Trny zdobí proplétající se motiv stonků růží s neodmyslitelnými trny. Hluboké brusy stonků vstupující pod povrch jemně růžového křišťálu dávají váze haptickou plasticitu. Ostré tvary trnů naopak narušují povrch ručně foukané skloviny jen jemně. Váza je ručně signována Kateřinou Handlovou a také je dostupná pouze v limitovaných pěti kusech.

Předchozí

Pražský mobiliář doplní nový odolný typ městských laviček

V Nymburce začaly demolice v hale jako součást rekonstrukce zimního stadionu

Další