V Nymburce začaly demolice v hale jako součást rekonstrukce zimního stadionu

|

V Nymburce začaly demolice v hale jako součást rekonstrukce zimního stadionu. Tato rozsáhlá obnova sportoviště je realizována formou tzv. PPP projektu, což znamená, že je financována soukromými penězi. Společnost H + H Technika bude mít na starosti nejen celkovou rekonstrukci, ale také provoz stadionu po dobu 20 let. Mluvčí města Marta Svobodová dnes informovala prostřednictvím tiskové zprávy, že hala by měla být opět funkční v létě 2025.

Demolice zahrnuje část s ledovou plochou a tribunami, přičemž zázemí bude podrobeno rekonstrukci. Staveniště bylo předáno firmě na začátku dubna a minulý týden začaly demolice v hale. Podle tiskové zprávy města pokračují práce na demontáži vnitřního vybavení stadionu a vyklízecí práce. Pokud vše půjde podle plánu, stavbu nové haly začnou již na začátku léta a budou provádět další rekonstrukční práce na objektu.

V okolí zimního stadionu se pracuje také na dalších stavbách, jako je například plavecký bazén, skatepark, rekonstrukce mostku Na Parkáně a přeložka cyklostezky. Starosta Nymburka Tomáš Mach zdůraznil důležitost koordinace všech stavebních prací a žádal občany o trpělivost. Nová hala bude obsahovat kromě zimní plochy také moderní šatny, ubytovací prostory, zázemí a hlediště se sedadly pro 672 diváků, jak uvádí město na svém webu.

Předchozí

Každá růže má své trny

V Novém Boru čeká nový bazén za 120 miliónů

Další