V Novém Boru čeká nový bazén za 120 miliónů

|

Nový bor.cz

V Novém Boru na Českolipsku plánují postavit nový venkovní bazén, jehož náklady odhadli projektanti na 120 milionů korun. Tento bazén by měl být součástí stávajícího přírodního koupaliště a zahrnovat pětadvacetimetrový bazén pro dospělé, dětský bazén s vodními prvky a potřebné zázemí. Stavba by měla začít na konci příštího roku, pokud projektem souhlasí zastupitelé.

Pozemky, na nichž bude bazén postaven, kdysi patřily TJ Jiskra Nový Bor, ale v roce 2021 je převedla městu. Starosta Jaromír Dvořák vyjádřil naději, že nový bazén a další plánované projekty v okolí, jako je cyklostezka do České Lípy a novoborská Amazonie, přinesou městu nový život.

Přírodní koupaliště v Novém Boru sice nabízí různé možnosti zábavy, ale nevyhovuje již současným nárokům. Proto se město rozhodlo modernizovat tuto část. Plánuje se postavit nerezový bazén se třemi drahami, skluzavkou, toboganem a odděleným brouzdalištěm pro děti.

Město plánuje financovat stavbu částečně z městského rozpočtu a částečně z úvěru, protože momentálně žádný dotační titul nemá k dispozici. První práce v rámci projektu začnou letos, kdy se začne s výstavbou nové kanalizace v havarijním stavu.

Předchozí

V Nymburce začaly demolice v hale jako součást rekonstrukce zimního stadionu

Z pošty domov pro seniory? I to jde!

Další