Z pošty domov pro seniory? I to jde!

|

ilustrační obrázek- pexels.com

Nový majitel převzal kontrolu nad opuštěnou budovou hlavní pošty v Opavě. Česká pošta ji prodala opavskému podnikateli Miroslavu Glosovi za částku 26 milionů korun. Glos má v plánu přeměnit tento objekt na domov pro seniory s lékařskými ordinacemi, včetně lékařů a zubařů. Pro rekonstrukci této budovy hodlá Glos investovat až 300 milionů korun. Informoval o tom mluvčí opavského magistrátu Roman Konečný.

Budova sloužila poště od roku 1866 a opustila ji po téměř 150 letech. Glos má již zkušenosti s podobnými projekty. Přestavěl bývalou nemocnici U Rytířů na Rezidenci Elizabeth a opavskou porodnici na dnešní domov pro seniory Vila Vančurova.

„Plánujeme, že zde vznikne okolo 25 ordinací napříč různými zdravotnickými a lékařskými obory. Mám přání, aby v suterénu fungoval pro občany rentgen a magnetická rezonance, kterou osobně považuji za významný prvek, protože v Opavě je zatím jen jediná a ti, kteří ji potřebují, musí dlouho čekat, než se na ně dostane,“ řekl Glos. Chce také upravit tři patra budovy na domov pro seniory a domov se zvláštním režimem, s kapacitou asi sto lůžek. Dokončení všech úprav plánuje do konce letošního roku.

Primátor Opavy Tomáš Navrátil tento záměr uvítal. „V Opavě podobná zařízení určená seniorům stále schází a do budoucna to bude ještě více citelné,“ řekl. Vhodné pro tento účel je podle něj i místo, kde budova stojí. „Je to blízko centra, kde jsou kavárny a kultura. V okolí jsou i parky pro procházky a odpočinek,“ dodal.

Předchozí

V Novém Boru čeká nový bazén za 120 miliónů

V Praze v Preslově ulici bude postavena nová technická budova pro Švandovo divadlo

Další