Kde začíná Smíchov?

|

Budoucnost industriální čtvrti ukazuje LIHOVAR, první vlaštovka nové výstavby

Smíchov právě stojí na začátku úplně nové éry a během následujících deseti let se promění k nepoznání. Na rozvoji čtvrti, která bývala čistě průmyslovou lokalitou se podílejí jak developeři s plány na výstavbu navazujících projektů, které promění nevyužitý brownfield a zanedbané části v pulsující čtvrť, tak samotná radnice Prahy 5. Ta plánuje řadu změn, které mají ambice udělat z rušné městské části atraktivní rezidenční zónu.

Lokalita Smíchova je výjimečná svou polohou v blízkosti Císařské louky a Dívčích hradů, řeky i dostupností do centra města i na dálnice. Tu ještě posílí rekonstrukce smíchovského nádraží na moderní dopravní terminál, Radlická radiála, která uklidní automobilovou dopravu v okolí nebo Dvorecký most spojující Smíchov s protějším břehem Prahy 4, do Žlutých lázní i centra.

Proměnu lokality v moderní čtvrť urychlí plánovaná výstavba řady navazujících developerských projektů. První z nich je právě dokončovaná první etapa projektu LIHOVAR. Na ni naváže výstavba druhé etapy a celá řada dalších velkých developerských projektů, až po výstavbu na místě bývalého nákladového nádraží na Smíchově. V horizontu pár let se tak objeví první skutečná možnost v Praze bydlet a žít u řeky. Společně s novou náplavkou na levém břehu Vltavy bude tvořit nová výstavba Smíchov Riverside, pomyslnou jižní bránu do Prahy.

LIHOVAR nabízí nejen bydlení

První etapa projektu LIHOVAR se dokončuje a k nastěhování bude začátkem roku 2024. Celý areál tří bloků ve dvou etapách nabídne byty s dispozicemi od malých 1+kk až po luxusní velkorysé 5+kk, včetně nadstandardních dispozic či bydlení ve velkorysém penthousu.

Bydlení v LIHOVARU představuje koncept plný zážitků. Součástí projektu bude řada míst pro setkávání s přáteli, od průchozího vnitrobloku, zelených střech nebo jednoho z největších pražských foodmarketů se speacialiatmi z celého světa. Neopakovatelné výhledy na celou Prahu přinese komín Erektus s vyhlídkou na jeho vrcholu.

Kamkoli se podíváte, najdete v LIHOVARU umění. Od fotografií ve veřejných prostorách projektu i v galerii Czech Photo po Musoleum Davida Černého – pětipatrovou galerii v budově původní varny, která bude ve svém jedinečném interiéru hostit nejrůznější kulturní akce.

LIHOVAR nabízí i sportovní vyžití, a to jak přímo v areálu, jehož součástí bude prémiová posilovna s veškerou výbavou pro fitness a bodybuilding nebo streetballové hřiště, tak v blízkém okolí, kde je k dispozici celá řada sportovních a outdoorových aktivit, jako je golf na Císařské louce, tenis a plavání v Podolí či cyklostezky podél řeky.

Každodenní život v LIHOVARU zjednoduší mateřská školka přímo v areálu, základní školy a gymnázia v okolí a celá řada obchodů.

Nadčasová architektura s respektem k minulosti

Architektura LIHOVARU, za kterou stojí architektonické studio Black n‘ Arch, připomíná slavnou industriální minulost bývalého provozu a navazuje na ni. Novou čtvrť tvoří soubor domů s cihlovými fasádami a všudypřítomný industriální duch staré smíchovské zástavby se v projektu citlivě mísí s originální architekturou, nejmodernějšími materiály, uměním i vlastními životy svých obyvatel.

Trigema, developer, který dělá věci jinak

Rezidenční i nájemní projekty Trigemy představují snoubení tří principů, které dělají jejich projekty odlišnými – výjimečná architektura, která oslavuje originalitu umění a krásu designu. Chytré technologie, které usnadňují každodenní život. A v neposlední řadě udržitelnost – Trigema si uvědomuje vlastní odpovědnost nejen k prostředí, ve kterém podniká a žije. Trigema. Developer of Different.

Představení projektu zde: www.lihovar.cz.

Předchozí

Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

Architektem roku 2023 je Ivan Kroupa

Další