Vybíráme to nejzajímavější z nového čísla E&B

|

Právě vychází zářijové číslo prestižního časopisu E&B, magazínu pro Estate a Business. Tentokrát je to vydání o silných a zajímavých příbězích a osudových setkáních. Některé z nich nás přenesou překvapivě až do daleké Austrálie.

Všemi příběhy se jako hlavní linie vine udržitelnost a ekologie. Jsou to třeba zajímavé realizace staveb ze dřeva či vize budoucnosti stavebnictví. Udržitelnost se objevuje také v krajinářské architektuře a zahradní tvorbě. Byla k vidění i na letošním veletrhu Milano Design Week. Představíme rovněž to nejlepší ze světového designu i úspěchy českých značek a sklářů. Na „virtuální“ prohlídku MDW 203 se opět vydáme s interiérovou designérkou a milovnicí minimalismu Bárou Léblovou.

A to samozřejmě není vše. Přinášíme i další zajímavé příběhy byznysmenů, developerů, designérů či architektů či pozvánky na výlet za dobrým jídlem a pitím – nebo za vínem, do něhož můžete také investovat.

Vybíráme z obsahu

Projekty s duší, investice se srdcem

Pavel Rydzyk, majitel společnosti YD Capital, se ve světě financí pohybuje přes patnáct let. Začínal jako poradce se specializací na investice ve společnostech jako ING nebo AXA, kde se vypracoval na manažerské pozice. Postupně mu však byl svět korporátu malý, a tak se rozhodl založit vlastní finanční skupinu, která se zaměřuje na investice do nemovitostí či energetiky. Říká, že k silným stránkám YD Capital patří skvělá analýza a akceschopnost. Na první místo klade vztahy s klienty.

Zdravé domy, které inspirují

ECOKIT, to je příběh dvou sester Pavly a Kamily Novotných a dalších talentovaných lidí, kteří pracují na společné vizi. Jsou to také kvalitní, energeticky úsporné, pohodlné a zdravé domy, které inspirují a nabízejí novou budoucnost, domy, které lze snadno složit jako domečky z lega. Osobní naplnění je pro obě sestry, které za projektem ECOKIT stojí, i celý jejich tým zásadní.

Udržitelnost je zásadním měřítkem pro bydlení

Architekti z libereckého studia Mjölk mají na svém kontě několik realizací staveb ze dřeva. Udržitelnou výstavbu, tedy stavění ze dřeva, propagují už od začátku existence. Ze dřeva postavili nejprve rodinný dům, posléze rozhlednu, ale i sídlo firmy. A dřevo navrhují architekti z Liberce využít i při stavbě bytového domu. „Projekt nám zatím komplikují požární předpisy, které stavbu v podstatě zakazují. I na tom se ale už pracuje,“ říká Jan Vondrák spoluzakladatel ateliéru Mjölk.

Osudové setkání

Martin Dudaško vystudoval začátkem 90. let architekturu v Bratislavě a poté ještě Academii Istropolitana. Založil tehdy vlastní firmu, ale Slovensko mu bylo malé, a tak chtěl vyrazit do světa. Vzal si mapu a vybral Austrálii, která ho vždy zajímala a přitahovala. Z dnešního pohledu o tom hovoří jako o osudovém setkání. Povídali jsme si s ním nejen o jeho práci v zahraničí, ale také o současných projektech v Česku nebo o spolupráci se společností YD Capital a jejich velkém projektu v Chorvatsku.

Crème de la Crème světového designu

Zveme vás stejně jako v minulých letech na „virtuální“ prohlídku veletrhu MDW 2023 s inspirativní průvodkyní, interiérovou designérkou Barborou Léblovou, která představuje značky a instalace, které ji letos nejvíce zaujaly. Mluví také o velkém úspěchu českých firem na letošním veletrhu designu Salone del Mobile neboli Milano Design Week, které se tam kromě vlastních expozic prezentovaly i na výstavě Made by Fire nebo v Českém centru. A protože Bára přivezla také skvělé fotky, o které bychom se rádi s vámi podělili, rozdělíme naši prohlídku na dvě části. Tu druhou najdete v příštím čísle.

Furnish & Rent

Jana a Lukáš Kolafa jsou manželé a spoluzakladatelé společnosti HOME-RENT, která se zabývá správou dlouhodobých nájmů a prodejem nemovitostí. Jejich podnikání prošlo za téměř deset let velkou proměnou. Od správy krátkodobých nájmů, přes správu těch dlouhodobých, klasickou realitní činnost, až po kompletní rekonstrukce a homestaging. V poslední době pak přidali i službu Furnish & Rent neboli „Zařiď a pronajímej“.

Čeští klikaři

S oblibou o sobě říkají, že jsou klikaři… Tři bratři, Ivo, Petr a Roman Ulichovi, kteří společnými silami vybudovali společnost M&T, jediného výrobce designového dveřního a okenního kování v České republice. Přes náročné začátky se české rodinné manufaktuře podařilo zařadit mezi evropskou špičku v oboru, na čemž nese zásluhu nejen ctižádost bratří Ulichů a jejich neutuchající píle, ale zejména důraz na kvalitu a originální autorský design.

Investice, která i chutná

Máte rádi víno? A víte, že do něj můžete také investovat, jak prostřednictvím fondů, tak individuálně? Nebo můžete s pomocí nové originální aplikace o víně zjistit optimální dobu, ve které je dané víno ideální k pití. Autory zajímavého textu i aplikace Winebestime jsou dva čeští milovníci vín – Rostislav Kuneš, který stojí již deset let za projektem Rare Wine, v němž probíhají každý týden degustace raritních archivních vín, a Jiří Kristek, partner společnosti Cushman & Wakefield, který se vínu věnuje přes 25 let a v posledních letech studuje na Weinakademie Österreich kurz WSET Diploma in Wines.

Předchozí

Jak na investice v roce 2023?

Kde začíná Smíchov?

Další