Kdo je Petr Palička

|

Petr Palička, Country Managing Director pro Českou republiku společnosti Penta Real Estate

Petr Palička je jedním z nejzkušenějších a nejrespektovanějších profesionálů v oboru developmentu a real estate v České republice. Do skupiny Penta nastoupil v roce 2007 s cílem vybudovat nový silný tým real estate pro Českou republiku a dnes už je evidentní, že byl úspěšný.

Top Eb

Společnost Penta Real Estate dnes v Česku disponuje více než stočlenným týmem a patří mezi TOP3 hráče na českém trhu v komerčním developmentu. Zaměřuje se na stavby výjimečné kvality, jak z hlediska provedení, tak architektury či udržitelnosti.

Postupně roste role Penta Real Estate také v segmentu rezidenčního bydlení, kde dnes patří mezi desítku největších hráčů na trhu. Penta se soustředí zejména na centrum Prahy. Projekty, které již realizovala, významně přispívají jak k modernizaci hlavního města, tak ke zvyšování kvality veřejných prostranství.

Nejvýznamnější projekty

Petr Palička zastřešuje všechny české realitní projekty. Mezi ty nejvýraznější patří výstavba Florentina, největší kancelářské budovy ve střední Evropě, revitalizace brownfieldů okolo Masarykova nádraží, Florence a Hlavního nádraží. V širším centru jde o novou městskou čtvrť Waltrovka, lokalitu Nuselského pivovaru, dokončení zástavby Vítězného náměstí na Praze 6 v souladu s prvorepublikovými vizemi architekta Antonína Engela, který rozvrhnul budoucí podobu celých pražských Dejvic.

Penta Real Estate později rozšířila své podnikání také na Slovensko a do Polska a v současnosti zkoumá možnosti expanze na západní trhy.

Do Penty Petr Palička přišel z pozice ředitele mezinárodní developerské a real estate společnosti Bovis Lend Lease, kde sedm let působil jako generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko. Je absolventem pražské ČVUT.

Předchozí

Od strojírenského podniku k nové městské čtvrti

Park na soutoku Berounky a Vltavy

Další