Od strojírenského podniku k nové městské čtvrti

|

Společnost Penta Real Estate dokončila první etapu výstavby v lokalitě Nová Waltrovka. Ta zahrnuje dvě špičkové kancelářské budovy Metalica a Legatica a budovu nového hotelu Zleep. Ke kolaudaci má blízko také osm desítek bytů. Dokončena je i široká promenáda, která umožňuje pohodlný pohyb v úseku mezi Jinonicemi a Radlicemi a nabízí řadu míst pro odpočinek a volnočasové aktivity. Dalším etapám výstavby na Nové Waltrovce bude dominovat rezidenční výstavba, se čtyřmi stovkami dalších bytů a obchody.

Text: Redakce

Foto: Archiv Penta Real Estate

Radlické údolí proměňuje Penta Real Estate v posledních letech ze zanedbaného brownfieldu na živou městskou čtvrť. Na místě kdysi tradičního strojírenského podniku vyrostla kromě bytů a kanceláří také nová školka nebo krásný park, takže si noví rezidenti zdejší život pochvalují. Dosavadní prodeje to ostatně potvrzují.

„Nová Waltrovka kombinuje skvělou dostupnost do centra města s bydlením v zeleni. Na kdysi opuštěném a zanedbaném brownfieldu vyroste živá čtvrť, kde se bude dobře žít i pracovat – s několika stovkami bytů, ale také s obchody a službami v blízkosti, bezpečným veřejným prostorem. Projekt od počátku počítá také s budoucí výstavbou školy a hřiště pro mládež,“ uvádí k tomu Petr Palička, Country Managing Director pro Českou republiku společnosti Penta Real Estate.

Nová Waltrovka vyniká parametry udržitelnosti

Polovina kancelářských prostor je již pronajata. Celou budovu Legatica obsadí významná mezinárodní společnost. Mezi další nájemce patří skupina DRFG či soukromé centrum plastické chirurgie Juraje Payera. Lokalitě věří i obchodníci – největším nájemcem retailových prostor se stal Penny Market, v provozu je kavárna Kofínno, v přípravě je i nové bistro. Na jaře 2024 rozšíří paletu služeb také řetězec fitness center Max Fitness, otevře zde svoji desátou pobočku.

Nová budova hotelu Zleep se stane součástí rychle rostoucího řetězce Deutsche Hospitality. Hotel přivítal první hosty v listopadu. „Hotel Zleep má všechny předpoklady k úspěchu díky skvělé dopravní dostupnosti jak do centra města, tak na letiště. Bude profitovat i z obchodní klientely ze sousedních kancelářských budov,“ říká David Musil, obchodní ředitel pro rezidenční výstavbu a hospitality Penta Real Estate. Pro lepší představu – cesta metrem na Václavské náměstí trvá devět minut. Cesta autem na letiště trvá 15 minut.

Podobně jako v případě nedávno dokončené budovy Masaryčky vynikají i nové budovy na Nové Waltrovce svými parametry udržitelnosti – byly vyprojektovány tak, aby mohly usilovat o nejvyšší certifikáty BREAAM (v případě hotelu), respektive LEED a WELL (v případě kancelářských budov).

Výstavba Nové Waltrovky pokračuje

Pokud jde o rezidenční výstavbu, ta je plánovaná v severní polovině areálu, dále od rušné Radlické ulice. V první etapě bylo rozestavěno 78 bytů všech velikostí. Zájem o ně je velmi dobrý, vyprodané jsou aktuálně ze 70 %.

Zároveň již probíhá registrace zájemců na výstavbu bytů v dalších etapách. Ta začne na jaře 2024. Postupně zde vyrostou další čtyři stovky bytů. Projekt Nová Waltrovka proto od počátku zahrnuje také místo na novou školu, nová sportoviště a hřiště, ale i restauraci v objektu původní slévárny.

Předchozí

Úspěšný příběh „Made in Germany“

Kdo je Petr Palička

Další