Úspěšný příběh „Made in Germany“

|

Kolekce Mera, novinka roku 2023

Rolf Benz, ikona designového nábytku, oslaví 60 let od svého vzniku

Stylový nábytek, prvotřídní komfort sezení, průkopnický design, inovativní funkčnost a špičková kvalita, která je „Made in Germany“ – to vše vyjadřuje Rolf Benz již od roku 1964.

Text: Rolf Benz

Foto: Archiv Rolf Benz

Značka Rolf Benz, která již neodmyslitelně patří do portfolia firmy Stopka, nyní zahrnuje kromě sedacího nábytku také jídelní stoly, postele a skříně a další solitérní nábytek. I když se standardy mohou v průběhu času měnit, u Rolf Benz zůstanou vždy vysoké. To také podtrhují četná ocenění, která společnost v posledních desetiletích získala. Jste připraveni vrátit se v čase?

Nové časy, nové sezení

Mladý čalouník Rolf Benz podlehl euforii ekonomického vzestupu v 60. letech a založil v roce 1964 vlastní společnost v Nagoldu. Jeho posláním bylo přepracovat design sedacího nábytku. Jeho první řada pohovek a křesel měla obrovský úspěch. S Addiform Rolf Benz propůjčil výraz a formu modernímu „zeitgeist“, převratně měnil to, co byli lidé zvyklí vidět a jak byli zvyklí sedět.

Addiform je flexibilní a lze jej kombinovat s ostatním nábytkem. Křesla lze sestavit, umístit do rohu, použít samostatně nebo propojit s konferenčním stolkem a vytvořit soukromí. Křeslo lze kombinovat s lavicí a na bok připojit rohový konferenční stolek. Pohovka se sama rozkládá a promění v pohodlný prostor na spaní. Stručně řečeno: Addiform nabízí spoustu možností – s flexibilitou, funkčností a přímočarou srozumitelností, která je dodnes fascinující.

Během dalšího desetiletí se značka proměňovala v čase, zdokonalovala svůj design a zpracování. Prostě rostla do kvality i kvantity.

Nic není nemožné!

Velký posun pro značku znamenala 80. léta, která milovala luxus a půvab. Velké účesy a trvalá jsou v módě. Předvedete, kdo jste a co máte, jako třeba pohovku 3400 v zářivě bílé barvě, která se ideálně odráží na bílých dlážděných podlahách. Prezentovali ji lidé jako Alexis Carrington ze seriálu Dynastie.

Rolf Benz také věděl, jak upoutat pozornost. Od poloviny 80. let se propagační kampaně natáčely na nejneobvyklejších místech: v divadlech, palácích, na mořských útesech – nic není nemožné! Nezapomenutelné představení modelu 4500 v Barceloně. V parku Güell mistrovské dílo komunikuje a sebevědomě flirtuje s Gaudího širokými liniemi. Další obraz věčnosti: model 6500 na Santorini, vysoko nad Egejským mořem. V Muzeu moderního umění v New Yorku se 6500 stává oslavovaným výstavním kouskem.

Směle do budoucnosti

Rolf Benz držel kurz již dlouho a úspěšně. Vzhledem k úspěchu na trzích v Asii, byl začátkem roku 2020 otevřen první vlajkový obchod v Tokiu, v zemi vycházejícího slunce. Krátce poté následovala čínská Šanghaj. Německý nábytek se těšil uznání na mezinárodní úrovni.

Aby tomu tak zůstalo i nadále, německý nábytkářský průmysl udělil firmě od srpna 2020 oficiální označení „Nábytek vyrobený v Německu“. Rolf Benz je jedním z prvních certifikovaných výrobců, kteří jej obdrželi. To je silný nákupní argument pro spotřebitele na celém světě, kteří dbají na kvalitu. A jasný závazek podnikat v Německu.

Láska na první pohled

Novinkou roku 2023 značky Rolf Benz je Mera, jednodílná nebo sekční pohovka. Mera je láska na první pohled – a také na pohled druhý, protože elegantní vzhled v sobě skrývá bohatou funkčnost. Výsledkem je, že pohovka nabízí jak design, tak i pohodlí.

Rolf Benz Mera je působivě malá, alespoň co se týká proporcí, ale její velikost spočívá ve funkčnosti: díky štíhlým nohám a jemnému rámu vypadá pohovka jako by se vznášela. A to je také přesně ten pocit, díky skvěle měkkému sezení. I na malém místě nabízí pohovka dostatek prostoru, protože si můžete vybrat ze dvou výšek sedáku, různých možností potahu a rámu ve stříbrné, černé, umbra šedé, marrone metalíze a leštěném chromovém texturovaném laku. Volitelné přídavné polštáře dotvářejí celkový vzhled a pocit pohody.

Mera uchvátí neskutečnými možnostmi uspořádání, a to díky speciální konstrukci. Jednotlivé díly lze zvedat, pokládat, dávat do horizontální či svislé polohy. Dává tedy naprostou svobodu svým uživatelům, kteří se s touto pohovkou nikdy nudit nebudou.

***

STOPKA, Klimentská 46, Praha 1

www.stopka.cz

Předchozí

SILVER GEN 925

Od strojírenského podniku k nové městské čtvrti

Další