LASVIT vytváří skleněné trofeje pro tenisový Miami Open

|

Společnost LASVIT vyrábí skleněné trofeje pro vítěze a finalisty jednoho z největších turnajů na světě Miami Open. LASVIT se zároveň stává novým partnerem tohoto tenisového svátku, na který ve dnech 21. března až 3. dubna dorazí elita ženského a mužského světového tenisu. Pro 37. ročník turnaje LASVIT představí originální brus a pro příští rok plánuje zcela nový design trofeje.

„Tenisový turnaj Miami Open je jeden z nejslavnějších a největších na světě, který už přes deset let každoročně navštíví přes 300 tisíc fanoušků světového tenisu. I proto jsem hrdý, že jsme se stali jedním z partnerů tohoto turnaje. Pro ženské a mužské vítěze a finalisty Miami Open vytváříme celkem 12 originálních skleněných trofejí. Brus použitý na trofeji symbolizuje náročnou cestu pavoukem turnaje k této trofeji. LASVIT skrze tenisový svátek Miami Open propojuje svět designu a sportu,“ říká Pavel Koudelka, Partner a Managing Director zodpovědný za region severní Ameriky ve společnosti LASVIT a dodává: „Designéři už nyní pracují na nových designech pro příští ročník Miami Open.“

Oblíbený tenisový turnaj mezi fanoušky a hráči Miami Open se uskuteční od 21. března do 3. dubna. Miami Open je jeden ze tří událostí sezóny, vyjma grandslamu, jež trvají déle než osm dní. Miami hostí 96 ženských i mužských singlistů a 32 párů v soutěžích čtyřher.

Elegantní trofeje jsou vyrobené z jednoho kusu ručně foukaného a následně broušeného křišťálového skla. Každý kus je originál. Vítězné trofeje váží téměř 4 kilogramy a je vysoká téměř 50 centimetrů, trofeje pro finalisty jsou pak vysoké téměř 40 cm a váží přes 2 kilogramy. Vyfoukání a precizní ruční vybroušení cen zabralo sklářům více než dva týdny práce. Každý kus

je tvořený ostře řezanými precizními brusy. Kromě výroby 12 trofejí, připravuje LASVIT trofeje také pro dobrovolníky.

LASVIT dokončil v Miami již mnoho projektů mezi nimi jsou například hotely SLS LUX Brickell nebo lobby restaurace hotelu Conrad. Kromě toho LASVIT vytvářel a dodával své umělecká díla do mnoha privátních rezidencí.

Sklářská a designérská společnost LASVIT se proslavila unikátními skleněnými plastikami a svítidly, které dodává do celého světa. Bohaté zkušenosti má i s výrobou unikátních trofejí, sošek a cen.

Trofej od LASVITu kromě vítězů nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France v minulosti získala i řada světových tenisových špiček jako například Rafael Nadal nebo Andy Murray, vítězové prestižního tenisového turnaje Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí nebo tenistky na WTA Livesport Prague Open 2021 či mezinárodním tenisovém turnaji WTA J&T Banka Ostrava Open 2021.

Předchozí

Iniciativa Nadace SYNER již zajistila bezpečné zázemí pro padesátku ukrajinských maminek a dětí

Architektonická soutěž na pietní úpravu Ďáblického hřbitova

Další