Lucie Trnková: Z topmodelky návrhářkou luxusních doplňků a šperků

|

Návrhářka a bývalá topmodelka Lucie Trnková. Foto: Archiv LT, Jitka Žáčková

Osobitost, tradiční výroba a detailní zpracování – na těchto základních pilířích postavila návrhářka a bývalá topmodelka Lucie Trnková svou značku luxusních doplňků. Pro svou práci používá výhradně exkluzivní perly, drahé kameny a italskou kůži nejvyšší kvality, kterou navzdory světovému standardu přikládá k sobě rubovými stranami a vytváří tak unikátní doplňky “líc a líc”. Značka LT má v tuto chvíli registrovaných hned několik patentů a přichází s originálním zapínáním zakomponovaným do jednotlivých designů pro ženy i muže.

Kožené náramky a pásky pro zdokonalení outfitu

Náramky, opasky a obojkové náhrdelníky ručně zpracované z kvalitní italské kůže se v posledních letech staly hlavním produktem značky. Návrhářka Trnková dbá na detailně propracované vyhotovení a všechny kožené produkty tak vytváří bezrubé. Dva pláty vrchní vrstvy kůže, přičemž se většinou jedná o hovězinu či v rámci exkluzivních kolekcí o exotickou ještěrčí nebo hadí useň, slepí k sobě rubovými stranami a okraje prošije pevnou sedlářskou nití. Každý kousek získává unikátní patinu a vyznačuje se jedinečným vzhledem díky vlastní přirozené kresbě.

6
Foto: Archiv LT, Jitka Žáčková

Veškeré náramky jsou navrhovány tak, aby je šlo snadno vrstvit a kombinovat s doplňky či šperky jiných kolekcí, přičemž dva konce náramků se na ruce nositele připevňují za pomoci kovového sedlářského šroubu. Titul nejoblíbenějších opasků z ateliéru Lucie Trnkové nesou již několik let pásky z řady Doppio, tedy 180 centimetrů dlouhé opasky řezané z jediného plátu kůže určené ke dvojímu omotání kolem pasu. Jsou vhodné k nošení přes halenky, saka i zimní kabáty a upevňují se tradiční kovovou sponou.

Patentovaný design šperků

Kromě náhrdelníků a náramků z drahých kamenů, které byly hlavním zaměřením značky v prvních letech její existence, nabízí Trnková množství různorodých kolekcí snoubících drahé kovy s exkluzivními certifikovanými perlami. V portfoliu naleznete převážně perly z Filipín a Bali odlišující se jak tvarem, tak barevným odstínem.

Nejoblíbenějšími odstíny perel je champagne a klasický bílý odlesk, Trnková pak nad rámec standardu nabízí i perly zlatého odstínu. Umělkyně perly pečlivě navléká na kvalitní hedvábné vlákno, a to ať už se jedná o jakýkoli ze tří nabízených typů šperků (náhrdelník, náramek či prsten). Po letech zkušeností ze světa luxusní módy navíc návrhářka přišla s elegantním způsobem, jak zabránit vzájemnému drhnutí navléknutých perel – místo standardně používaných uzlíků mezi jednotlivé perličky vkládá kovové mezikuličky v rámci svého patentovaného designu.

4
Foto: Archiv LT, Jitka Žáčková

Náhrdelníky jsou dále zdokonaleny revolučním způsobem zapínání, kdy se dva konce místo klasické karabinky připojují magnetickými polokuličkami. Ty spojené dohromady vytváří součást náhrdelníku, vypadají jako plná kovová kulička a maskují tak místo zapnutí. Obvykle obtěžující samovolné přetáčení náhrdelníku během denního nošení je zde vítané a šperk nevyžaduje neustálou kontrolu pozice zapínání za krkem.

13
Foto: Archiv LT, Jitka Žáčková

Metoda navíc vyzývá k propojování více náhrdelníků k sobě pro vytvoření dlouhého extravagantního doplňku vhodného k až několikanásobnému omotání kolem krku či ruky nositele.

Oživení domácího i firemního interiéru

Bohaté portfolio šperků a doplňků se Trnková před pěti lety rozhodla obohatit o kolekci elegantních prvků stolování. Nabídku tvoří kónické porcelánové hrnky s ručně prošívanými sejmutelnými rukávky místo klasického ouška, čtvercové podšálky, kroužky na ubrousek a nedávno uvedená novinka – dekorativní miska z dvoulícé kůže s okrasnými kovovými kuličkami. Misku lze použít jako nádobku na šperky, klíče či další drobnosti.

12
Foto: Archiv LT, Jitka Žáčková

Všechny prvky kromě samotného porcelánového hrnku jsou ručně vyrobeny z dvoulícé italské kůže a obohaceny o vtlačené ozdobné logo značky LT. Rukávky na hrnek, ubrouskové kroužky a misky jsou pak navíc ručně prošívané expertně vybranou řemeslnou nití.

8
Foto: Archiv LT, Jitka Žáčková

Návrhářka prvky interiérových dekorací nabízí po specifických setech, je ovšem možné zažádat o individuální výběr. Kompletní kolekce zvaná “Home Collection” se hodí jako ideální svatební dar, pozornost k post-kolaudačním oslavám či zkrášlení firemních prostor.

Lucie Trnková (nar. 5. 10. 1977) je bývalou českou topmodelkou, současnou návrhářkou, tvůrkyní šperků a vystudovanou uměleckou keramičkou. Svou kariéru topmodelky odstartovala ve svých 18 letech, pravidelně se objevovala na titulních stranách časopisů a fotila pro významné světové značky, jako je Hermès, Givenchy, Cacharel a Max Mara. Lucie Trnková již 18. rokem provozuje kosmetický a kadeřnický salon v Rudné u Prahy, kde působí jako profesionální kosmetoložka.

Předchozí

Stát se znovu pokusí prodat areál Hanáckých kasáren v Olomouci

Výdaje na digitalizaci stavebního řízení by měly činit 650 milionů korun

Další