Lyžařský sen. Jarní dovolená v hotelu Theresa v údolí Zillertal

|

Na svazích areálu Zillertalarena bývají skvělé sněhové podmínky a nekonečný výběr sjezdovek. Foto: Hotel Theresa

Zillertálské údolí zná asi každý český sportovec. V zimě tady najdete několik lyžařských areálů, po celý rok pak krále mezi ledovci Hintertux. Na jaře, v létě a na podzim sem vyrážejí cyklisté, horští turisté a golfisté. A pokud jde o ubytování, fantastické nabízí hotel Theresa, který je v městečku Zell am Ziller. Romantická atmosféra, stylové zařízení, labužnické hody, pohoda a klid. To vše v hotelu návštěvník vnímá od první vteřiny.

Do hotelu Theresa jezdím už patnáct let a nejraději na Vánoce. Až téměř pod lanovky dojedete po dálnici a těch pár kilometrů směrem na Zillertal od dálnice vede pohodlná dost široká okreska, která fikanými tunely podjíždí městečka. A jakmile dorazíte na vybrané místo, nebudete vědět, kam dřív. Celé údolí totiž v několika lyžařských areálech v kopcích nad vámi ukrývá až do 3250 metrů neskutečných 542 kilometrů sjezdovek. Věřte, že přesní Rakušané to mají dobře změřené.

Oblíbená Zillertal arena

Mezi Čechy je z nich asi nejoblíbenější lyžařský areál nad střediskem Zell am Ziller, nazývaný Zillertal Arena. Češtinu tu slyšíte všude, na lanovkách, sjezdovkách, v restauracích. Areál se táhne přes čtyři vrcholy, lyžovat tam můžete na 143 kilometrech tras všech úrovní a je tak dokonale protkán lanovkami a sedačkami, že ani při plném prázdninovém obsazení dlouho nečekáte.

Arena 2018 Winter 34 Kopie
Foto: Hotel Theresa

Ovšem kromě prvního ranního nástupu na kabinovou lanovku Rosenalmbahn1, která nadšence vyváží do akce. Ale stačí malá vychytávka od zkušených. Asi 500 metrů vedle hlavní lanovky je další, Karspitzbahn1, a ta už je daleko volnější i při ranním náporu. Na kopci se obě kříží, takže je jedno, kterou vyjedete. No a nahoře už jste v ráji.

Snowtubing 9 Kopie
Foto: Hotel Theresa

Dobré je pořádně prozkoumat mapu, abyste se ve změti sjezdovek nepoztráceli, a docela zábavné je stáhnout si aplikaci Skiline, do ní nahrát číslo skipasu a pak si večer studovat počet najetých kilometrů, převýšení a plánovat další trasy.

Plavky i brusle s sebou

V Zell am Ziller si ale užijete dost zábavy, i když vás lyže nebaví. Je tam třeba k dispozici 1,5 km dlouhá sáňkařská dráha Arena Coaster, trasy pro běžkaře, pěší výlety a přímo v centru městečka i perfektní zimní stadion plný nadšených bruslařů všeho věku. Já se po lyžování těším hlavně na úžasný relax do saun, pár, bazénů a vířivek.

Wintersolepool Websize
Hotel Theresa získal několikrát ocenění jako best wellness hotel a nabízí venkovní vyhřívaný 25metrový bazén, kde si důkladně protáhnete namožené svaly. Foto: Hotel Theresa

Zlatý hřeb dne: kulinářské požitky od závodního lyžaře a ultramaronce

V hotelu Theresa s jídlem nikdo nespěchá, protože mnoho hostů se sem pravidelně vrací kvůli labužnickým rozkoším. Jídlo je opravdu na ojedinělé úrovni i na rakouské poměry. V kuchyni vládne šéfkuchař a spolumajitel hotelu Stefan Egger, který svoji kuchyni zásobuje pouze čerstvými produkty od místních sedláků nebo z vlastního loveckého revíru a rybami z okolních vod. Jeho jídla jsou vynalézavá, originální, skvěle vypadají a ještě líp chutnají.

Lachs Tartar (2)

Stefan Egger je bývalý závodní lyžař, ultramaratonec a zároveň dietolog, takže dobře ví, co unavení sportovci potřebují.

Heimatleuchten Alpensushi 29
Šéfkuchař Stefan Egger používá takřka výhradně místní suroviny od místních farmářů. Foto: Hotel Theresa

„Budete-li jíst kvalitní stravu, která vám chutná, budete šťastní a štíhlí,“ je jeho mottem. Tak to můžu podepsat. Jídlo je lehké a přesto pestré a velice chutné, zkrátka dokonalý relax pro tělo i duši. A s vínem vám poradí další členové rodiny Eggerů – zkušené someliérky Theresa nebo její dvě neteře Stephanie a Francesca. Vinný lístek je rozsáhlý a pečlivě propracovaný, takže jejich rady budete potřebovat.

Předchozí

V průmyslové zóně Solnice-Kvasiny začíná prodej pozemků pro její rozšíření

Ceny starších bytů v Praze, Brně a Ostravě vzrostly, dorovnávají loňský pokles

Další