Mlýnská čtvrť vedle Šumavy

|

Jen kousek za hranice můžete vyrazit nejen v zimě za až hédonisticky rozmazlujícím wellness luxusem. Nabízejí vám ho poklidné lesy a kopce nedotčené přírody, ale i opulentní servis čerstvě renovovaného Falkensteiner Genuss & Wellness hotelu v hornorakouském Mühlviertelu.

Text: Redakce

Foto: Archiv Falkenstein

Malebná říční údolí i magická lesní zákoutí

Okolní krajina, jen na dohled od jižních břehů Lipna a Šumavy, nabízí zádumčivá panoramata s mechem porostlými žulovými útvary staršími než Alpy a provázená legendami a mýty. Třeba takový Jankusmauer se otevírá jen o Vánocích, ale kdo do něj vstoupí, je zajat zlem. Anebo Bucklweh-Luckn, kdo se jím protáhne, navždy ho přestanou bolet záda. V malém kostele svatého Tomáše am Blasenstein se v malé kryptě nachází pozoruhodně zachovalá, více než 250 let stará mumie Lederne Franzl. Najdete tu i malebná říční údolí a magická lesní zákoutí, která sloužila před tisíci lety jako kultovní shromaždiště.

V zimě máte na dosah skiareály nejen na Lipně, ale i v rakouském Hochfichtu, kde nabízejí výhodné společné balíčky. V dosahu jsou i tři kvalitní osmnáctijamková golfová hřiště GC Mühlviertel St. Oswald-Freistadt, to je spíše horského charakteru, pak rovinaté GC Donau u Feldkirchenu a pestře kombinované SternGartl. Anebo vyrazte na lehkou vycházku, kdy ztratíte pojem o čase a pouze čerpáte nekonečnou energii přírody. Můžete využít i přeshraničního výletu na Stezku v korunách stromů. Autem tam jste za 25 minut a v rámci pobytu v hotelu získáte vstup zdarma!

Relaxační cesta pro tělo, mysl i duši

Zdejší větrná kopcovitá krajina se odráží i v hotelovém areálu a nabídce jeho léčebných procedur. Jejich cílem je vytvořit hlubokou relaxační cestu pro tělo, mysl i duši. Koncept je inspirován havajským duchem Aloha a panoramatickými výhledy do přírody. Procedury „Genuss für mich“ kombinují klasické masáže Lomi Lomi Nui s využitím teplých a studených kamenů.

Wellness v tomto místě představuje absolutně přirozený rakouský styl odpočinku, počínaje možností dojít si z procedury v županu přímo na oběd a doplnit tak potřebnou energii nebo „wellness mistra“, který saunové rituály vede velmi zábavným způsobem.

Falkensteiner Genuss & Wellness hotel Mühlviertel (v překladu Mlýnská čtvrť) vydělený z městečka Bad Leonfeldenu mezi poli a loukami prošel rekonstrukcí s investicí pěti milionů eur a byl nově otevřen v dubnu. V estetice hotelu se kombinují rustikální prvky a díla místních řemeslníků s moderním designem, volný nábytek pochází často od známých italských značek. Na dvojnásobek byla zvětšena relaxační zóna a fitness centrum, v Acquapura Natur Spa nechybí ani sauny. Renovací prošla i restaurace nabízející vysokou kulinářskou kvalitu, která vychází z regionální produkce.

Vybrat si můžete ze 117 pokojů, z toho je 20 apartmánů či pokojů de luxe, ceny se pohybují od 160 do 250 eur za osobu a noc, aktuálně se poskytuje 20% sleva.

Rozhodnutí přijet může ovlivnit i udržitelný koncept s využitím obnovitelných materiálů, rozšířené výroby solární energie, slevy za výměny prádla či příjezd ekologicky šetrným dopravním prostředkem. Zkrátka well-being all-inclusive po všech stránkách.

Předchozí

Rekonstrukce Libeňského mostu začne v roce 2025

THE DRESS

Další