THE DRESS

|

Neobyčejná půjčovna šatů

Dlouho očekávaný projekt The Dress, který se otevřel koncem října v centru Prahy, vznikl z myšlenky Barbory Snopkové Haberové a Simony Joklové. Obě zakladatelky mají profese, které vyžadují mít neustále po ruce šaty a doplňky pro různé příležitosti, ať už soukromé, nebo pracovní. To vše stojí mnoho úsilí, času a samozřejmě i peněz. The Dress má proto jediný cíl, poskytnout ženám útočiště, kde se příprava na společenskou akci stane radostí, inspirací a místem setkávání.

Text: Redakce

Foto: The Dress

Bára po úspěšných studiích na Právnické fakultě UK pracovala na vysoké pozici v České poště, dále působila jako generální manažerka hokejového klubu Sparta Praha a zároveň budovala síť obchodů s módními značkami, které nyní úspěšně provozuje.

Simona je vášnivá hráčka koňského póla a díky němu se dostala do Mexika, kde založila firmu La Dama Tequila, která se věnuje pěstování organické modré agáve a výrobě organické tequily a podpory místní komunity. Simona se nyní vrátila zpět do Prahy a pracuje na nových projektech, kdy jedním z nich je právě The Dress.

Barbora Snopková Haberová, spolumajitelka The Dress

Simona Joklová, Spolumajitelka The Dress

Přátelství a vášeň pro módu

O novém projektu spolumajitelky říkají: „Pojí nás dlouhodobé přátelství a vášeň pro módu. Obě máme rády krásu, módu a zdravý životní styl. The Dress jsme se rozhodly založit, protože nám v Praze tahle služba chyběla. U nás si klientka vybere z krásných designových kousků pro každou příležitost a nemusí kvůli přípravám na každou akci běhat po celé Praze, a přijít tak o půlku dne. Náš showroom nabízí vše na jednom místě. V The Dress se můžete nechat hýčkat a starosti s výběrem šatů a doplňků přenechat nám, u nás se prostě budete cítit jako princezna.“

V samotném showroomu, který navrhla designérka Kateřina Šindelářová ze studia Absolut design, si lze zapůjčit šaty pro různé společenské příležitosti – od dlouhých rób na plesy a gala večeře, které vyžadují dress code black tie, až po malé večerní a koktejlky na firemní večírky, soukromé akce, anebo třeba na důležité rande… Lze vybírat z prémiových značek, jako jsou Valentino, Dior, Solace London, Coperni, Kika Vargas, Zeus + Dione, Nadine Merabi, Alexander Vauthier, Taller Marmo, Roksanda, Proenza Schouler a mnoho dalších.

Spolupráce jen s těmi nejlepšími

The Dress ovšem poskytuje i služby vizážistů a stylistů, kteří se o klienta postarají po všech stránkách. Majitelky se rozhodly spolupracovat s těmi nejlepšími a spojily své síly především s Míšou Ohemovou a Filipem Vaňkem a mnoha dalšími.

Míša Ohemová jako vizážistka působí od roku 1999. Nyní je již více než 10 let součástí celosvětového týmu Yves Saint Laurent BEAUTÉ a spolupracuje s předními českými médii, podílí se na mnoha reklamních kampaních a módních přehlídkách.

The Dress nabízí svým klientům samozřejmě stylistické služby a i zde byla volba jasná. Filip Vaněk patří více než 25 let mezi špičku ve svém oboru a obléká hvězdy našeho showbyznysu, spolupracuje s mnoha magazíny, pro které fotí a zároveň se stará i své soukromé klienty.

V centru módy a dění

Zeptali jsme se obou spolumajitelek The Dress Barbory Snopkové Haberové a Simony Joklové na jejich další plány, a zda nabídnou v příštím roce i nějaké novinky.

Říkáte, že máte ráda krásu, módu a zdravý životní styl, ale jste úspěšná i v oblasti byznysu. Jak zapadá váš nový projekt The Dress do vašich aktivit?

Bára: I přes veškeré mé aktivity, a vystudování Právnické fakulty Univerzity Karlovy, se módě věnuji vlastně celý život. Přes 12 let v módě podnikám a jsem majitelkou tří obchodů s módními značkami, jako jsou Armani Exchange, Blauer, Replay, Pinko, Karl Lagerfeld, Twinset a další.

Vybírání kolekcí na další sezonu je velká výzva a zároveň trošku ruská ruleta. Musíte dopředu odhadnout vkus zákazníků. Tady v The Dress to bylo stejné… Sledujete módní trendy, společenské akce a šaty vybíráte s nejlepším svědomím, že se budou našim klientkám líbit. I proto máme spolupráci s jedním z našich nejlepších stylistů, Filipem Vaňkem, který nám vždy ochotně poradí s výběrem šatů, které nabízíme na našem showroomu.

Simona: Ono se to vlastně všechno prolíná. Krása, design i móda jdou podle mě ruku v ruce. Tento projekt krásně doplňuje další moje aktivity. A protože jsem žena, která se ráda hezky obléká a navštěvuje společenské akce, The Dress je místo, které já sama ráda využívám.

Plánujete jeho další rozšiřování? Třeba do velkých měst v Česku, nebo do jiných částí Prahy?

Simona: Zatím ne. Od začátku bylo naším cílem najít pro The Dress místo v centru Prahy, nejlépe na Staroměstském náměstí. To se nám povedlo. Jsme v centru módy a dění, a tohle místo má svůj genius loci. Klientky k nám jezdí nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska.

Bára: Za sebe říkám momentálně určitě ne, jsme na nejlepší adrese, co můžeme být. Vzhledem k tomu, že máme zkušenosti s tím, že si nás našli klienti třeba z Brna, Zlína, Českých Budějovic  a dalších měst, tak je zatím jedna pobočka dostačující. Přece jen chceme klientům poskytovat ten nejlepší servis a mít vše pod kontrolou.

Jaké jsou vaše další plány s projektem The Dress? Budete přidávat nějaké další služby? A využíváte služby The Dress i vy samotné?

Bára: Naše škála služeb je opravdu široká. Jsme schopni klientku připravit během chvíle na jakoukoli akci a dopravit ji na jakékoli místo, klidně i soukromým letadlem. Jen možná taková drobnost, reagovali jsme na poptávku klientek a od února připravujeme služby barvení řas, obočí a jejich laminaci.

Jinak já naše služby sama dost často využívám. Jsem ráda, že se po covidu vše zase vrací do starých kolejí a po Praze je hodně krásných akcí, na které se dá zajít. Určitě se tady budu připravovat i na plesy, na které se chystám jak mimo Prahu, tak i mimo republiku. Moc se na to těším.

Simona: Od nového roku se naši klienti mohou těšit na víkendové Master Classes pod vedením Filipa Vaňka, Míši Ohemové, Ester Tesaříkové a Pavla Kortána. Na to se velmi těšíme. Ale to určitě není všechno. Neustále do našeho portfolia přidáváme nové služby.

A jak zmínila Bára, nově budeme nabízet laminaci a barvení řas a obočí. O všech novinkách se postupně dozvíte na Instagramu nebo našich webových stránkách.

Předchozí

Mlýnská čtvrť vedle Šumavy

Penta dokončila nákup pozemků okolo Florence

Další